0
انتقاد شدید نماینده آمل از استاندار مازندران در گفت و گو با تیرنگ؛

دو سال است مازندران استاندار ندارد/ مجمع نمایندگان زیربار استاندار ضعیف نمی رود/ حسین زادگان اعتقاد خاصی به مدیران ساروی دارد

  • کد خبر : 12493
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
دو سال است مازندران استاندار ندارد/ مجمع نمایندگان زیربار استاندار ضعیف نمی رود/ حسین زادگان اعتقاد خاصی به مدیران ساروی دارد
حاجی پور با اعلام اینکه مجمع نمایندگان زیربار استاندار ضعیف نمی رود، اظهار کرد: استانداری که بخواهد در لاک خود بماند یا با توپ و تشر نمایندگان حرکت کند یا به فکر منافع شخصی و گروهی خود باشد به درد مازندران نمی‌خورد. استانداری که نگاه شهرستانی یا منطقه ای دارد و فقط از ظرفیت همشهریان خود استفاده می کند به کار استان نمی آید.

تیرنگ نیوز- سرویس سیاسی: در سلسله گفت و گوهای تیرنگ با نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی پیرامون معرفی و انتخاب استاندار این بار به سراغ دکتر حاجی پور نماینده مردم آمل رفتیم و نظر وی را در این باره جویا شدیم.

رضا حاجی پور نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با تیرنگ با بیان اینکه مجمع نمایندگان مازندران در راستای نقش مشورتی خویش، گزینه های مطرح شده را بررسی و در نهایت پنج نفر را به عنوان گزینه نهایی معرفی کرد، افزود: اکنون زمان بررسی و انتخاب وزارت کشور و شخص آقای دکتر وحیدی است تا چه کسی را به عنوان گزینه نهایی معرفی می کند.

وی درباره برخی حواشی مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر مغایرت سه گزینه مجمع نمایندگان با سه گزینه هیئت دولت در برخی خبرگزاری‌ها و شبکه های مجازی، گفت: هنوز گزینه ها در دست بررسی است و فرد خاصی اعلام رسمی نشده، اسامی مطرح شده بیشتر گمانه ها و حدسیات رسانه ها و فعالان سیاسی است و نباید به این حواشی و شایعات توجه کرد.

نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه حتی استان هایی چون شیراز و اصفهان، ظرفیت های بی شمار مازندران را ندارند، تصریح کرد: نکته ای که مشخص است و باید مورد توجه قرار گیرد، وضعیت خاص سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مازندران است که به نوعی فراتر از یک استان و در حد یک کشور محسوب می‌شود به عینه می بینیم در تعطیلات و اواخر هفته ها جمعیت آن تا چند برابر افزایش می یابد و حتی از جمعیت بسیاری از کشورهای همسایه ما بیشتر می شود بنابراین باید به آن به چشم یک استانی که در حد ملی است، نگاه کرد.

حاجی پور ادامه داد: استاندار مازندران باید فردی توانمند، آگاه به مسائل استان، با تجربه کافی، متعهد و ولایتمدار، دارای قدرت چانه‌زنی بالا، برخوردار از لابی های لازم جهت جذب اعتبارات کلان و ملی باشد تا بتواند با استفاده از ظرفیت های کم نظیر استان از دریا و جنگل و دشت و کوهپایه گرفته تا معادن و منابع و آثار گردشگری و… موجب رشد و ترقی استان شود.

مجمع نمایندگان زیربار استاندار ضعیف نمی رود

وی با اعلام اینکه مجمع نمایندگان زیربار استاندار ضعیف نمی رود، اظهار کرد: استانداری که بخواهد در لاک خود بماند یا با توپ و تشر نمایندگان حرکت کند یا به فکر منافع شخصی و گروهی خود باشد به درد مازندران نمی‌خورد. استانداری که نگاه شهرستانی یا منطقه ای دارد و فقط از ظرفیت همشهریان خود استفاده می کند به کار استان نمی آید.

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به شرایط خاص مازندران، بیان کرد: استاندار جدید باید به سرعت وارد میدان عمل شود و به فکر حل مسائل استان باشد باید پیگیر این باشد که در سازمان برنامه و بودجه، خاص بودن و خدمات رسانی ملی مازندران مورد توجه قرار گیرد. به دنبال رفع چالش های مازندران باشد. ما از طریق جاده هراز ارتباط نزدیکی با تهران داریم اما از این ظرفیت عظیم استفاده نمی بریم و فقط ترافیک و آلودگی صوتی عاید ما می شود.

حاجی پور با انتقاد از ضعف های موجود در اعمال پروتکل های کرونایی، بیان کرد: اینکه مازندران در تمامی پیک های کرونا قرمز بود نشان می دهد که در بحث بهداشت و درمان، نتوانستیم از امکانات کشور بهره‌مند شویم و در پروتکل ها بهتر عمل کنیم هیچ استانی به اندازه مازندران، سرریز جمعیتی ندارد و این نیازمند مدیرانی مقتدر و با ثبات است که مصالح استان را فدای تفریحات و خوش گذرانی های پایتخت نشینان نکنند.

دو سال است مازندران استاندار ندارد

وی در ادامه گریزی به عملکرد مجید حسین زادگان زد و گفت: متاسفانه در این دو سال اخیر، کمتر شاهد فعالیت موثر استاندار مازندران بوده ایم و گرهی از مازندران باز نشد. گویی مازندران دو سال است استاندار ندارد. آقای حسین زادگان بیشتر مشغول روزمرّگی بوده و خودش هم این را می داند. وقتی رئیس جمهور روحانی تحرکی نداشت و در دوسالی که کرونا آمد به اصطلاح از جا و محل کار خود تکان نمی خورد دیگر از استانداران وی چه انتظاری داشت؟

حسین زادگان اعتقاد خاصی به مدیران ساروی دارد

نماینده مردم آمل در مجلس با انتقاد از نگاه شهرستانی و منطقه ای حسین زادگان بیان کرد: اگر خوب بررسی کنیم می بینیم از شرق تا غرب مازندران بسیاری از مدیرکل ها، معاونین مدیران میانی، فرماندارها، شهردارها، یا اصالتا ساروی هستند یا در دایره دوستان و آشنایان آقای استاندار قرار دارند. برای ما تخصص اولویت دارد و مهم نیست مدیران از کدام شهر و منطقه باشند اما ظاهرا آقای حسین زادگان به مدیران ساروی اعتقاد خاصی دارد.

حاجی پور با انتقاد از برخی رفتارها و مواضع منفعلانه استاندار مازندران گفت: نباید صندلی استانداری و حفظ پست آنقدر مهم باشد که آقای حسین زادگان در مسائلی چون فینسک ورود نکند یا غالبا سکوت کند! برای یک استاندار مقتدر و متعصب، منافع مردم و استانش بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.

وی ادامه داد: ما به دنبال تغییر این وضعیت هستیم اگر قرار باشد فردی چون حسین زادگان روی کار بیاید اصلا استاندار نداشته باشیم بهتر است.

نماینده آمل در پایان بیان کرد: پرسش هایی که از آقای استاندار دارم این است در مورد پسماند استان در کجا و کدام شهر عملیاتی شد و مشکل زباله کدام شهرستان مرتفع گردید؟ در خصوص حضور محیط بانان تهرانی در منطقه پلور با توجه به اینکه من یک سال قبلتر در جمع نمایندگان استان و  در حضور رئیس دادگستری و دادستان استان تذکر دادم آقای استاندار چه حرکت و اقدامی انجام داد؟ در خصوص انتقال مجدد آب پایین دست سد لار از منطقه پلور و زیار و لاسم هم همینطور با آنکه مستندات لازم ارائه شد چه حرکت هایی صورت پذیرفت؟ در خصوص جذب سرمایه برای پروژه های نیمه تمام استان و جذب سرمایه گذار خارجی چه اقداماتی انجام شد؟ کدامیک از واگذاری هایی که آقای استاندار در سطح استان انجام داده بود اهلیت افراد و مصلحت استان در نظر گرفته شد؟ در خصوص حاشیه دریای خزر در راستای اینکه در هر یک کیلومتر چندصد شغل می توان ایجاد کرد چه اقداماتی صورت پذیرفت؟ در بحث جاده های شمالی و آزاد راه تهران شمال و ۴ بانده کردن جاده هراز که بخشی از کارهای آن توسط نمایندگان پیگیری و انجام شد، چه پیگیری هایی کردند؟ و مواردی از این دست…  این ها نه تنها پرسش های ما نمایندگان بلکه پرسش های مردم مازندران است که امیدوارم برادرمان آقای حسین زادگان -پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند مردم ولی نعمتان ما هستند و مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند- در مدت کوتاه باقیمانده به تک تک آن ها پاسخگو باشد. / گفت و گو: مجید ساجدی فر

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=12493

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.