سوادآموزی در استان مازندران بسیار اثرگذار بوده است
سوادآموزی در استان مازندران بسیار اثرگذار بوده است
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: سوادآموزی در استان مازندران بسیار اثرگذار بوده است

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: سوادآموزی در استان مازندران بسیار اثرگذار بوده است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در همایش آموزش دهنده ها و جمعی از کارشناسان سوادآموزی شهرستان ها و مناطق استان که به میزبانی نواحی یک و دو ساری در باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شد اظهار کرد: در نهضت سواد آموزی انسان های شایسته ای تربیت شدند که باعث افتخار هستند.

وی کار در حوزه سوادآموزی را بسیار سخت و طاقت فرسا خوانده و گفت: آموزش دهنده ها با تحمل مشقت ها و سختی ها در دورترین نقاط محروم حضور یافته و با تلاش و کوشش خود به جذب  بیسوادان اقدام کرده و آنها را آموزش دادند و این کار برای ما بسیار ارزشمند و قابل احترام است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خطاب به آموزش دهنده های سوادآموزی خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت افرادی را برعهده دارید که می توانند در جامعه تاثیرگذار باشند و این بسیار شوق آفرین و لذت بخش است.

وی ادامه داد: آموزش بزرگسالان با آموزش خردسالان و نوجوانان بسیار متفاوت است چرا که آموزش بزرگسالان عرضه محور و آموزش در مدارس تقاضا محور است.

سعدی پور اظهار کرد: نهضت سواد آموزی در ۴۲ سال پیش تشکیل شده و ما امروز نتایج و آثار مثبت آن را می بینیم و شاهد حضور سوادآموزانی هستیم که با آموزش از سوادآموزی به درجه دکتری و استادی دانشگاه هم رسیده اند و این یعنی خواستن توانستن است.

وی با اشاره به این که  مازندران رتبه اول کشور را در سواد آموزی دارد، گفت: اختلاف باسوادترین و بی سواد ترین شهرهای استان 2.1 درصد است که بسیار پایین تر از میانگین کشوری است و این برای ما افتخار آمیز و نشان دهنده این است که آموزش های سوادآموزی در استان مازندران بسیار اثرگذار بوده است.

این مقام مسئول در پایان خواستار بازنگری در اقداماتی که تاکنون انجام شده و همچنین پیش‌بینی برنامه‌های آینده سوادآموزی شد و ابراز امیدواری کرد: انشالله بتوانیم به زودی بی سوادی را در استان ریشه کن کنیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی