رنگرز : ورزش مازندران با افتخارات ملی و اعتبارات استانی
رنگرز : ورزش مازندران با افتخارات ملی و اعتبارات استانی
دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه باید تجهیزات پزشکی ورزشی استان مازندران در حد ورزشکاران ملی و بین‌المللی باشد

تیرنگ نیوز: دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با بیان اینکه باید تجهیزات پزشکی ورزشی استان مازندران در حد ورزشکاران ملی و بین‌المللی باشد

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در مجمع عمومی سالانه هیات پزشکی ورزشی مازندران با بیان اینکه ورزش مازندران نگین ورزش کشور و جهان است و دلیل حضورم برای دومین بار در کمتر از ۹ ماه به همین دلیل است ، افزود ؛ بسیاری از مسابقات و اردوهای ورزشی ملی قبل از مسابقات برون مرزی و بین المللی در مازندران برگزار و پوشش پزشکی این اردوها به صورت مطلوب انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه باید تجهیزات پزشکی ورزشی استان مازندران در حد ورزشکاران ملی و بین‌المللی باشد، گفت ؛ مازندران قطب کشتی کشور و دنیاست و باید مسائل پزشکی ورزشکاران در استان انجام شود.

وی ادامه داد: امکانات موردنیاز پزشکی ورزشی مازندران در حال تقویت است و برای پوشش پزشکی مسابقات و اردوها نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

نوروزی با اظهار اینکه مازندران دو سال متوالی در رده اول هیأت‌های پزشکی ورزشی کشور قرار دارد، گفت: وجود تیم‌های مختلف ورزشی، ضرورت توجه بیشتر به استان را الزامی می‌سازد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، چاقی و کم تحرکی بین دانش‌آموزان را سبب بروز بسیاری از بیماری‌ها و آسیب‌ها دانست و گفت: از طریق ورزش می‌توان بسیاری این بیماری‌ها را کنترل کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح کوچ در حوزه ورزش گفت: کمیته‌ای به نام دانش آموزی در هیئت پزشکی ورزشی تشکیل شده که متأسفانه استقبالی از آن نشده است.

وی دوپینگ، آنتی دوپینگ، تغذیه را از جمله دوره‌های آموزشی دانست که در فدراسیون پزشکی ورزشی انجام می‌شود. دکتر نوروزی ضمن تبریک موفقیت‌های اخیر ورزشکاران مازنی ؛ از زحمات و تلاش‌های دکتر رنگرز تقدیر کرد و افزود ؛ ایشان از افتخارات و سرمایه‌های نظام است و بنده همیشه به وجودشان افتخار می‌کنم.

حسن رنگرز بعدازظهر در نشست مجمع عمومی هیأت پزشکی ورزشی مازندران که با حضور دکتر نوروزی رئیس فدراسیون و دکتر فرزاد گوهردهی رئیس هیات پزشکی ورزشی مازندران و اعضای مجمع برگزار شد، با بیان اینکه در شرایط کرونایی، هیأت پزشکی ورزشی در راستای بازدید از اماکن ورزشی پیشقراول عرصه خدمت بود ، افزود ؛ حمایت و مساعدت این هیأت در کنار ورزشکاران و قهرمانان کاملا محسوس بوده است.

وی با بیان اینکه هیأت پزشکی ورزشی با قهرمانان ملی و کشوری همراهی کردند، گفت: مجموعه‌ای از عوامل از جمله رؤسای ادارات و هیأت‌های پزشکی ورزشی شهرستان‌ها ، باشگاه‌ها و مربیان سازنده و خانواده‌ها در کسب موفقیت‌های بی‌نظیر ورزشی در رقابت‌های المپیک و جهانی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

وی با عنوان اینکه مازندران در شش ماه گذشته قریب به ۱۳۰ مدال در مسابقات بین المللی، قهرمانی آسیا، جهان و المپیک کسب کرده است، افزود: نزدیک به ۷۰ تیم استان در لیگ‌های برتر و کشوری حضور دارد. رنگرز یادآور شد ؛ حدود ۱۰۰ ورزشکار و ۵۰ مربی در رشته‌های مختلف در اردوهای تیم ملی حضور دارند و مازندران در تمامی رده‌های لیگ برتری دارای نماینده است و در رقابت‌های المپیک از هفت نشان کسب شده، سه مدال مربوط به دلاوران مازندران بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه ۲۵ درصد از طلاهای مسابقات کشتی جهان در نروژ مربوط به استان مازندران بوده است، گفت: رکوردهای مختلفی در این مسابقات شکسته شد و امیرحسین زارع پس از ۳۲ سال و علی اکبر یوسفی پهلوان برای نخستین بار در سنگین وزن ایران را صاحب مدال طلا کردند .

وی یادآور شد: مأموریت هیأت پزشکی ورزشی با جمعیت گسترده، سخت و سنگین است و مازندران افتخارات ملی کسب ولی اعتبارات استانی دریافت می‌کند. دو مرتبه حضور دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان در کمتر از ۶۰ روز کاری پیام روشن و امیدوار کننده‌ای بود از این جهت که این افتخارات دیده می‌شود. طرح آمایش سرزمینی ، جامعه ورزش استان را امیدوار کرد و قطعا منجر به یک اتفاق کم‌نظیر تاریخی از باب توزیع عادلانه منابع خواهد شد . از دکتر گوهردهی و عوامل اجرایی هیأت پزشکی ورزشی استان به سبب تلاش‌ها و خدمات صادقانه به ورزش استان صمیمانه سپاسگزارم حضور دکتر نوروزی ریاست محترم فدراسیون برای ورزش کشور بسیار مغتنم و منشأ اثرات مثبت در سطوح ملی و بین‌المللی بوده است.

فرزاد گوهردهی رئیس هیأت پزشکی ورزشی مازندران با اشاره به کسب رتبه اول این هیئت طی دو سال گذشته در کشور اظهار داشت: شیوع کرونا سبب شده تا برخی فعالیت‌های هیأت‌های ورزشی تحت الشعاع قرار گیرد.

وی ادامه داد: بیش از ۶۴ هزار نفر از جمعیت ورزشکاران تحت پوشش بیمه ورزشی درآمدند و از خدمات هیأت پزشکی بهره‌مند هستند و از این تعداد ۴۱ هزار نفر مرد و ۲۲ هزار نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه ۱۸۰ نفر از ورزشکاران سازمان یافته از خدمات درمانی هیئت پزشکی ورزشی بهره‌مند شدند، گفت : ۱۰۵ نفر از خدمات توانپزشکی و ۴۳ نفر خدمات روانشناسی بهره‌مند شدند. گوهردهی گفت: بالغ بر ۷۰۰ مسابقه ورزشی توسط هیئت پزشکی ورزشی پوشش داده شد وخوشبختانه مورد فوتی ناشی از آسیب‌های ورزشی در استان نداشتیم.

دکتر گوهردهی افزود ؛ این اتفاقات مثبت مرهون زحمات و تلاش‌های دکتر نوروزی ریاست محترم فدراسیون و همچنین نگاه ویژه و حمایت‌های دکتر رنگرز مدیر کل ورزش و جوانان استان از هیأت پزشکی ورزشی استان است

  • منبع خبر : روابط عمومی