خیانت در این دستگاه را خیانت به اهل بیت می‌دانیم
خیانت در این دستگاه را خیانت به اهل بیت می‌دانیم
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه خیانت در این دستگاه را خیانت به اهل بیت می دانیم؛ گفت: در اجرای نیت موقوفه ها مصر هستیم و تلاش داریم تا در این زمینه کوتاهی صورت نگیرد.

تیرنگ نیوز :مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۱۵ هزار موقوفه و ۲۱۴ هزار رقبه، هزار و ۳۶۱ امامزاده و بیش از هشت هزار و ۵۴۳ اماکن متبرکه در استان وجود دارد، گفت: ۱۶۷ رقبه درمانی در استان وجود دارد، برخی از این رقبات دارای درآمد هستند اما برخی از آنها نظیر بیمارستان امام رضا (ع) فاقد درآمد است.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری با اشاره به اینکه 167 رقبه درمانی در استان وجود دارد، اظهار کرد: 28 هزار رقبه کشاورزی، 418 رقبه آموزشی و 1 هزار رقبه خدماتی  و 237 رقبه تاسیسات زیر بنایی در استان وجود دارد.

وی شمار رقبات کشاورزی را ۲۸ هزار فقره ذکر کرد و گفت: ۴۵۰ هکتار از اراضی در دست اوقاف است و آن را مدیریت می‌کند.

حجت الاسلام حیدری با بیان این که ۱۴ هزار رقبه تجاری در استان وجود دارد، تصریح کرد: نیت ۷۰ درصد موقوفات استان مربوط به عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) است و تاکنون هزار سند اجاره موقوفات ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با عنوان این که وقف‌های خوبی طی سال‌های اخیر صورت گرفت، گفت: طی سال‌های اخیر ۲۸۲ فقره وقف جدید در استان ثبت شد و اولین وقف هسته‌ای در کشور در مازندران به نام شهید فخری زاده رقم خورد که دلدادگی مردم استان را به نظام مقدس اسلامی و انقلاب نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: در حوزه عمرانی بیش از ۳۰۰ پروژه در سطح بقاع متبرکه و موقوفات در دست اجرا است و امامزاده عبدالله آمل، امامزاده عباس ساری از جمله طرح‌ها به شمار می‌رود.

حجت الاسلام حیدری گفت: اوقاف استان در سال‌های اخیر در حوزه بهداشت و درمان نیز ورود خوبی پیدا کرده است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به برنامه قرار ماه دوازدهم در استان گفت: در قالب این طرح به نام مبارک حضرت حجت (عج) سبد کالا تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی گفت: از طرح هایی که توسط اوقاف اجرا شده است ارائه سبدهای تحصیلی، سبدهای معیشتی، ساخت مسکن ملی برای زوج های جوان و آزادی 80 زندانی جرایم غیر عمد است.

حجت الاسلام حیدری تهیه و توزیع ۲۱۵ هزار سبد معیشتی در ایام کرونا و تحویل آنها به خانوارهای محروم را به عنوان بخش دیگری از خدمات انجام شده از محل درآمد موقوفات برشمرد.

وی گفت: درسال‌های اخیر هزینه درمان ۵۰۰ بیمار ناتوان در پرداخت هزینه‌های مالی از محل موقوفات استان پرداخت شده است.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه از مسافران انتظار داریم حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند، اظهار کرد: قرار است برنامه تحویل سال با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه و در شهرستانها با حضور مردم و مسئولان در امامزاده عباس ساری و امامزاده های شاخص استان برگزار شود .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در ادامه این نشست با بیان اینکه خیانت در این دستگاه را خیانت به اهل بیت می دانیم؛ گفت: در اجرای نیت موقوفه ها مصر هستیم و تلاش داریم تا در این زمینه کوتاهی صورت نگیرد.

این مسئول با بیان اینکه در 65 امامزاده افطاری ساده برگزار می شود، گفت: در ۳۰۰ امامزاده استان طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه بازبودن درب مساجد بین راهی مورد تأکید استاندار مازندران بود، ادامه داد: 55 مسجد و امامزاده بین راهی را برای این منظور در نظر گرفتیم.

حجت الاسلام حیدری در ادامه با اشاره به اینکه برخی دستگاه ها و ادارات به اوقاف بدهکار هستند، گفت: برخی مثل آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و… پا پیش گذاشته و بخشی از بدهی را تهاتر کردند ولی پرونده برخی دستگاهها نظیر ورزش و جوانان در محاکم قضایی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ما آمادگی داریم تا در صورت همکاری ورزش و جوانان تهاتر انجام دهیم، اظهار کرد: با دستور استاندار فرمانداری هایی که در موقوفات قرار داشتند بدهی خود را پرداخت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران  از مردم خواست قبل از خرید و انجام مراحل قولنامه ملک، استعلام از اداره اوقاف انجام بدهند تا هنگام سند زدن با مشکل مواجه نشوند.

  • منبع خبر : اختصاصی تیرنگ