راه اندازی خط تولید عصاره گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی رشت
راه اندازی خط تولید عصاره گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی رشت
رئیس دانشکده داروسازی گیلان از راه اندازی خط تولید عصاره گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خبر داد و گفت: خط تولید عصاره های گیاهی و عصاره بره موم در حال حاضر برای تولید عصاره پروپولیس برنامه ریزی و راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار روزنامه تیرنگ به نقل ایسنا،دکتر کورش دلپسند اظهار کرد: در راستای سیاست‌ها در زمینه استفاده از ظرفیت های داروهای گیاهی و طبیعی، از ابتدای سال جاری ایده راه اندازی خط تولید عصاره های گیاهی و عصاره پروپولیس در دستور کار دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در رشت قرار گرفت.

وی از طراحی، ساخت، نصب و همچنین راه‌اندازی خط تولید عصاره گیاهان دارویی و عصاره بره موم (پروپولیس) در آینده نزدیک در این دانشکده خبر داد و گفت: تامین اعتبار مالی این پروژه با همراهی مجمع خیرین سلامت استان گیلان محقق شده است.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گیلان تصریح کرد: از ظرفیت علمی و عملیاتی موجود در شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز فن آوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای طراحی، ساخت و نصب و راه اندازی خط تولید عصاره گیاهان دارویی با سیستم تقطیر در خلاء استفاده شد.

دلپسند خاطرنشان کرد: خط تولید عصاره های گیاهی و عصاره بره موم در حال حاضر برای تولید عصاره پروپولیس برنامه ریزی و راه‌اندازی شده است که به عنوان یک ماده طبیعی ضد قارچ و ضد میکروب با خواص ترمیمی بالا شناخته می شود؛ این ماده در ترکیب مواد آرایشی – بهداشتی، پمادهای سوختگی، خمیر دندان و سایر محصولات مرتبط کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه نحوه اجرای این پروژه می تواند الگوی مناسبی از ایجاد مشارکت از نوع همکاری بین بخش خصوصی و دولت باشد، یادآور شد: پروژه مذکور، بستر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و یا افراد صاحب ایده در زمینه تولید داروهای طبیعی را فراهم نموده و امکان تولید محصولات متنوع در این حوزه را مهیا می‌سازد.