ساری، دیار رها شده
ساری، دیار رها شده
شهروند خبرنگار روزنامه تیرنگ در تماس با تحریریه این رسانه گفت که شهرداری ساری باید نسبت به تعمیر و جابجایی وسایل بازی مستعمل در پارک‌های ساری اقدام کند.

تیرنگ، الهام دهقان:

شهروند خبرنگار روزنامه تیرنگ در تماس با تحریریه این رسانه گفت که شهرداری ساری باید نسبت به تعمیر و جابجایی وسایل بازی مستعمل در پارک‌های ساری اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: واحد پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ساری باید دارای برنامه مدونی برای حفظ امنیت و آرامش شهروندان و مسافران در پارک‌های ساری کند.

فولادی از ضریب پایین امنیت در پارک‌های تفریحی ساری انتقاد کرد و افزود: به واسطه اینکه برخی پارک‌های ساری به مکانی برای عربده کشی اراذل و اوباش تبدیل شده برخی شهروندان خواستار تعطیلی آن هستند.

همین مسئله بهانه‌ای شد تا سری به سطح پارک‌های شهرستان ساری بزنیم.

مونا محمدی، مادر یک کودک سه ساله ساروی در گفت و گو با تیرنگ با بیان اینکه متاسفانه در پارک‌ها وسایل بازی مستهلک و قدیمی هستند، گفت: خاموشی پارک‌های شهری و فرسودگی تجهیز آن در جلسات شورا مطرح می‌شود اما مسئولی اقدام عملی برای مقابله با این مشکل انجام نمی‌دهد.

او با اشاره به دزدیده شدن طلای دختران خردسال و خطراتی که در پارک‌ها کودکان را تهدید می‌کند، خاطرنشان کرد: انتظار داریم تا امنیت پارک‌ها تامین شود اما تامین نمی‌شود، از جانوران موذی تا آدم ربا در برخی شهرها و پارک‌ها مشاهده می‌شود.

رضوی‌راد، دیگر مادر مازندرانی در گفت و گو با تیرنگ با بیان اینکه سیستم روشنایی بوستان‌ها‌، سرویس‌های بهداشتی‌، زمین بازی کودکان و وسایل بدنسازی‌، آبخوری‌ها‌، موانع فیزیکی‌، فضای سبز و نظافت‌، آبنماها‌، مبلمان پارکی شامل صندلی‌ها، سطل‌های زباله و آلاچیق‌های بوستان‌ها دارای مشکل هستند، افزود: افراد دارای معلولیت باید از تمام حقوق شهروندی برخوردار باشند در حالیکه در برخی پارک‌ها شرایط برای حضور آنها فراهم نیست.

وی افزود: رنگ آمیزی نیمکت، سطل زباله، هرس شاخه‌های سرگیر، نصب آبخوری معلولین، نیمکت، تابلو راهنما، جا به جایی گلدان ورودی برخی پارک‌ها، تعویض و ایجاد درپوش به روی تأسیسات کف بوستان، رسیدگی به وضعیت کف پوش‌های زمین بازی و جانمایی پارکینگ معلولین می‌تواند به زیباسازی شهر کمک کند.

رضوی راد افزود: شهرداری و شورا باید  در ایجاد بوستان برای افزایش نشاط و شادابی مردم جدی باشند و با همه محدودیت‌های اعتباری تلاش کنند با توزیع عادلانه امکانات به ویژه در مناطق جنوبی شهر نیازهای مردم به فضای سبز و مراکز فرهنگی و بوستان تامین شود.

فتحی، پدر ساروی هم با بیان اینکه کودکان سرمایه‌های اجتماعی هستند و ایجاد احساس قرابت و تبیین موضوعات فرهنگ شهری و ایجاد حس تعلق به شهر در رشد زندگی اجتماعی مؤثر است، خاطر نشان کرد: بیشتر بوستانهای شهرستان با مشکل کمبود جای پارک روبرو هستند.

وی گفت: شهروندانی که برای گذراندن اوقات فراغت به بوستان های مراجعه می کنند با مشکل پارک وسایل نقلیه روبرو هستند و باید این مشکل را برای رفاه شهروندان رفع کنیم

فتحی ادامه داد: باید به سمت افزایش فضای پارک در سطح شهر رفت

خداشناس دیگر شهروند ساروی در گفت و گو با تیرنگ با بیان اینکه حضور افراد ناموجه در بوستان‌ها و ایجاد مشکل برای خانواده از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و خاموشی برخی بوستان‌ها دلیل اصلی بروز نا امنی در پارک‌ها نیست و این وضع در پارک های دارای روشنایی هم مشاهده می شود، ادامه داد: ورود موتورسوار و افراد مزاحم را باید با استقرار نگهبان پارک و پلیس محدود و کنترل کرد تا امنیت این مکان‌ها هم تضمین شود.

گروه رسانه‌ای تیرنگ در پی درخواست شهروندان به این موضوع پرداخته و آمادگی دریافت نظرات مسئولان را پیرامون این مسئله دارد.