دلسوزانه با نمایندگان مجلس انقلابی
دلسوزانه با نمایندگان مجلس انقلابی
مصوبه ناپخته تعطیلی شنبه ها بجای پنجشنبه ها در آخرین روزهای مجلس یازدهم که از سوی مقام معظم رهبری به نام مجلس انقلابی متبرک شد، موجب حیرت و تعجب از تکرار غافلگیرانه چیزی شبیه تصویب برجام در بیست دقیقه بود!

 

 

هادی ابراهیمی کیاپی، دانشیار علوم سیاسی دانشگاه:

مصوبه ناپخته تعطیلی شنبه ها بجای پنجشنبه ها در آخرین روزهای مجلس یازدهم که از سوی مقام معظم رهبری به نام مجلس انقلابی متبرک شد، موجب حیرت و تعجب از تکرار غافلگیرانه چیزی شبیه تصویب برجام در بیست دقیقه بود!
با توجه به پیشینه اینگونه حرکتهای پرچمداران تمدن غرب، هم در ایران و هم در سایر بلاد اسلامی و غیر اسلامی، در تحقق برنامه هایی مانند تغییر رسم الخط، تغییر زبان، تغییر واحد پول، تغییر اعیاد و تعطیلات خاص مثل تغییر تعطیلات نوروزی به تعطیلات کریسمس، تغییر سال هجری به سال میلادی، تغییر هلال احمر به صلیب سرخ، تغییر مساجد به کلیساها و …در طول تاریخ سنگ تمام گذاشتند و یکی از اهداف آنها، کاهش اولویت تعطیلی جمعه و افزایش رویکرد به تعطیلی یکشنبه و حالا هم شنبه بوده که متأسفانه توسط نمایندگان مجلس شکل گرفت!
این تعطیلی در برنامه فرهنگی ۲۰۳۰ یونسکو برای آموزش و پرورش و سایر نهادهای فرهنگی ایران بوده که علیرغم شروع اجرای بی سر و صدای آن در ایران، با مخالفت صریح و ممانعت میدانی رهبر معظم انقلاب متوقف شد، اما طبق ضرب المثل معروف که می گویند دشمن را از درب بیرون کنی از پنجره برمی گردد، دشمن ما را رها نمی کند!
توجیه فریبنده اقتصادی برای اولویت بخشی به تعطیلی شنبه ها نسبت به پنجشنبه ها، پوششی است برای پنهان سازی جنگ‌ایدئولوژیک و کاهش واکنش جوامع اسلامی از جمله جامعه اسلامی ماست!
این تحلیل بنده نیست، بلکه علامه بزرگوار استاد شهید مرتضی مطهری نیز صراحتا” به این جنگ تمدنی و جنگ ایدئولوژیک از گذشته های دور تأکید دارد!
تلاش تاریخی خاخام ها و کشیش ها و مسیونرهای مذهبی غرب برای اجرای نهضت مسیحی کردن و یهودیزه کردن جوامع اسلامی امر پوشیده ای نیست!
در ادامه این تجاوزهای فرهنگی، تعجبی ندارد که روزی مصوبه ای را با همین توجیه اقتصادی به ما تحمیل کنند که بهتر است برای هماهنگی زمانی با غرب، ما روزها را بخوابیم و شبها به سرکار برویم، چون روز و ساعاتی که ما بیداریم، دقیقا” بخاطر شب بودن و زمان استراحت غربی ها ، عملا” بیداری ما فایده ای ندارد و …
این در شرایطی است که در همان توجیه اقتصادی هم بشدت می توان تشکیک کرد که تجارت خارجی و معاملات اقتصادی بین المللی و کلا” ثبت سفارشها، فرایند بیش از یکماه دارد و جابجایی های تعطیلات آخر هفته، فریب است و دلیل پنهان آن تشبه جوامع اسلامی به جوامع غربی و پیروزی تمدنی غرب در جنگ تمدنهاست.
همانگونه که طراحی لباسهای ما غربی شد، تفریحات ما غربی شد، مراسم شادی و حتی یواش یواش مراسم عزای ما هم غربی شد، واژه های گفتاری ما غربی شد، اصطلاحات سازمانی و تحصصی ما غربی شد، معیارهای ارزیابی ما غربی شد، جوامع غربی برای ما مرجع شدند، جملات اندیشمندان غربی جانشین آیات و احادیث دینی ما شد، امارات و پاکستان و … الگو شدند و این مصوبه مقدمه پذیرش fatf و فعالسازی سوئیفت با پذیرش شرایط غرب اعم از مطالبات بانک جهانی و صندوق بین المللی پول و پمپاژ اطلاعات سری اقتصادی و بانکی ما به آرشیوهای آنهاست!
همه این هیاهوها در شرایطی است که غرب حتی یک‌گام برای لغو و یا تعلیق تحریم برنداشته و بلکه تمدید و تشدید کرده و می کند و معلوم نیست که این خوش رقصی ها با کدام توجیه و چشم انداز روشن اقتصادی انجام می گیرد!؟
یعنی نمایندگان محترم نمی دانند که با توجه به استراتژی لغوناپذیر تحریم اقتصادی غرب علیه ایران، مسیر اقتصاد ما مقاومتی و متکی به تولیدات داخلی و استراتژی ما خنثی کردن آثار تحریم است؟!
نمایندگان محترم باید بپذیرند که اشتباه کردند، آن هم اشتباهی استراتژیک و شایسته است که مصوبه ارسالی به شورای نگهبان را پس گرفته و آن را لغو کنند و نگذارند که تاریخ، با این همه مصوبات و نقش آفرینی های مششع، از آنها قضاوت تلخ داشته باشد!
استعلام از مراجع و انعکاس یکسویه نظر یکی از مراجع و نادیده انگاری مخالفت سایر مراجع و عدم ابتناء به دیدگاههای استاد شهید مطهری و نیز نقل قول دروغ عدم مخالفت از مقام معظم رهبری و نیز گرفتن افسار فضای مجازی، دور زدن قانون و تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان بوده و این جوسالاری در قضیه برجام هم تجربه شده بود و بانیان اصلی این مصوبه قصد استفاده تکراری از این تجربه تلخ داشته اند!
در پایان امیدوارم که شورای نگهبان، در پاسداری از ارزشهای دینی و انقلابی، همچون گذشته به وظیفه شرعی اش عمل کند و قصور نمایندگان را جبران نماید.