تپش نبض انتخابات در مازندران
تپش نبض انتخابات در مازندران
دشمن در جنگ ادراکی می‌خواهد ذهن جوانان را مدیریت تا در زمین آنان بازی کنند و با ابزار رسانه‌ای به دنبال حضور کم‌رنگ مردم در انتخابات ۱۱ اسفند به عنوان یک عرصه مهم سیاسی و اجتماعی است

 

تیرنگ:

دشمن در جنگ ادراکی می‌خواهد ذهن جوانان را مدیریت تا در زمین آنان بازی کنند و با ابزار رسانه‌ای به دنبال حضور کم‌رنگ مردم در انتخابات ۱۱ اسفند به عنوان یک عرصه مهم سیاسی و اجتماعی است.
با این وجود در استان مازندران شاهد یک هم‌گرایی مناسبی بین مردم و حاکمیت هستیم که این روزها با گرم کردن تنور انتخابات برای حضور حداکثری و مشارکت جمعی در انتخابات تلاش می کنند.
در آستانه روز جوان با جوانان مازندرانی همراه شدیم تا دیدگاه آنها در خصوص انتخابات را بدانیم. سیامک پیری جوان ۲۶ ساله ساروی در این باره به تیرنگ گفت: امید آفرینی لازمه مشارکت مردم در انتخابات است.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و سلامت انتخابات افزود: طبق بیانات رهبر انقلاب و تأکیدات رئیس جمهوری چهار راهبرد مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت مهم است، برگزاری سالم، باشکوه، رعایت اصل امانتداری و صیانت از آرای مردم، اصل مهم برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
پیری با بیان اینکه امیدآفرینی از طریق جهاد تبیین بسیار مهم است، گفت: همه مسئولان موظف به اجرای قانون و برگزاری سالم انتخابات و صیانت از آرای مردم هستند، بنابراین اجرای قانون مدنظر بوده و باید در همین چارچوب حرکت شود.
زهرا حیدری شهروند بابلی در گفت‌وگو با تیرنگ با بیان اینکه مردم عاشقانه در کنار نظام و کشور خود ایستاده‌اند، کما اینکه تاکنون نیز همین گونه بوده‌اند و در انتخابات پیش رو نیز شاهد خواهیم بود که مشارکت خوب، هدفمند و هوشمندی خواهند داشت، ادامه داد: مسؤلان نیز باید مردم را ولی نعمتان خود بدانند و ضمن برخورد منصفانه با حوادث و موضوعات، خدمتگزاری و گزارش دهی مناسبی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ملت ایران همواره در هر شرایطی پای کار این نظام و کشور ایستاده‌اند، مطرح کرد: در آشوب‌ها و فتنه‌ها و هجمه جریان‌های خارج از ایران اسلامی، اگر مردم پای کار نمی‌آمدند التهابات فرو نمی‌نشست. این مردم به ویژه جوانان همواره پای کار و در میدان هستند.
او ادامه داد: مردم حافظه‌ای قوی دارند و به کسانی که فقط حرف می‌زنند و عمل شایسته و مناسبی ندارند و به شعارهای خود پایبند نیستند، رأی نمی‌دهند و نباید هم بدهند.
در همین باره محمدرضا ییلاقی اشرفی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران تعداد جمعیت جوان این استان را حدود یک میلیون نفر اعلام کرد و گفت:‌ در ۲ انتخابات پیش رو در ۱۱ اسفند، جوانان این خطه از شمال کشور همچون ادوار گذشته حضور و مشارکت پُرشوری را رقم می زنند.