5
گزارش تیرنگ؛

خط تولید شرکت پگاه رزم آوران مجددا بازگشایی شد

  • کد خبر : 16430
  • ۰۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷
خط تولید شرکت پگاه رزم آوران مجددا بازگشایی شد
مدیر عامل شرکت پگاه رزم آوران با اشاره به فعالیت های ۳ ساله و شبانه روزی عوامل پگاه رزم آوران، برای راه اندازی مجدد این شرکت، گفت: اکنون انتظار داریم این افتتاحیه، نمادین نباشد و پس از ۳ سال به صورت واقعی شاهد فعالیت های این شرکت باشیم، ما زیاده خواه نیستیم اما در قبال کارکنان و عوامل این مجموعه مسئولیت داریم.

تیرنگ نیوز – سرویس اقتصاد: به گزارش تیرنگ آیین بازگشایی مجدد خط تولید روغن سازی شرکت پگاه رزم آوران پس از سه سال وقفه با حمایت و مشارکت شرکت نفت ایرانول و شرکت شستا با حضور نماینده مردم در ساری علی بابایی کارنامی، رستمی مدیرعامل شستا، زارع پور مدیرعامل ایرانول، قوانلو مدیرکل صمت مازندران و… برگزار شد.

انتظار داریم این افتتاحیه نمادین نباشد

اسکندرنیا مدیر عامل شرکت پگاه رزم آوران در این مراسم با اشاره به تعطیلی سه ساله این شرکت و مسائل پیش رو اظهار کرد: امیدواریم با ورود شستا و ایرانول این شرکت به روند مطلوب خود بازگردد. کاری که این شرکای تجاری ما انجام داده اند بسیار بزرگ و ارزشمند است چرا که حمایت از تولید استان و حتی کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی کشور، ورود به کار تولید و حمایت از تولید، خود یک اقدام خطرناک است، افزود: کسانی که دغدغه کشور و نظام و انقلاب دارند در پی تحقق شعار سال و شعار اقتصاد مقاومتی با اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب و چشم اندازهای توسعه کشور هستند.

مدیر عامل شرکت پگاه رزم آوران با اشاره به فعالیت های ۳ ساله و شبانه روزی عوامل پگاه رزم آوران، برای راه اندازی مجدد این شرکت، گفت: اکنون انتظار داریم این افتتاحیه، نمادین نباشد و پس از ۳ سال به صورت واقعی شاهد فعالیت های این شرکت باشیم، ما زیاده خواه نیستیم اما در قبال کارکنان و عوامل این مجموعه مسئولیت داریم. کسانی که با اقدامات خود، حدود ۴ سال این شرکت و شرکت های مشابه را از نفس انداخت اند روزی باید به خون شهدا پاسخگو باشند.

اسکندرنیا با اعلام اینکه مجموعه پگاه رزم آوران با ۲۵ سال سابقه، پتانسیل بسیار بالایی دارد، افزود: با شرکای خود به توافق رسیدیم که ماهانه یک میلیون لیتر روغن به ما اختصاص دهند. البته ما ظرفیت استفاده از سهمیه ۳ میلیون لیتر روغن در ماه را نیز داریم که امیدواریم در ادامه و با افزایش تعامل فی مابین، به این مقدار برسیم.

وی در پایان به حمایت های بابایی کارنامی نماینده ساری اشاره کرد و گفت: امیدواریم هرچه زودتر موانع این شرکت مرتفع گردد.

اختصاص ماهانه یک میلیون لیتر روغن برای فاز نخست

در ادامه زارع پور مدیرعامل ایرانول، پیگیری های مدیران شرکت شستا برای رفع مسائل و راه اندازی این مجموعه ارزشمند توصیف کرد و افزود: مقرر شد در فاز نخست، ماهانه حدودا ماهی یک میلیون لیتر روغن به این شرکت در مازندران اختصاص دهیم و پس از بررسی ها و تایید تیم مستقر ما در این مجموعه، شامل بخش های تولید، فروش و حسابداری این مقدار را به ۲ میلیون لیتر و حتی بیشتر افزایش دهیم.

وی بابیان اینکه قرارداد دوطرفه ما سالیان سال ادامه دارد و تا زمانی که ایرانول هست حمایت ما از این شرکت ادامه خواهد داشت، گفت: با فعالیت فاز نخست، نزدیک به صد نفر مستقیما در این مجموعه مشغول بکار می شوند و تا جایی که ظرفیت اجازه بدهد و امکانش وجود داشته باشد در تلاشیم که این تعداد را تا ۲۰۰ نفر برسانیم و چراغ اینجا را روشن نگه داریم. امیدوارم ایرانول شاگرد خوبی برای شستا باشد و در این راه موفق باشد.

پیشنهاد سرمایه گذاری ۵ هزار میلیاردی در مازندران به شستا 

در ادامه بابایی کارنامی نیز دقایقی کوتاه به پیگیری ها و فعالیت های مربوطه خود اشاره کرد و افزود: از همان روزهای نخست حضورم در مجلس، پیگیر رفع مسائل این مجموعه شدم و تا روزی که خادم ملت در مجلس هستم و در شهرم، استان و کشورم اگر یک واحد تولیدی تعطیل باشد به خود نمره منفی می دهم.

وی با اشاره به فعالیت های کشوری شستا در استان های مختلف اظهار کرد: شستا فقط ۴ پلن در مازندران دارد در حالی که در برخی استان ها چندین پلن با هزاران میلیارد سرمایه گذاری کرده که امیدواریم این رقم در مازندران افزایش یابد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شستا به مازندران با اولویت ساری اختصاص یابد و ما بتوانیم حدود دوسه هزار بیکار استان را شاغل نماییم. به نظرم نرخ بیکاری مازندران ۲۵ درصد است اگرچه میگویند ۱۲ درصد است حتی اگر بگویند ۶ درصد ولی این برای استانی چون مازندران فاجعه محسوب می شود چرا که بسیاری از خانواده ها در استانط حقوق حداقلی ۴و نیم میلیون تومان در ماه را ندارند.

شستا ۶۰ هزار میلیارد پروژه در سراسر کشور دارد

در پایان رستمی مدیرعامل شرکت شستا، اظهار کرد: مدیر شرکت پگاه رزم آوران چنان جدی و با تعصب پیگیر موضوع بودند که همان جلسه اول مصمم به همکاری شدیم.

وی افزود: با اینکه دو ماه است به مجموعه شستا آمدم بیشترین جلسات را با دکتر بابایی کارنامی داشتم که بیشترین دغدغه را برای این مجموعه داشت.

رستمی تصریح کرد: امیدواریم روزی برسد که ۵ هزار میلیارد حتی ۱۰ هزار میلیارد تومان در مازندران سرمایه گذاری کنیم و نرخ بیکاری به یک و دو درصد برسد.

مدیرعامل شرکت شستا با اعلام اینکه شستا نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد پروژه در سراسر کشور دارد، گفت: فرصت مان محدود است و در دولت فعلی فقط ۱۳۴۰ روز وقت داریم می خواهیم بسیار بزرگتر از این نگاه کنیم.

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=16430

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.