رفع تنگنا‌های موجود با مهار تورم و رشد تولید
رفع تنگنا‌های موجود با مهار تورم و رشد تولید
حمایت از تولیدکنندگان به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال پایدار و مبارزه با فساد از الزامات تحقق مهار تورم و رشد تولید است. در تحقق این شعار همه مسئولان ضمن برنامه‌ریزی تلاش جهادی کردند

 

تیرنگ:
حمایت از تولیدکنندگان به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال پایدار و مبارزه با فساد از الزامات تحقق مهار تورم و رشد تولید است.
در تحقق این شعار همه مسئولان ضمن برنامه‌ریزی تلاش جهادی کردند

برای عبور از مشکلات اقتصادی باید بر اساس دانش اقتصاد و با برنامه حرکت شود، میدان برای جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود، مسئولان جهادی تلاش کنند و مبارزه با فساد جدی گرفته شود چراکه هر کار بزرگی که انجام شود ولی در آن یک فساد وجود داشته باشد منجر به فروپاشی می‌شود.
احمدی، فعال بخش خصوصی در گفت‌وگو با تیرنگ با بیان اینکه فعالان اقتصادی استان با توجه به ‌نام‌‌‌‌‌گذاری سال‌تحت‌عنوان مهار تورم و رشد تولید، از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌‌‌‌‌ها خود استفاده کردند و درخواستشان از مجموعه دولت تدوین و تسهیل قوانین در جهت رونق هرچه بیشتر اقتصاد کشور بود، گفت: مهار تورم و رشد تولید نیازمند همراهی همه ذی‌نفعان و نقش‌‌‌‌‌آفرینان اقتصاد است و دولت در این مسیر، زمانی موفق می‌شود که یک بخش‌خصوصی توانمند در کنار خود داشته باشد.
وی با بیان اینکه دولت زمانی موفق است که بخش‌خصوصی توانمند در کنارش باشد و از آنجایی‌که تحقق شعار سال‌نیازمند همراهی همه ذی‌نفعان و نقش‌‌‌‌‌آفرینان اقتصاد به‌‌‌‌‌خصوص دولت و بخش‌خصوصی است، دولت باید زمینه را برای نقش‌آفرینی بخش‌خصوصی و تحقق شعار سال‌فراهم می‌ساخت، ادامه داد: مازندران در بخش‌های مختلف دارای ظرفیت‌های مهم و قابل توجه است که برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از این توانمندی‌ها در راستای رفع تنگنا‌های جامعه و حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم ضروری است.
وی افزود: ایمان افزایی و امیدآفرینی از موضوعات بسیار مهمی است که مدیران و کارکنان دستگاه‌های مختلف باید در دستور کار داشته باشند تا بتوانند مسیر درست را برای خدمت به مردم و نظام پیدا کنند.

✓رشد اقتصادی و تقویت تولید

استاندار مازندران گفت : تحقق شعار سال، راهبرد عملی رشد اقتصادی و تقویت تولید است.
حسینی‌پور افزود: به بیان رهبری معظم انقلاب، شعار سال برای نوشتن در سربرگ ها نیست، بلکه باید بدان عمل شود و موضوعی سرنوشت ساز است و به شکل تخصصی باید به این راهبرد پرداخته شود .

استاندار مازندران، گفت: دولت سیزدهم در مازندران تورم ۱۳ ساله استان را کاهشی، رکود اقتصادی ۱۰ ساله استان را متوقف کرد.
وی اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته و خدمت رسانی شبانه روزی توانستیم میانگین تورم مازندران را به کمتر از مناطق دیگر کشور برسانیم.
وی اضافه کرد: باتوجه به شعار سال که کاهش تورم و رشد اقتصادی مد نظر رهبر معظم انقلاب بود، یکی از سیاست های کلان دولت در سال جاری اجرای این ۲ اصل بود که عملکرد قابل دفاعی در این زمینه داشته است.