سرپرست جدید آموزش و پرورش مازندران معرفی شد
سرپرست جدید آموزش و پرورش مازندران معرفی شد
حسین کمالی طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش با حفظ سمت به عنوان سرپرست جدید اداره کل آموزش و پرورش مازندران منصوب و امروز سه‌شنبه با حضور مشاور وزیر و رییس مرکز حراست وزارتخانه معرفی شد.

تیرنگ نیوز: مشاور وزیر و رییس مرکز حراست آموزش و پرورش در آیین معارفه سرپرست جدید آموزش و پرورش مازندران گفت : سند تحول بنیادین چراغ راه برون رفت از چالش های نظام تعلیم و تربیت کشور است.

مصطفی عطاران با بیان این که امروز آموزش و پرورش نیاز به تحول اساسی دارد ، افزود : تحول در آموزش و پرورش زمانی امکان‌پذیر است که در چهار رکن منابع انسانی، برنامه ریزی درسی، سنجش و ارزیابی و بخش مادی تغییرات اساسی ایجاد شود.

وی نقش معلمان و فرهنگیان را در جامعه ارزشمند توصف کرد و با تاکید بر لزوم رفع مشکلات این قشر ، ادامه داد : تمامی افرادی که در توسعه و پیشرفت نقش آفرینی می‌کنند از پرورش یافتگان مکتب معلمان هستند.

عطاران انسان سازی را از اهداف و رویکردهای اصلی نظام تعلیم و تربیت کشور عنوان کرد و با بیان این که تعلیم و تربیت از سیاست­‌های بنیادین اسلام و از اهداف زیربنایی بعثت رسول خدا (ص) است ، گفت : حضرت محمد (ص) تربیت را از خویش و خویشاوندان خود آغاز کرد و به تعلیم و آموزش نیز از اولین روزهای هجرت همت داشتند که این، خود نشانگر اهمیت آن دو مقوله دینی و قرآنی است.

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با قدردانی از زحمات مصطفی عابدی سرپرست پیشین آموزش و پرورش مازندران ، از حسین کمالی به عنوان چهره‌ آشنا به نظام تعلیم و تربیت و دارای تجربه و دانش مدیریتی در حوزه‌های مختلف مدیریتی نام برد.

حسین کمالی سرپرست جدید آموزش و پرورش مازندران هم اکنون سرپرستی معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع این اداره‌کل را بر عهده دارد.

مصطفی عابدی از ۲۴ فرورودین ماه امسال به عنوان سرپرست اداره کل آموزش و پرورش مازندران منصوب شده بود.

مازندران در سال تحصیلی جدید دارای ۵۲۰ هزار دانش آموز، ۴۵ هزار معلم و چهار هزار و ۲۰۵ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی دارد./ ایرنا