تمام شهرک های بالای ۲۰۰ واحد مسکونی مکلف به احداث مدرسه هستند
تمام شهرک های بالای ۲۰۰ واحد مسکونی مکلف به احداث مدرسه هستند
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر اجرای ماده ۱۸ قانون شوراهای آموزش و پرورش گفت: تمامی شهرک‌های مسکونی بالای ۲۰۰ واحد، مکلف به احداث مدرسه هستند.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر اجرای ماده ۱۸ قانون شوراهای آموزش و پرورش گفت: تمامی شهرک‌های مسکونی بالای ۲۰۰ واحد، مکلف به احداث مدرسه هستند.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه شورای آموزش و پرورش استانی که برای اولین بار در سطح کشور به صورت ویدیو کنفرانس با حضور اعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد، ضمن تاکید بر قوانین تشکیل شورای آموزش و پرورش گفت: در ماده ۱۸ قانون شورای آموزش و پرورش تاکید شده است که تمام شهرک های مسکونی بالای ۲۰۰ خانوار مکلف به احداث مدرسه در آن شهرک هستند.

وی افزود: ۹۲ شهرک ساحلی و گردشگری در استان مازندران واقع است که اکثرا آنها مدرسه ندارند. در همین راستا باید مفاد قانونی شورای آموزش و پرورش مورد بازبینی و واکاوی قرار گیرد تا به نتایج بهتری برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با توجه به در پیش رو بودن هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: برنامه های متعددی را برای این هفته در نظر گرفتیم که از آن جمله مقرر است تا خدمات خیرین مدرسه ساز به صورت ویژه مورد تجلیل قرار گیرد.

سعدی پور در ادامه از مشارکت ۴۶ هزار و ۹۸۰ بستانی در طرح ایران سرسبز خبر داد و گفت: در جهت فرهنگ سازی محیط زیستی متروی فرهنگ درختکاری امسال این کار را با مشارکت نوآموزان پیش دبستانی انجام خواهیم داد تا از کودکی این فرهنگ نهادینه شود.

این مقام مسئول از اجرای طرح لاله های روشن در کلیه مدارس کشور خبر داد و تصریح کرد: استان مازندران مبتکر این کار بزرگ بود و به همین جهت دبیرخانه کشوری یادواره لاله های روشن در استان مازندران واقع شده است.

وی اضافه کرد پس از اجرای مرحله آموزشگاهی شاهد سیل آثار ارسالی به دبیرخانه بودیم. یادواره استانی این طرح نیز در تمام استان‌های کشور در اسفندماه برگزار خواهد شد که معجون و چکیده ای از یادواره‌های آموزشگاهی و شهرستانی است. در همین راستا برنامه کشوری و اختتامیه اینتر با معرفی ۳۰۰ مدرسه برتر در طرح لاله های روشن در مراسم هفته معلم برگزار می شود.

علیرضا سعدی پور بیان کرد: برای اولین بار یادواره شهدای تربیت بدنی را در استان مازندران برگزار کردیم. چهار شهید بزرگوار از شهرستانهای تنکابن رامسر بهشهر و نوشهر شهدای تربیت بدنی بودند که نخستین یادواره این شهدای بزرگوار در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله با حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد. تعداد شهدای تربیت بدنی درصد کشور نیز ۷۳ شهید است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان وی با بیان اینکه اطلاعات ۱۱ هزار و ۹۷۳ بی سواد در سامانه جامع سواد آموزی استان بارگذاری شده و در حال پایش می باشد، یادآور شد: هر ۶ ماه یکبار شورای پشتیبانی سواد آموزی در شهرستانها و مناطق استان برگزار و گزارش آن به معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان ارسال می شود.

سعدی پور از بررسی نظام مسائل آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: در احصای این مسائل از ظرفیت فرهنگیان جوان و اندیشمندان استفاده کرده‌ایم.

وی اضافه کرد سند تحولی المپیادهای علمی دانش‌آموزی آماده شده و بسته تحولی نظام مسائل آموزش و پرورش استان به صورت یکجا تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ به استاندار محترم ارائه خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی