دو گام تا قهرمانی نساجی/ کولاک در آزادی در شب درخشش حقیقی
دو گام تا قهرمانی نساجی/ کولاک در آزادی در شب درخشش حقیقی
تیم دسته اولی مس کرمان، تیم خلیج فارس ماهشهر و آلومینیوم اراک، سه تیم دیگر حاضر در این مرحله هستنند به این ترتیب که نساجی با مس و خلیج فارس ماهشهر با آلومینیوم بازی می کند. حذف تیم های قدرتمند و صاحب نام کشور یکی پس از دیگری و برتری این تیم مقابل صدرنشین لیگ، نساجی را جزو یکی از جدی ترین مدعی کسب جام حذفی امسال مطرح کرد.

تیرنگ نیوز- مجید ساجدی فر: ناگفته پیداست برای مازندرانی ها بازی های نساجی از اهمیت بسیاری برخوردار است تیمی که سرانجام پس از 24 سال به معتبرترین لیگ کشور راه یافت و علیرغم همه کمی ها و کاستی ها، همچنان دلاورانه و با جان و دل برای بقای خود و خوشحالی مردم و هوادارانش می جنگند.

انصافا هم در این 4 سال با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که داشت نتایج قابل قبولی گرفت. این تیم در لیگ 97 -98 در نخستین دوره حضورش در لیگ برتر با کسب 36 امتیاز، رتبه دهم جدول 16 تیمی را کسب کرد و بالاتر از تیمهایی چون پیکان، پارس جنوبی، ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان قرار گرفت.

در لیگ 98-99 هم با یک پله صعود و کسب 38 امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار گرفت و جایگاه خود را در میانه جدول استحکام بخشید.

در حالی که انتظار می رفت در دوره سوم حضور در لیگ برتر، روند بهبودی خود را ادامه دهد حواشی و ضعف های مدیریتی و فنی این تیم را به حاشیه برد، رفته رفته روزهای ناخوش نساجی هم رسید و در همان نیم فصل تا انتهای جدول رفت و زنگ خطر سقوط را تا عمق جانش احساس کرده بود.

اما با روی کار آمدن ساکت الهامی، اوضاع بهتر شد و نساجی توانست از خطر سقوط نجات پیدا کند و به حاشیه امن برسد. امید شهر خسته در پایان لیگ 1399- 1400 با کسب 33 امتیاز در رده دوازدهم لیگ ایستاد.

در لیگ امسال هم این تیم با همه مسائل و مشکلات چون نداشتن ورزشگاه مناسب (آن هم در استانی که میخ طویله و تیربرق سبز می شود) و میزبانی در استان های دیگر، از خطر سقوط در امان است و تا هفته 24 با 27 امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارد امیدواریم در 6 هفته پایانی بتواند امیتاز و رتبه نهایی خود را ارتقا بخشد و به فکر حضور قدرتمند خود درپنجمین دوره حضورش در لیگ برتر باشد.

متاسفانه یکی از معضلات ثابت این تیم چه در لیگ یک و چه در لیگ برتر، وضعیت نامناسب و حتی افتضاح چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهراست و بدقولی ها و بی تفاوتی های مسئولان مربوطه در طول این سال ها نگرانی های بسیاری برای هواداران و علاقمندان این باشگاه به همراه داشته، به گونه ای که این مساله در سال های اخیر به مطالبه عمومی قائمشهری ها تبدیل شده است.

23 مرداد 99 بود که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه دولت روحانی در سفر به مازندران و بازدید از ورزشگاه شهید وطنی از تأمین اعتبار و بودجه برای تغییر چمن مصنوعی به چمن طبیعی، ساخت سکوی پشت دروازه و افتتاح آن تا دهه فجر سال99 توسط استاندار خبر داده بود اما دریغ!

پس از آن علیپور نماینده حوزه انتخابیه قائمشهر در مجلس در تذکری شفاهی به وزیر جدید ورزش و جوانان خواستار پیگیری جدی این وزارتخانه شده بود که آن هم نتیجه ای در بر نداشت.

نتیجه این کم توجهی ها این شد که در ادامه، سرمربی نساجی شخصا ورود کند و از چمن زمین تنها نماینده شمالی در لیگ برتر فوتبال کشور گلایه و انتقاد کند. ساکت الهامی گفته بود «مشخص است که نمی‌خواهند چمن ورزشگاه وطنی را درست کنند. مسئولان زمان تعویض چمن را مدام به تاخیر می اندازند و این نشان می‌دهد آن‌ها دارند لاپوشانی می کنند. بازی کردن در سایر ورزشگاه‌ها تیم نساجی را از هواداران پرشور مازندرانی دارد جدا می‌کند».

پس از آن، نوبت رازجویان معاون عمرانی وقت استاندار مازندران بود که خبر از در دستور کار قرار گرفتن تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه چمن طبیعی استادیوم شهید وطنی قائمشهر در کمیته تخصیص شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با دستور استاندار خبر بدهد اما آن هم حاصلی در بر نداشت.

اخیرا هم در سفر رئیس جمهور به مازندران، رئیسی در نشست خبری درباره خانه به دوشی نساجی و انجام بازی های خانگی در استان های دیگر، ضرب العجل ۴ ماهه ای جهت تکمیل ورزشگاه شهید وطنی تعیین کرد و منتظریم ببینیم سرانجام ماجرای تیم شهر خسته چه می شود!

همه این ماجراها و حاشیه ها را (البته به شکل خلاصه) گفتیم تا برسیم به نقطه عطف ماجرا و بازی استقلال- نساجی در آخرین بازی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی تهران.

پیش از بازی، باور اینکه نساجی بتواند پیروز میدان شود قدری سخت و دور از انتظار بود چرا که استقلال با تمام قدرتش، سودای بردن و صعود به مرحله بعد، حتی کسب دبل جام (لیگ و حذفی) را به سر داشت. اما با مقاومت جانانه و 120 دقیقه ای بازیکنان نساجی از جمله علیرضا حقیقی دروازه بان این تیم، بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و ضربات پنالتی هم با درخشش حقیقی و سیو پنالتی امانوف در نهایت این تیم نساجی بود که در میان بهت و حیرت استقلالی ها با نتیجه 5 بر 4 پیروز میدان شد و توانست به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند.

تیم دسته اولی مس کرمان، تیم خلیج فارس ماهشهر و آلومینیوم اراک، سه تیم دیگر حاضر در این مرحله هستنند به این ترتیب که نساجی با مس و خلیج فارس ماهشهر با آلومینیوم بازی می کند

حذف تیم های قدرتمند و صاحب نام کشوریکی پس از دیگری و برتری این تیم مقابل صدرنشین لیگ، نساجی را جزو یکی از جدی ترین مدعی کسب جام حذفی امسال مطرح کرد.

باید منتظر ماند و دید شاگردان ساکت الهامی در دو بازی باقیمانده به چه نتایجی دست می یابند و در نهایت چه عنوانی را کسب می کنند.

البته با توجه به شگفتی های متعدد جام حذفی امسال بعید نیست نساجی هم در ادامه راه دچار مشکل و لغزش شوند. از اینرو می طلبد که کادر فنی و مسئولان بسیار هوشیار باشند تا بتوانند با کسب جام قهرمانی در جام حذفی کشور، تاریخ سازی کنند و سال بدبیاری خود را با جام جشن بگیرند.