تکمیل طرح‌های ورزشی نیمه‌تمام مازندران ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
تکمیل طرح‌های ورزشی نیمه‌تمام مازندران ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت : برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام موجود در استان به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

تیرنگ نیوز: سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت : برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام موجود در استان به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

عادل عالیشان در گفت وگو با ایرنا به مناسبت دهه مبارک فجر و با اشاره به راهبرد توسعه و شتاب بخشی تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی مازندران افزود: ۶۹ طرح نیمه تمام ورزش استان پیشرفت فیزیکی ۱۵ تا ۹۰ درصد دارند. وی ادامه داد : اکثر طرح های نیمه تمام ورزشی مازندران در روستاهای قرار دارد و باتوجه به اهتمام برای اتمام این طرح ها نیاز است تا اعتبار مورد نیاز در این خصوص تخصیص یابد. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران سرانه فضاهای ورزشی روستایی کنونی استان را ۲ میلیون متر مربع اعلام کرد و گفت: به ازای هر فرد روستایی مازندران یک و چهار دهم متر مربع فضای ورزشی وجود دارد که این میزان تا قبل از انقلاب بسیار محدود و ناچیز بود. نیمی از ورزشکاران مازندران روستازاده هستند وی افزود: بیش از ۵۰ درصد ورزشکاران مازندران روستایی و روستازاده هستند که این نشان دهنده ظرفیت بالای جامعه روستایی در حوزه ورزش است. عالیشان با اشاره به راهبرد این اداره کل برای توسعه و ترویج ورزش همگانی گفت: در حال حاضر ۳۵ درصد از آقایان و ۳۰ درصد جامعه بانوان استان در ورزش همگانی فعالیت دارند که این رقم می بایست به ۵۰ درصد افزایش یابد. وی با اشاره به توجه ویژه ورزش و جوانان مازندران به حوزه جوان گفت: تقویت ستادهای ساماندهی امور جوانان و نیز تقویت هویت دینی و باورهای اسلامی و ترویج ازدواج آسان و تحکیم خانواده از جمله راهبردها در این بخش است که در استان مازندارن پیگیری خواهد شد. سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران تعداد جمعیت جوان استان را یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی پایگاه خبری ورزش و جوانان مازندران