دستور استاندار برای برخورد با مدیران منفعل و کم کار
دستور استاندار برای برخورد با مدیران منفعل و کم کار
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه در استان مدیران خدوم بسیاری وجود دارند که در بخش‌های مختلف مشغول به کار هستند، گفت: شاید برخی مدیران کاستی‌هایی دارند و در تراز دولت نباشند که به این جهت پایش عملکرد مدیران در معاونت سیاسی صورت می‌گیرد.

تیرنگ نیوز : معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در گفت و گوی اختصاصی با تیرنگ با بیان اینکه عمده مدیران ارشد استان در دولت جدید تغییر کرده‌اند، گفت: لذا آنچه که شعار دولت است و ما به آن پایبند هستیم دولت مردمی بودن است.

روح الله سلگی با بیان اینکه دولت سیزدهم از فرصت‌های نادر انقلاب است تا مسیر منحرف شده انقلاب را به آرمان‌های خودش برگرداند، خاطر نشان کرد: این دولت یک فرصت طلایی است باید قدردان آن باشیم و از فرصت به وجود آمده استفاده کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران  با تاکید بر اینکه در استان مدیران خدوم بسیاری وجود دارند که در بخش‌های مختلف مشغول به کار هستند، اظهار کرد: شاید برخی مدیران کاستی‌هایی دارند و در تراز دولت نباشند که به این جهت پایش عملکرد مدیران در معاونت سیاسی صورت می‌گیرد و اقدامات لازم انجام می‌شود.

سلگی با اشاره به اینکه به طور خاص ما برای 30 دستگاه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی که متولی اصلی آن معاونت امنیتی، اجتماعی و سیاسی است برنامه‌هایی داریم، اظهار کرد: شاخص‌های ارزیابی برای بررسی عملکرد فرمانداران صورت گرفت که از هفته آینده تیم بازرسی با محوریت مدیرکل سیاسی در شهرستان‌ها حضور پیدا می‌کند.

وی افزود: از مواردی که برای ما حائز اهمیت بوده مردمی بودن است، مدیران باید پاسخگوی مشکلات مردم باشند. ما فرماندار و مسئول پشت میز نشین نمی‌خواهیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران   با تاکید بر اینکه همه شعار دولت سیزدهم باید در عملکرد فرمانداران منطبق باشد، اظهار کرد: در بخش‌های مختلف اجتماعی هم سرکشی به ادارات داریم که از این هفته شروع می‌شود.

سلگی با بیان اینکه دستور استاندار این بود که با مدیرانی که منفعل هستند و در امور کاری خود کوتاهی می‌کنند برخورد شود، ادامه داد: از 22 فرمانداری نظر فرمانداران را برای تغییر مدیران احصا کردیم و به دنبال ایجاد تحول هستیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران  با بیان اینکه در حوزه سیاسی بیشترین تغییرات را در کشور داریم، اظهار کرد: مازندران پیشتاز تغییرات حوزه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی است، از مجموع 58 بخشدار حدود 50 بخشدار تعیین تکلیف شدند. هشت مورد ابقا شده و حدود 40 مورد تغییر کردند، تعیین تکلیف سه تا چهار مورد هم در دستور کار قرار دارد.

سلگی با بیان اینکه صد درصد فرمانداران تغییر کردند، اظهار کرد: از مجموع 30 دستگاه فرهنگی، مدیران 26 دستگاه فرهنگی اجتماعی تغییر کرده و لذا ما در این حوزه در کشور پیشتاز هستیم.

وی افزود: در این زمینه استاندار تمرکز و پیگیری ویژه‌ای داشته است.

* تاب آوری نظام اسلامی برابر بزرگترین فتنه جهانی اعجاز الهی است

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران، همچنین با اشاره به فتنه اخیر در کشور تاب آوری نظام اسلامی برابر بزرگترین فتنه جهانی رااعجاز الهی دانست و گفت: افزایش دامنه کینه توزی استکبار ناشی از پیشتازی انقلاب به سمت پیشرفت است.

وی با اشاره به دخالت کشورهای دیگر در فتنه اخیر علیه کشورمان ادامه داد: بزرگ‌ترین هماهنگی بین المللی علیه ساختارهای قانونی یک کشور در دنیا توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدان غربی در فتنه اخیر رونمایی شد.

این مسئول با تاکید بر هوشمندی سیاسی مردم انقلابی ایران اظهار کرد: هوشمندی سیاسی مردم در پرتو هدایت‌های داهیانه رهبر فرزانه انقلاب مانع از تحقق رؤیای شوم استکبار در فتنه اخیر علیه نظام اسلامی شد زیرا مردمی بودن نظام اسلامی مقوم و متضمن امنیت ملی کشور است.

معاون استاندار مازندران با بیان این که دشمن در غائله اخیر موجودیت و یکپارچگی کشور را هدف گرفته بود، تقویت فرهنگ و استحکام پایه‌های ملی و دینی را موجب دفع توطئه‌های علی الدوام معاندان دانست و افزود: سرمایه گذاری برای تقویت ایمان دینی، اتحاد اقوام و امید آفرینی در جامعه موجب استمرار بالندگی و اقتدار ملی است.

*نظام مسائل استان مازندران با رویکرد حل المسایلی دولت سیزدهم تدوین شد

سلگی همچنین گفت: نظام مسائل استان مازندران با رویکرد حل المسایلی دولت سیزدهم تدوین شد.

وی با اشاره به مشکلات محوری مازندران افزود: پیری جمعیت، محیط زیست، راه‌های مواصلاتی، کمبود آب زراعی و آشامیدنی، پسماند و تغییر کاربری اراضی از اهم نظام مسائل این استان به شمار می رود.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: با تدوین استراتژی مدیریت ارشد اجرایی استان در دولت سیزدهم ساماندهی این مشکلات  در دستور کار قرار گرفت.

وی با یادآوری مشکلات حاشیه نشینی، مناطق آسیب پذیر و وضعیت باغداران و برنج کاران در مناطق مختلف مازندران بر لزوم اهتمام فرمانداران استان برای پیگیری و ساماندهی آنها با همکاری مدیران دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد.

«همانگونه که معاون سیاسی استاندار گفت شاید برخی مدیران کاستی‌هایی دارند و در تراز دولت نیستند

تیرنگ به زودی عملکرد مدیران دولت را بررسی و پایش می‌کند و آماده است تا دفاع آنان را بشنود»