شاگردانی مخلص در پای مکتب رحمت للعالمین باشیم
شاگردانی مخلص در پای مکتب رحمت للعالمین باشیم

تیرنگ نیوز/ سخن مدیر مسئول: محرم و صفر و دو ماه مویه کردن بر عزای سید و سالارشهیدان به پایان رسید، عزایی که بی شک فهم کامل آن و رسیدن به کمال وجودی این رویداد تاریخی از ید قدرت همگان جز اهل بیت پیامبر (ص) خارج است.اما باید بیاموزیم تنها سیاه پوش شدن و اشک […]

تیرنگ نیوز/ سخن مدیر مسئول: محرم و صفر و دو ماه مویه کردن بر عزای سید و سالارشهیدان به پایان رسید، عزایی که بی شک فهم کامل آن و رسیدن به کمال وجودی این رویداد تاریخی از ید قدرت همگان جز اهل بیت پیامبر (ص) خارج است.اما باید بیاموزیم تنها سیاه پوش شدن و اشک ریختن در این سوگ سنگین وظیفه ی جامعه ی شیعی نیست بلکه آنچه باید سرلوحه ی زندگی مان قرار گیرد پایبندی به اعتقادات و وفاداری کسانی است که هرگز از طریق حق منفک نگشتند و تا پای جان دراین ره قدم گذاردند. بالاتر از آن حضور کسانی است که فارغ از کیش ودین و آئین شان و بی آنکه شهادتین گفته باشند شاگردانی مخلص در پای مکتب مهربانی پیامبر (ص) بودند. ازشهادت وهب نصرانی در واقعه ی کربلا تا حضور صدهزارنفری مسیحیان و یهودیان در پیاده روی اربعین….

مگر رسالت پیامبر الهی چیزی جز این بود که همگان درمقابل ظلم بایستند و در راه حفظ اصول الهی دین گام بردارند؟! اینک در آستانه ی وفات ختمی مرتبت ، ختم المرسلین محمد(ص) بر همه ی ما واجب است که با نگاهی به کارنامه ی اعمال خود و حسابرسی از آنچه تاکنون انجام داده ایم خود را درمعرض پاسخگویی به پیشگاه الهی قرار دهیم و نسبت به آنچه به عنوان یک مسلمان که خود را وفادار به پیامبرمی داند، بازنگری کنیم. از خود بپرسیم تا چه حد کوله بار خود را از این همه اخلاق مداری، وفا، آزادگی و ازخودگذشتگی پر کرده ایم، آن هم به گونه ای که تا محرم و صفر سال بعد یادمان نرود در مجلس روضه و عزا و در پای منبر مبلغان دینی چه آموخته ایم.

محمد جویباری
صاحب امتیاز و مدیر مسئول