جشنواره شعر تبری نوج فرصتی است برای پیوند بیشترنسل جوان بازبان مادری
جشنواره شعر تبری نوج فرصتی است برای پیوند بیشترنسل جوان بازبان مادری
​اعضا شورای سیاست گزاری پنجمین جشنواره شعر تبری (نوج) با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دیدار کردند .

تیرنگ نیوز: اعضا شورای سیاست گزاری پنجمین جشنواره شعر تبری (نوج) با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، اعضا شورای سیاست گزاری پنجمین جشنواره شعر تبری (نوج) در دفتر عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با وی دیدار و گفت و گو کردند .

در این دیدار عباس زارع ضمن قدردانی از تلاش اعضاء سیاست گزاری پنجمین جشنواره شعر تبری (نوج) این جشنواره را از مهم ترین رویدادهای فرهنگی استان برشمرد و افزود: این جشنواره فرصتی مناسب برای پیوند بیشترنسل جوان به زبان مادری و احیاء فرهنگ و ادبیات مازندرانی است .

وی تصریح کرد: پس از چهار دوره برگزاری ، نگاه شورای سیاست گزاری باید به سمت نوآوری در جشنواره و توجه بیشتر به نسل جوان و نوجوان و کشف استعدادهای ادبی باشد .

زارع ضمن تاکید بر گسترش جغرافیایی این جشنواره گفت: برای رسیدن به این هدف باید از ظرفیت های دیگر شهرستان های استان در زمینه های اجرایی و علمی بهره برد و نگاه این جشنواره باید نگاهی فرامنطقه ای و در گستره فرهنگ ،زبان و ادبیات تبرستان بزرگ باشد که چند استان کشور را دربرمی گیرد .

در پایان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران قول هرگونه مساعدت را برای برگزاری کیفی تر این رویداد مهم ادبی بومی داد.

شایان ذکر است : از سال 1390 تاکنون ، چهار دوره جشنواره شعر تبری (نوج) در سوادکوه و سوادکوه شمالی برگزار گردیده که اعضاء پنجمین دوره آن ذبیح اله ذبیحی ،جابر خانلری ، منصور علی اصغری، حمید امینی ، مهدی یزدانی ،مبین اکبرنژاد و فاطمه تالشی می باشند که قرار است به زودی فراخوان آن رونمایی شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی