توزیع بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر سوخت در سال گذشته
توزیع بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر سوخت در سال گذشته

تیرنگ نیوز: زیر تیتر: رجب‌پور از بهره‌برداری از سوآپ نفتی در شمال کشور خبر داد. تیرنگ، الهام دهقان: مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، گفت: بیش از سه و نیم میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان مازندران توزیع شده است، تامین سوخت نیروگاه نکا، علی‌آباد، گرگان و نوشهر در برنامه کاری ما قرار داشت. […]

تیرنگ نیوز: زیر تیتر: رجب‌پور از بهره‌برداری از سوآپ نفتی در شمال کشور خبر داد.

تیرنگ، الهام دهقان:

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری، گفت: بیش از سه و نیم میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در استان مازندران توزیع شده است، تامین سوخت نیروگاه نکا، علی‌آباد، گرگان و نوشهر در برنامه کاری ما قرار داشت.

سبحان رجب‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت ۲۹ اسفندماه سالروز ملی شدن صنعت نفت برگزار شد؛ با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر سوخت توزیع شد، تصریح کرد: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر به نیروگاه نکا داده شد.

وی درباره اقدامات انجام شده سوخت جایگزین نیروگاه و صنایع پرمصرف به خاطر کمبود گاز، تصریح کرد: امسال ۹۲۶واحد تولیدی و صنعتی با قطع گاز و برق از ۲۵میلیون سوخت فسیلی نفت سفید و نفت گاز بهره مند شدند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مازندران، درباره اقدامات انجام شده برای ایام نوروز،گفت: پیک اول سفر به استان مازندران از ۲۴ اسفنده ماه آغاز شده و برنامه‌ریزی لازم برای تامین سوخت انجام شده و جلسات مرتبط در این بخش انجام شده است.

وی درباره میزان مصرف بنزین در استان مازندران در طی ۱۱ ماهه سال جاری،گفت: بیش از یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون لیتر بنزین در استان مازندران توزیع شده که میزان مصرف بنزین استان 20 درصد رشد داشته است.

رجب‌پور در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از سوآپ نفتی در شمال کشور،گفت: ۸۰ میلیون لیتر از طریق مراکز سواپ از بنادر دریافت و در اختیار شرکت‌های فعال استان قرار دادیم.

وی با بیان این که اکنون انبار های ذخیره سوخت در شرکت نفت منطقه ساری شبانه روزی در حال فعالیت است، ادامه داد: به منظور ارائه خدمات مطلوب و بدون نقص، دو گروه بازرسی ویژه نیز در تعطیلات نوروزی تمامی فعالیت عرضه سوخت به صورت کمی و کیفی استان را رصد و کنترل می‌کنند.

وی بیان داشت : از آن جایی که در تعطیلات و یا پایان هر هفته طی سال شاهد حضور مسافران به خطه مازندران هستیم، ترافیک های شهری و جاده‌ای سبب افزایش مصرف سوخت در این استان شده است.

وی با بیان این نکته که متوسط مصرف بنزین خودروهای شخصی در شهرهای مازندران به دلیل وجود ترافیک تا سه برابر بیشتر شده است، گفت: طبق بررسی‌ها صورت گرفته هر گونه انجام عملیات جاده‌ای در محورهای اصلی مازندران نیز سبب می‌شود تا مصرف سوخت ناشی از ترافیک نیز دو برابر شود.

رجب پور از همه دستگاه‌های خدمات رسان خواست تا هر گونه طرح‌های توسعه‌ای در حاشیه و روی جاده‌های اصلی را با برنامه ریزی دقیق با هدف پرهیز از ایجاد ترافیک عملیاتی کنند.

رجب‌پور به محدودیت استفاده از کارت سوخت آزاد در جایگاه‌های سوخت از ابتدای سال آینده اشاره کرد و گفت: از آن جایی که در کارت سوخت خودروهای شخصی سواری ۱۵۰لیتر سوخت نرخ دوم شارژ است، صاحبان خودرو باید از کارت سوخت شخصی برای سوختگیری آزاد استفاده کنند.

وی از افتتاح پنج جایگاه سوخت بنزین تا یک ماهه آینده در مازندران خبر داد و گفت: هر گونه کم کاری و یا بی‌کیفیت ارائه خدمات در جایگاه‌های سوخت در مازندران پذیرفتنی نیست و از مردم خواهش می کنیم موارد را به شماره ۳۳۲۷۰۱۳۸ اطلاع بدهند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: از ۸ صبح لغایت ۲۳ در ایام نوروز تیم کشیک ما فعال هستند و پاسخگوی سوالات مردمی هستند.

رجب‌پور تاکید کرد: در سال آتی مصرف کنندگان گاز مایع باید در سامانه ثبت نام و اخذ کارت کنند.

وی افزود: یکی دیگر از تغییرات اساسی حذف کارت سوخت آزاد از جایگاه‌های سوخت و استفاده از کارت شخصی است.

این مسئول ادامه داد: رعایت نکات ایمنی در جایگاه‌های سی ان جی بسیار الزامی است و رانندگان باید قبل از سوخت گیری کلیه سرنشینان را پیاده کنند.

رجب‌پور اعلام کرد: سامانه‌ای طراحی شده تا افرادی که کارت سوخت را گم کرده‌اند با مراجعه به این سایت به راحتی می‌توانند از آخرین جایگاهی که سوخت گیری کرده‌اند قابل پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه از هموطنان تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری کارت هوشمند سوخت خود دقت کنند، ادامه داد: در صورت جاماندن کارت سوخت در جایگاه برای اطلاع از وضعیت کارت به نشانی اینترنتی https://scs.niopdc.ir مراجعه و یا با سامانه یکپارچه ارتباط با مشتریان 09627 تماس بگیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هزینه صدور کارت سوخت در سال آتی ۱۰۰ هزار تومان خواهد شد و استفاده از این سامانه مانع از صرف هزینه خواهد شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در خصوص برندهای تبلیغاتی مستقر در جایگاه‌ها، گفت:  انتظارات از این مراکز برآورده نشده و در حال پالایش و بررسی هستیم و قطعا شاهد تحول این بخش در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

رجب‌پور اعلام کرد: واردات دریایی از طریق راه اندازی  سوآپ نفتی بسیار کمک کار ما در تامین سوخت بوده است.

وی عنوان کرد: کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های مازندران به محدودیت تولید در کشور باز می‌گردد و طی سال جاری ۱۳ میلیون لیتر بنزین سوپر در استان توزیع شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری متذکر شد: علیرغم اینکه سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه های بین راهی در ماموریت ما نیست اما توصیه‌های لازم به جایگاه داران داده شده است.

وی اضافه کرد: میزان دخایر فرآورده‌های نفتی استان مازندران بسیار مناسب بوده و از این نظر مشکل خاصی وجود ندارد.