1
تیرنگ از صعود دراماتیک تیم نساجی به فینال جام حذفی گزارش می دهد؛

خیز خسته ها برای قهرمانی/ یک گام تا جام

  • کد خبر : 18877
  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۹:۵۵
خیز خسته ها برای قهرمانی/ یک گام تا جام
اوضاع جام حذفی فصل جاری قدری متفاوت است و دیگر خبری از باشگاه های نام آشنا و بزرگی چون پرسپولیس، استقلال، سپاهان و... نیست و آلومینیوم و نساجی دو تیمی بودند که در نهایت به فینال بازی ها راه یافتند تا تکلیف قهرمان جام حذفی این فصل که هفتم اردیبهشت در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می شود را مشخص سازند.

تیرنگ نیوز- سرویس ورزش: شاید در آغاز فصل جاری، حتی خوشبین ترین هواداران نساجی هم فکرش را هم نمی کردند که این تیم علیرغم همه حواشی و کاستی ها، آنقدر نتایج خوبی کسب کند که یک پای فینال جام حذفی باشد و حتی به دنبال کسب قهرمانی آن باشد.

اوضاع جام حذفی فصل جاری قدری متفاوت است و دیگر خبری از باشگاه های نام آشنا و بزرگی چون پرسپولیس، استقلال، سپاهان و… نیست و 4 تیم تقریبا گمنام (خلیج فارس ماهشهر، تیم دسته اولی مس کرمان، نساجی مازندران و آلومینیوم اراک) به نیمه نهایی بازی ها رسیدند و در واقع جام شگفتی ها بود.

آلومینیوم و نساجی دو تیمی بودند که در نهایت به فینال بازی ها راه یافتند تا تکلیف قهرمان جام حذفی این فصل که هفتم اردیبهشت در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار می شود را مشخص سازند.

نساجی در حالی در مقابل تیم دسته اولی مس کرمان به پیروزی رسید که این تیم چند سال سابقه حضور در لیگ برتر و جام حذفی را داشته و از تجربه های لازم و انگیزه های کافی برخوردار بود.

در کنار حمایت جانانه و قلبی همه مازندرانی ها پای گیرنده ها، حمایت استاندار مازندران از تنها نماینده شمال کشور در سطح یک فوتبال ایران و حضور در ورزشگاه آزادی به اتفاق برخی نمایندگان مازندران درمجلس (از جمله مرادیان وعلیپور) و تنی چند از هنرمندان مازنی (چون سالار عقیلی و..) از نکات مثبت این بازی بود که به نوعی قوت قلب تیم شهر خسته محسوب می شود.

از دیگر نکات جالب این مسابقه، همدلی و همراهی بازیکنان، مربیان و هواداران این دو تیم در ابتدا و انتهای بازی بوده که بارها مورد تشویق و حمایت هم قرار گرفته اند و عکس یادگاری انداخته اند، اگرچه در حین بازی تنش هایی رخ داد.

در نیمه اول نساجی، بیش تر از مس توپ و بازی را در اختیار داشت اما دو تیم نتواسنتند موقعیت انچنانی روی دروازه های هم ایجاد کنند. در نیمه دوم بازی متعادل تر شد و هرچه زمان می گذشت به دلیل حساسیت های موجود، دو تیم محتاط تر بازی می کردند که مبادا بازنده مسابقه باشند.

با اینکه دو تیم هر کدام یکی دو موقعیت خطرناک در دقایق پایانی روی دروازه های هم ایجاد کرده بودند اما همانطور که انتظار می رفت بازی به وقت های اضافه کشید تا این بازی نیز به ماراتن 120 دقیقه ای تبدیل شود و احتمالا کار به ضیافت پنالتی ها بکشد.

در وقت های اضافه هم روند بازی به گونه ای بود که هیچ کدام ریسک نکرده و به آب و آتش نزد. دو تیم معقول و منطقی به بازی خود ادامه دادند و دیگر قابل پیشس بینی بود که ضیافت پنالتی ها تعیین کننده برنده بازی خواهد بود که در دقیقه 118 بازی (دو دقیقه تا پایان وقت اضافی دوم) با گل حامد شیری از روی نقطه پنالتی، نساجی برنده رقابت شد و به فینال بازی ها راه یافت.

حالا پس از حذف تیم های قدرتمند و صاحب نام کشور یکی پس از دیگری و حذف مس کرمان، نساجی جدی تر از قبل مدعی کسب جام حذفی فصل 1400- 1401 است. البته نباید تیم آلومینیوم اراک را که از سد تیم های بزرگی چون پرسپولیس گذشت را دست کم گرفت.

امیدواریم نساجی پازل شگفتی های خود را تکمیل کند، گام آخر را هم بدون لغزش و اشتباه بردارد و با تاریخ سازی خود فاتح جام شود. از اینرو می طلبد کادر فنی و مسئولان بسیار هوشیار باشند تا بتوانند با کسب جام قهرمانی در جام حذفی کشور، تاریخ سازی کنند و سال بدبیاری خود را با جام جشن بگیرند.

باید منتظر ماند و دید شاگردان ساکت الهامی در تنها بازی باقیمانده جام حذفی چه نتیجه ای کسب می کنند…

ناگفته پیداست قهرمانی  نساجی برای مازندرانی ها از اهمیت بسیاری برخوردار است تیمی که سرانجام پس از 24 سال به معتبرترین لیگ کشور راه یافت و علیرغم همه کمی ها و کاستی ها، همچنان دلاورانه و با جان و دل برای بقای خود و خوشحالی مردم و هوادارانش می جنگند.

انصافا هم در این 4 سال با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که داشت نتایج قابل قبولی گرفت. این تیم در لیگ 97 -98 در نخستین دوره حضورش در لیگ برتر با کسب 36 امتیاز، رتبه دهم جدول 16 تیمی را کسب کرد و بالاتر از تیمهایی چون پیکان، پارس جنوبی، ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان قرار گرفت.

در لیگ 98-99 هم با یک پله صعود و کسب 38 امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار گرفت و جایگاه خود را در میانه جدول استحکام بخشید.

در حالی که انتظار می رفت در دوره سوم حضور در لیگ برتر، روند بهبودی خود را ادامه دهد حواشی و ضعف های مدیریتی و فنی این تیم را به حاشیه برد، رفته رفته روزهای ناخوش نساجی هم رسید و در همان نیم فصل تا انتهای جدول رفت و زنگ خطر سقوط را تا عمق جانش احساس کرده بود.

اما با روی کار آمدن ساکت الهامی، اوضاع بهتر شد و نساجی توانست از خطر سقوط نجات پیدا کند و به حاشیه امن برسد. امید شهر خسته در پایان لیگ 1399- 1400 با کسب 33 امتیاز در رده دوازدهم لیگ ایستاد.

در لیگ امسال هم این تیم با همه مسائل و مشکلات چون نداشتن ورزشگاه مناسب (آن هم در استانی که میخ طویله و تیربرق سبز می شود) و میزبانی در استان های دیگر، از خطر سقوط در امان است و تا هفته 24 با 27 امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارد امیدواریم در 6 هفته پایانی بتواند امیتاز و رتبه نهایی خود را ارتقا بخشد و به فکر حضور قدرتمند خود درپنجمین دوره حضورش در لیگ برتر باشد.

متاسفانه یکی از معضلات ثابت این تیم چه در لیگ یک و چه در لیگ برتر، وضعیت نامناسب و حتی افتضاح چمن ورزشگاه شهید وطنی قائمشهراست و بدقولی ها و بی تفاوتی های مسئولان مربوطه در طول این سال ها نگرانی های بسیاری برای هواداران و علاقمندان این باشگاه به همراه داشته، به گونه ای که این مساله در سال های اخیر به مطالبه عمومی قائمشهری ها تبدیل شده است.

23 مرداد 99 بود که نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه دولت روحانی در سفر به مازندران و بازدید از ورزشگاه شهید وطنی از تأمین اعتبار و بودجه برای تغییر چمن مصنوعی به چمن طبیعی، ساخت سکوی پشت دروازه و افتتاح آن تا دهه فجر سال99 توسط استاندار خبر داده بود اما دریغ!

پس از آن علیپور نماینده حوزه انتخابیه قائمشهر در مجلس در تذکری شفاهی به وزیر جدید ورزش و جوانان خواستار پیگیری جدی این وزارتخانه شده بود که آن هم نتیجه ای در بر نداشت.

نتیجه این کم توجهی ها این شد که در ادامه، سرمربی نساجی شخصا ورود کند و از چمن زمین تنها نماینده شمالی در لیگ برتر فوتبال کشور گلایه و انتقاد کند. ساکت الهامی گفته بود «مشخص است که نمی‌خواهند چمن ورزشگاه وطنی را درست کنند. مسئولان زمان تعویض چمن را مدام به تاخیر می اندازند و این نشان می‌دهد آن‌ها دارند لاپوشانی می کنند. بازی کردن در سایر ورزشگاه‌ها تیم نساجی را از هواداران پرشور مازندرانی دارد جدا می‌کند».

پس از آن، نوبت رازجویان معاون عمرانی وقت استاندار مازندران بود که خبر از در دستور کار قرار گرفتن تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه چمن طبیعی استادیوم شهید وطنی قائمشهر در کمیته تخصیص شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با دستور استاندار خبر بدهد اما آن هم حاصلی در بر نداشت.

اخیرا هم در سفر رئیس جمهور به مازندران، رئیسی در نشست خبری درباره خانه به دوشی نساجی و انجام بازی های خانگی در استان های دیگر، ضرب العجل ۴ ماهه ای جهت تکمیل ورزشگاه شهید وطنی تعیین کرد و منتظریم ببینیم سرانجام ماجرای تیم شهر خسته چه می شود!

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=18877

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.