تمهیدات لازم در جهت استقبال از بازگشایی مدارس پیش‌بینی شد
تمهیدات لازم در جهت استقبال از بازگشایی مدارس پیش‌بینی شد
شهرداری ساری در آستانه بازگشایی مدارس تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات بهینه به دانش آموزان و شهروندان در طرح استقبال از مهر اتخاذ کرد.

تیرنگ نیوز:شهرداری ساری در آستانه بازگشایی مدارس تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات بهینه به دانش آموزان و شهروندان در طرح استقبال از مهر اتخاذ کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، جلسه ستاد استقبال از ماه مهر در راستای بازگشایی مدارس با حضور حسن کلانتری معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری ساری، اسماعیلی رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری ساری، شهرداران مناطق و مدیران سازمان‌های شهرداری و رئیس پلیس شهرستان ساری، جهت ارائه خدمات شایسته به دانش آموزان و شهروندان برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهرداری ساری با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در سال‌های گذشته شهروندان دغدغه ترافیک بازگشایی مدارس در ماه مهر را نداشتند، بیان کرد: همکاری و همراهی مجموعه شهرداری، پلیس راهنمایی و رانندگی و آموزش پرورش در راستای ارائه خدمات شایسته به دانش آموزان یک ضرورت است و انتظار داریم با تعامل و برنامه‌ریزی‌های لازم همه دستگاه‌های اجرائی و به همراه آن اطلاع‌رسانی‌های بهنگام به والدین، تدابیر لازم اتخاذ گردد و هیچ‌گونه مشکلی در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان به‌خصوص دانش آموزان عزیز نداشته باشیم.

کلانتری نقش سازمان‌های مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری ساری و حمل‌ونقل بار و مسافر را در ایمن‌سازی معابر درون‌شهری و ساماندهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی در کاهش بار ترافیکی را مهم برشمرد و افزود: میدان امام حسین، میدان ولیعصر (فرح‌آباد) ملامجدالدین، هلال‌احمر، شهدا و امیر مازندرانی ازجمله مسیرهایی است که در فصل بازگشایی مدارس جزء نقاط پرترافیک محسوب می‌شود و استفاده از مسیرهای کمکی و هدایت ترافیک به خیابان‌های موازی می‌تواند نقش مؤثری در کاهش ترافیک و هدر رفتن زمان شهروندان داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری ساری نیز با اشاره به اینکه کانون جمعیتی در جهت مدیریت ترافیک باید در اولویت باشند، گفت: راه‌اندازی و ساماندهی خطوط استفاده از ناوگان اتوبوس‌رانی در خارج از هسته مرکزی شهر جهت هدایت شهروندان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی و توجه به نقاط کم برخوردار در ارائه خدمات، می‌تواند در ساماندهی ترافیک درون‌شهری نقش مهمی را ایفا نماید.

حمیدی بازگشایی دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، کلاس‌های آموزشی به همراه بازگشایی مدارس را در افزایش ایجاد ترافیک‌های درون‌شهری، از دیگر دغدغه‌های مجموعه عنوان کرد و افزود: علاوه بر خدمات ترافیکی و ایمن‌سازی معابر، نظافت تمام‌مسیرها و جوی‌ها، بهبود وضعیت باغچه‌ها و فضای سبز، لکه‌گیری آسفالت معابر در محدوده مدارس در دستور کار قرار گرفت و این اقدامات توسط شهرداری‌های مناطق کماکان ادامه دارد.

در ادامه اسماعیلی رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری ساری ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین جلسه به ارائه گزارش از اقدامات سازمان در طرح استقبال از بازگشایی مدارس در ماه مهر پرداخت و گفت: حسب دستور شهردار محترم و وظیفه ذاتی سازمان از 20 شهریور به استقبال فصل بازگشایی مدارس رفتیم و ضمن بررسی‌های لازم و جمع‌آوری اطلاعات از نیازها و دغدغه‌های شهروندان، اقدامات لازم را در دستور کار قراردادیم.

اسماعیلی با بیان اینکه آسیب‌شناسی و کاهش بحران‌های ناشی عدم استفاده از خطوط عابر پیاده و علائم ترافیکی با همکاری و همراهی مجموعه پلیس راهور، ازجمله اقداماتی است که توسط کارشناسان سازمان صورت پذیرفته است، افزود: خط‌کشی خطوط عابر پیاده، نقوش ترافیکی، بهسازی و نصب علائم ترافیکی و رفع نیازهای ترافیکی 26 مدرسه در حال حاضر ازجمله اقداماتی است که کارکنان اجرائی سازمان به‌صورت مستمر و منسجم در شبانه‌روز گذشته انجام داده‌اند و این فعالیت‌ها با جدیت ادامه دارد تا ایام خوبی برای دانش آموزان و خاطری آسوده برای والدین آن‌ها رقم بخورد.

سرهنگ امیری رئیس پلیس شهرستان ساری نیز ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات شهرداری ساری در حوزه ارتقای امنیت و آرامش دانش آموزان در ماه مهر گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی با تعامل و همراهی تمامی دستگاه‌ها، آگاه‌سازی و ارائه هشدارهای ترافیکی را در دستور کار خود قرار داده و با اعلام آماده‌باش جهت حضور فعال در تقاطع‌ها و معابر درون‌شهری با کمک بازرسان سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر بتوانند شایسته‌ترین خدمات را جهت تسهیل در عبور و مرور و رفع گره‌های ترافیکی به شهروندان ارائه نمایند.

در ادامه جلسه، هر یک از حاضرین با ارائه راهکار، برنامه‌ها و اهداف مجموعه خود در ارائه خدمات به شهروندان به مناسبت بازگشایی مدارس در حوزه فضای سبز، فنی و عمرانی، حمل‌ونقل عمومی و پسماند به بحث و گفتگو پرداختند.

شهروندان محترم می‌توانند مشکلات و دغدغه‌های خود را جهت دریافت خدمات ترافیکی و یا ارسال گزارش و پیشنهاد‌ها با سامانه 137 شهرداری تماس حاصل نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی