راه رستگاری بشر، تمسک به اهل ‌بیت
راه رستگاری بشر، تمسک به اهل ‌بیت
روز هشتم ماه ربیع الاول با غم و اندوه شهادت مظلومانه پیشوایی عجین گردیده است که در طول عمر کوتاه خویش محنتها و شکنجه‌های بسیاری را متحمل شد

تیرنگ:
حضرت امام حسن عسکری (ع) پس از بیست و هشت سال زندگی و شش سال امامت در هشتم ربیع الاول سال 260 هجری در شهر سامرا به دست معتمد عباسی به شهادت رسیدند.
روز هشتم ماه ربیع الاول با غم و اندوه شهادت مظلومانه پیشوایی عجین گردیده است که در طول عمر کوتاه خویش محنتها و شکنجه‌های بسیاری را متحمل شد و با وجود موضع گیرى بسیار خصمانه و ظالمانه خلفای حکومت عباسی و فشار دستگاه خلافت علیه ایشان، رسالت بس گران و الهی هدایت رهروان و شیعیان را در آن روزگار سخت و پر ابتلاء و آکنده از بدعت، اختناق، فساد، ظلم و جور فرونگذاشت و با برخوردارى از مقام امامت، شیعه را از شدیدترین مهلکه‌ها و بحران‌هاى تاریخى حفظ کرد.
امام یازدهم قطب دایره مبارزه بود و با وجود همه فشارهای دستگاه جور عباسی و کنترل‌ها و مراقبت‌های دولت مرکزی یک سلسله فعالیت‌های سیاسی، اجتماعی و علمی از جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام داد.
امام حسن عسکری (ع) در مکتب علم و دانش خود اندیشمندان با فضیلتی تربیت نمود که هرکدام با بجای گذاردن آثار مکتوب در زمینه‌های گوناگون علوم اسلامی، گامهای موثری در جهت رشد و اعتلای معارف اسلامی برداشتند.
شهادت مظلومانه آن حضرت همواره برای ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت جگرسوز و جانگداز است
شهادت مظلومانه‌ این امام را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالي)، عموم مسلمانان جهان تسليت و تعزیت عرض می‌نماییم . بدون تردید راه رستگاری بشر تمسک به اهل ‌بیت است. گام گذاشتن در مسیر معرفت و حقانیت ائمه و بزرگانی چون آنها می‌تواند انسان‌ها و جهان بشریت را به سوی سعادت دنیوی و اخروی نزدیک کرده و مسیر توحید و تقوی را به ما نشان دهد
.