توقع مردم از منتخبین مجلس چیست؟
توقع مردم از منتخبین مجلس چیست؟
امسال شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز جمعه 11 اسفندماه هستیم که هر دو در یک روز برگزار می‌شود.

 

تهیه و تنظیم: رقیه سعیدی نژاد
امسال شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز جمعه 11 اسفندماه هستیم که هر دو در یک روز برگزار می‌شود.
ستادهای انتخاباتی با به‌کارگیری روش‌های تبلیغات انتخاباتی که متناسب با شخصیت، سابقه، برنامه و محل حوزه انتخابیه کاندیدا طراحی می‌شود با استفاده انواع ابزارهای تبلیغاتی به صورت هدفمند و موثری کاندیدای مورد نظر را معرفی می کنند حال که تبلیغات علنی در ستاد ها آغاز شده است اغلب اوقات تا پاسی از شب در ستادها صدای موسیقی یا عملکرد افراد با بلندگو ها به سمع و نظر مردم می رسد.
در این ایام عده ای از مردم ناراحت و عده ای نگرانند برخی ها نیز با تندی شروع به تقبیح عملکرد کاندیداها می پردازند و در نهایت روز انتخابات تحت تاثیر همین تبلیغات تصمیم می گیرند که در برگه های رای نام چه کسی را بنویسند. در ایامی که شور انتخاباتی برپاست پیرو گزارش پیشین تیرنگ به انعکاس صدای مردم پرداخت که توقع شان از منتخبین مجلس چیست؟
معصومی کارمند دولت : اعتقاد دارم باید مجلس قوی داشته باشیم که فساد ستیز باشد و شفافیت آرا و اموال و مصوبات لازم را به مردم ارائه دهد و تنها در چنین مجلسی نظارت قوی خواهد بود مردم ما بسیار صبور و قابل احترام هستند علی رغم ناکامی ها و کاستی های موجود بازهم پای ارزش های نظام ایستادگی می کنند اما نباید از این مردم محترم سواستفاده شود نمایندگان دوره گذشته به جز عده قلیل، به هیچ وجه مفید عمل نکرده اند و کشور را چهارسال به عقب راندند مردم در رنج معیشتی هستند و امیدواریم این دوره نمایندگان مردم افراد دانا و توانا باشند و در مقابل این اعتماد اجتماعی خروجی خوبی داشته باشند و از آلام مردم بکاهند.
میرزایی کارگر روز مزد: ما معتقدیم که وقتی رهبر معظم انقلاب که در سخنانش ما را راهنمایی می کند و جزحق گویی چیز دیگری نمی گوید به ما سفارش کرده که رای بدهیم و برای من حجت و واجب شرعی است که لبیک بگویم و در انتخابات شرکت کنم پس در انتخابات شرکت می کنم ولی توقع دارم کسی که به مجلس رفت همه افراد جامعه را ببیند دوسال مجلس درگیر استخدام شرکتی های ادارت و کم کردن ساعت کاری کارمندان دولت بود مگه چندنفر افراد جامعه کارمند هستند تازه آنها در زمستان و تابستان در مکان امن از گرما و سرما هستند روی صندلی لم می دهند کارشان هم سخت نیست اما کارگر بنده خدا کلی در خطر و آسیب است و جز چند نفر از نمایندگان بقیه اغلب به ما فکر هم نمی کنند اما موقع انتخابات به ما التماس می کنند رای دهید.
مریم سادات رای اولی ، وی از واجدین شرایط و بخصوص رای اولی‌ است او دوست دارد نحوه انتخاب اصلح را بداند و بتواند برای اولین بار درستانتخاب کند اما او گله دارد که هیچ آموزشی در مدارس یا رسانه ها در خصوص معیارهای بهترین انتخاب که اصلح باشد حرفی زده نمی شود او گفت: من از هرکسی پرسیدم بهترین انتخاب چه کسی هست و دلایل انتخابتان چیست تعریف درستی نداشتند برخی معیارها کاملا بی ربط و سطحی بود . پس از مطالعه در اینترنت فهمیدم که چگونه باید انتخاب کنم و معیارهایم چه باشد تا بتوانم از نماینده منتخبم انتظار داشته باشم آِنده روشنی را برای فرزندان این مرز و بوم طراحی کند تا اولا جوانان کشورم کمتر دچار آسیب شوند و با انرژی بالا برای فرداها تصمیم بگیرند خودکشی و مصرف مواد بین جوانان تمام شود و به بالا رفتن سطح زندگی تحصیلی و شغلی جوانان باشند.
رضا جوان رای اولی گفت: از هم سالان خودم انتظار دارم که بطور حتم در انتخابات این دوره با شرکت خود، دشمنان را ناامید کنند و اجازه ندهند که دشمن شاد شویم و توقع ما از نمایندگان این است که زمینه های اشتغال را برای ما فراهم کنند تا همسالان ما به فکر مهاجرت نیفتند خیلی بد شده است که کشور ما روند پیرسالی را طی می کند این تعداد جوان باقی مانده هم به مهاجرت فکر می کنند لطفا مارا در نظر بگیرید فضای کارآفرینی را فراهم آورند.
خانم فلاحتی گفت: خانواده ما همگی رای می دهیم ولی از نماینده مجلس توقع دارم که به وظایف خود طبق قوانین مشخص شده بخوبی عمل کند و کاری نکند که اعتماد مردم از نظام و مسئولین سلب شود.مهمترین انگیزه من برای رای دادن این است نماینده ای انتخاب کنم که از اقشار آسیب پذیر جامعه را یاری رساند و به معیشت و اقتصاد خانواده های محرو کمک کندو قوانینی تصویب کند که بار مشکلات جامعه سبک شود .

وی ادامه داد:نماینده باید بداندمشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری از خانواده‌های کم درآمد و متوسط جامعه را آزار می‌دهد که باید برای کمک به رفاه مردم و کاهش مشکلات، اقدامات و قوانین لازم تصویب شود و ما نماینده انتخاب می کنیم تا این مسائل را حل کند نه اینکه برود برای خودش ماشین و اموال بگیرد و درد مردم را درک نکند.
اسدی صافکار و نقاش ماشین جوان رعنایی که در لباس کار معصوم و مهربانانه پاسخ داد:
اگر امروز رای ندهم ممکن است فرد نالایقی وارد بالاترین حوزه تصمیم گیری کشورم شود که حتی نتواند به موقع، قوانین لازم را در این بخش تصویب کند و نه تنها خانواده من بلکه نسل آینده هم با مشکل و آسیب جدی مواجه خواهد شد پس من رای می دهم تا ارزش پول ملی ام بالاتر رود و پرچم من در همه جهان بالاترین باشد در مجامع علمی و پزشکی ، نظامی ،ورزشی ،اختراعات و… نام ایران باید بدرخشد پس باید نماینده قوی داشته باشیم وزیر قوی باشیم. من از 14 سالگی کار کردم و الان نیازی به هیچ نماینده ای ندارم اما برای تامین نیازهای کلان کشور نیازمند تصمیم گیران قوی هستم.
خادمی خانم خیاطی نسبتا بزرگی دارد که 6 نفر دوزنده خانم و دو نفر برشکار و دوخانم اتوکار در دوزندگی اش کار می کنند: بانوان جامعه در سال انتخابات هوشمندانه برای مشارکت هرچه بیشتر ورود می کنند شاید جو جامعه به گونه ای باشد منتوان نماینده خانم وارد مجلس کرد اما باید بهترین گزینه را انتخاب کرد حالا خواه زن یا مرد باشد. من ر شهرساری بسیار تحقیق کردم خانم های قوی و توانمندی برای کاندیداتوری آمده اند اما مردان تلاش بیشتری برای معرفی خود دارند.در کل انتخابم را در 11 اسفند به صندوق می اندازم ولی توقع دارم فردی که به مجلس می رود در مهار تورم و گرانی بکوشد و ارزش پول ملی را افزایش دهد ما خداروشکر می کنیم که اقتدار ملی ما حفظ است و هیچ بیگانه ای جرات ندارد به امنیت ملی ما خدشه وارد کند شید بزرگترین مشکل ما گرانی است که اگر این حل شود ایران زیباترین کشور دنیا برای زندگی است. خانم روحی همکار خانم خادمی: همیشه بانوان ما در برهه‌های حساس نقش بسزایی داشتند، در انتخابات ۱۱ اسفند نیز مانند همیشه زنان می‌توانند در بحث با مشارکت بالاو حداکثری مانندگذشته نقش‌آفرینی موثر و مطلوبی داشته باشند.دشمن در زمینه انتخابات همیشه توطئه می‌کند بنابراین ضرورت دارد تا همه از جمله بانوان با هوشیاری و آگاهی وارد شوند . حالا توقع داریم همانطور که ما به کشورمان اهمیت می دهیم نمایندگان ما هم به مردم اهمیت دهند و درد آنها را بفهمند و برای رفاه مردم گام بردارند.
عنایتی کشاورز و باغدار: ما همیشه در انتخابات شرکت داریم به پای صندوق‌های رای می‌رویم و با مشارکت به پیام رهبرفرزانه مان لبیک می گوییم ما می خواهیم در تعیین سرنوشت خویش نقش‌آفرینی کنیم و با بررسی برنامه‌ها و پیگیری تبلیغات کاندیداها تلاش می‌کنیم تا بهترین گزینه‌ها را به نمایندگی خود برگزینیم اما انتظار داریم مانند دوره قبل عمل نکنند چون دوره قبل باعث شدند مردم بدترین شرایط را تجربه کنند و این مسائل موجب سردرگمی و دلسردی می شود. کشاورزان و باغداران مازندران نه تنها هیچ کمکی دریافت نکردند بلکه با برخی مشکلات عدیده نیز مواجه شدند که انتظار می رفت نمایندگان به حمایت از ما برآیند که متاسفانه اینطور نشد.