سرخ‌رود، میزبان وزیرکشاورزی
سرخ‌رود، میزبان وزیرکشاورزی
وزیر جهادکشاورزی در سفر هیئت دولت به مازندران به بازدید از گلخانه روستای وازیک سرخ رود، شهرستان محمودآباد پرداخت

 

تیرنگ، فاطمه نبی‌زاده:

وزیر جهادکشاورزی در سفر هیئت دولت به مازندران به بازدید از گلخانه روستای وازیک سرخ رود، شهرستان محمودآباد پرداخت و گفت: دولت سیزدهم از طرح‌های گلخانه‌ای حمایت می‌کند، سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به مازندران در اردیبهشت ۱۴۰۳ فرصتی را برای بازديد از وزیر جهادکشاورزی از روستای وازیک درشهرستان محمودآباد فراهم کرد، در این بازدید محمدعلی نیکبخت ضمن دیدار با گلخانه داران و کارآفرینان این منطقه از برنامه‌های دولت سیزدهم برای حمايت از طرح‌های گلخانه‌ای و توسعه کشت گل گیاه در کشور خبر داد.
وی با بیان این که حمايت دولت سیزدهم ازطرح‌های گلخانه‌ای می تواند به رونق تولید اشتغال‌زایی و توسعه صادرات غیرنفتی در این بخش کمک کند افزود: امیدوارم با حمايت‌های دولت و تلاش گلخانه‌ داران شاهد رونق روز افزون این صنعت در کشور به خصوص روستای وازیک از بخش سرخ‌رود باشیم.
نیکبخت در این بازدید، بر لزوم توسعه‌ گلخانه‌‌های مدرن استفاده از فناوری های نوین و دانش روز در تولید گل و گیاه برندسازی و بسته بندی مناسب محصولات و همچنین تسهیل در صادرات گل وگیاه تاکید کرد.
وی در این سفر از برنامه های دولت برای اعطای تسهیلات بانکی کمک‌های فنی و آموزشی و همچنین حمايت از صادرات گل و گیاه خبرداد.
وزیر جهادکشاورزی به لزوم استفاده ازگلخانه‌های مدرن و سیستم های آبیاری نوین برای افزایش باروری وکاهش مصرف آب تاکید کرد.
وی همچنین به لزوم برندسازی و بسته بندی مناسب محصولات گلخانه‌ای برای حضور موفق در بازارهای داخلی خارجی تاکید کرد.
نیکبخت با اشاره به حمايت دولت از صادرات گل گیاه گفت: دولت سیزدهم برنامه‌های مختلفی برای تسهیل در صادرات گل گیاه دارد، ازجمله کاهش بروکراسی اداری، معافیت‌های مالیاتی، وگمرکی و حمایت از حضور گلخانه‌ داران در نمایشگاهای بین المللی درنظرگرفته است.
وی خاطرنشان کرد باتوجه به ظرفیت های بالای ایران درتولید گل گیاه حمايت دولت سیزدهم از این بخش می‌تواند به رونق تولید اشتغال زایی و توسعه صادرات غیرنفتی کمک کند