6
تیرنگ از نخستین جلسه شورای وحدت در استان گزارش می دهد؛

دورخیز اصولگرایان مازندران برای سه انتخابات پیش رو

  • کد خبر : 8970
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
دورخیز اصولگرایان مازندران برای سه انتخابات پیش رو
هم اندیشی و تعیین سازوکار شورای وحدت استان برای سه انتخابات پیش رو ( ریاست جمهوری، شورای شهر و مجلس خبرگان) محوریت اصلی این جلسه بوده و ضمن تشریح برنامه ها و اهداف جامع شورای وحدت در کشور توسط مهمانان و بانیان جلسه، حاضرین هم نقطه نظرات خود را بیان کردند

تیرنگ نیوز – سرویس سیاسی: نخستین جلسه شورای وحدت اصولگرایان مازندران با حضور کیهانیان مسئول اجرایی شورای وحدت کشور، حجت الاسلام پوراکبر نماینده جامعه روحانیت در شورای وحدت مازندران، جانبازی رئیس خانه احزاب مازندران و دبیران حزب های اصولگرایی در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی در ساختمان حزب موتلفه استان برگزار شد.
به گزارش تیرنگ، هم اندیشی و تعیین سازوکار شورای وحدت استان برای سه انتخابات پیش رو ( ریاست جمهوری، شورای شهر و مجلس خبرگان) محوریت اصلی این جلسه بوده و ضمن تشریح برنامه ها و اهداف جامع شورای وحدت در کشور توسط مهمانان و بانیان جلسه، حاضرین هم نقطه نظرات خود را بیان کردند و در نهایت بنا شد اعضای ۱۳ نفره شورای وحدت مازندران در جلسه آینده انتخاب و معرفی شوند.

شورای وحدت، انحصار و استثنا ندارد

علی کیهانیان مسئول اجرایی شورای وحدت کشور، دبیرکل جمعیت حامیان انقلاب اسلامی و مشاور خانه اجرایی کشور که مهمان ویژه این جلسه بود، هدف از تشکیل شورای وحدت را ساماندهی جریان اصولگرایی دانست و گفت: استقبال احزاب اصولگرای مازندران از این جلسه و اتحاد موجود بین آن ها قابل تحسین است با این حال انتظار می رود این وحدت در ادامه قانونمندتر، شکیل تر و مطابق با موازین دموکراسی باشد تا رضایت خالق و مخلوق را باهم موجب شود. .
وی با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات آینده افزود: محقق نشدن وعده ها و فشار اقتصادی موجب کاهش مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم شده و با این عملکرد دولت احتمال می رود این روند در انتخابات آینده نیز استمرار یابد از اینرو نیازمند حضور جدی و فعال احزاب در عرصه با انتخاب و معرفی نامزدهای اصلح جهت بهبود وضعیت کشور هستیم تا مبادا شاهد خدشه دار شدن جمهوریت نظام باشیم.

مسئول اجرایی شورای وحدت کشور، تصریح کرد: در این ۴۲ سال تلاش های دشمن جهت خدشه دار کردن اسلامیت نظام ناکام ماند و ضروری است با مشارکت گسترده مردم در انتخابات، جمهوریت نظام نیز همچون گذشته پایدار بماند. متاسفانه در طول این ۴ دهه مشاهده شده برخی از مسئولان و فعالان، سهوا یا عمدا آب در آسیاب دشمن می ریزند و به گونه ای موجبات دلسردی مردم را از انقلاب فراهم می آورند.
کیهانیان با بیان اینکه ۱۲۲ حزب رسمی و دارای پروانه در کشور فعالیت می کنند، گفت: از این تعداد ۴۰ حزب از جریان اصلاحات، ۳۵ حزب از جریان اصولگرایی و مابقی معتدل هستند که از میان احزاب معتدل ۲۵ حزب به جریان اصولگرایی گرایش دارند و مقرر شد این سه جریان هر کدام یک شورای مرکزی به خانه احزاب معرفی کنند تا سازوکارهای و برنامه های انتخاباتی جریان خود را دنبال کنند.
وی با تاکید بر اینکه شورای وحدت قائم به اشخاص نیست و انحصار و استثنا ندارد ، افزود: همه تلاش ما این است که کارها، حزبی و گروهی پیش برود و فعالیت های ما قائم به اسلام، ولی فقیه و خون شهدا باشد. باید مدنیت اجتماعی را افزایش دهیم و با همکاری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به شکل گیری هرچه بهتر وحدت کمک کنیم.
مسئول اجرایی شورای وحدت کشور، با ارائه آماری بیان کرد: تاکنون در ۲۶ استان دبیران شورای وحدت معرفی شدند و مابقی به زودی معرفی می شوند. در ۵ استان از جمله لرستان و آذربایجان غربی شورای وحدت به صورت پایلوت شکل گرفت تا جوانب مختلف بررسی و نواقص و موانع احتمالی مرتفع گردد. امیدواریم در نهایت، عملکرد این شورا در مازندران مبارک باشد.
کیهانیان افزود: مقرر شد در هر استانی با توجه به وسعت و جمعیت، یک شورای وحدت بین اعداد فرد ۷ تا  ۱۳ نفر جهت پیشبرد اهداف تعیین شده ی شورای کشور، تشکیل گردد و هر شهرستان نیز یک هیات اجرایی داشته باشد و این دو در تعامل با هم کار کنند به گونه ای که شورای وحدت سیاستگذاری کند و هیات اجرایی اهداف مدنظر را عملیاتی کند. همچنین اعمال سیاستگذاری انتخابات ریاست جمهوری با شورای وحدت کشور است و سیاستگذاری انتخابات شورای شهر با شورای وحدت استانها است.
وی با اعلام اینکه شورای وحدت مازندران ۱۳ نفره (متشکل از ۵ نماینده احزاب، یک نماینده جامعه روحانیت، ۲ نماینده شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، ۲ روحانی، نماینده بانوان و….) است، گفت: ممکن است بین جریان های اصولگرایی مسائلی باشد اما این ناشی از انشقاق فکری نیست بلکه اختلافات سلیقه است. ما در اصول، واحد هستیم و تفاوت در روش های ماست که امیدواریم با تغییر روش های سنتی و کدخدامنشی به روشهای علمی و دموکراسی به وحدت مدنظر برسیم.

احزاب پیگیر منویات رهبری و مطالبات مردمی باشند

در ادامه عبدالعلی پوراکبر نماینده جامعه روحانیت در شورای وحدت استان با اشاره به منویات رهبر انقلاب مبنی بر توجه و رفع کمبودها و ضعف های موجود کشور، بیان کرد: احزاب به عنوان نماینده مردم و صدای گویای آنها باید در پی تحقق دغدغه های رهبر معظم انقلاب و پیگیر مطالبات مردمی در راستای بهبود معیشت مردم، کاهش فاصله طبقاتی و مبارزه با مفاسد باشند و در مقابل عملکرد ضعیف برخی دستگاهها سکوت نکنند.
وی با اشاره به برخی اختلافات موجود در جریان اصولگرایی، افزود: نیاز است در رسیدن به وحدت از اشتباهات و ضعف های گذشته درس بگیریم و منافع جریانی و مردم را بر منافع شخصی ترجیح دهیم تا میدان را از جریان رقیب پس بگیریم و در راستای اهداف انقلاب و اسلام خدمت کنیم.
پوراکبر با بیان اینکه وحدت را سرلوحه کاری خود قرار می دهیم، تصریح کرد: برای پیروزی در انتخابات تا آنجا که در توان ما هست با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تعامل و برادری رفتار می کنیم و نمی گذاریم دست های پنهان بین ما اختلاف بیندازد و ما را از هم جدا سازند. چرا که انتخابات سرنوشت سازترین مساله نظام است و مسیر کشور را در جهت رشد یا پسرفت تغییر خواهد داد. از اینرو باید تلاش کنیم افرادی مکتبی و ارزشی روی کار بیایند تا از نفوذ و توطئه های احتمالی جلوگیری شود.

به تشکیل شورای وحدت خوشبین هستیم

جانبازی رئیس خانه احزاب مازندران نیز با اعلام خرسندی از شکل گیری شورای وحدت اصولگرایان در کشور اظهار کرد: حسن شورای وحدت این است که با حضور و وحدت جامعتین فاصله جریان های اصولگرایی مرتفع شده و آن شاءالله نتایج خوبی در پی خواهد داشت.
وی افزود: نباید احزاب را در جامعه منزوی کنیم احزاب باید بتوانند در قالب حزب و جمعیت فعالیت کنند و نقش اساسی احزاب در جامعه دیده شود.

انجام کار جمعی همراه با تعامل و نشاط اجتماعی

لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه محمد کریمی دبیر حزب موتلفه استان به عنوان میزبان ضمن عرض خوش آمدگویی به حاضرین، اعلام آمادگی این حزب را برای میزبانی های بعدی اعلام کرد و گفت: همانطور که رهبری عزیز بارها اشاره داشتند باید کار جمعی همراه با تعامل و نشاط اجتماعی باشد. همواره عاقبت کار را درنظر بگیریم و از سرمایه روحانیت بیشتر از قبل بهره مند شویم تا دیگر در تنگنای ۸ سال اخیر دولت برخاسته از حمایت اصلاح طلبان قرار نگیریم.

حرف آخر
به گزارش تیرنگ مقرر شد سازوکارهای انتخاب اعضای ۱۳  نفره شورای وحدت مازندران انجام شود و نفرات منتخب در جلسه آینده جهت تعیین و پیگیری اهداف و برنامه ها معرفی گردند.

گزارش: مجید ساجدی فر
تصاویر: مجید حیدری

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=8970

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.