تجارب زیسته معلمان به رشته تحریر درآورده شود
تجارب زیسته معلمان به رشته تحریر درآورده شود

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: تجارب زیسته معلم که بازنمایی از تجربیات و انتخاب‌های شخصی اوست بسیار با‌ارزش و گرانسنگ بوده و شایسته است این تجربیات زیسته به رشته تحریر درآید و در جایی ثبت شود تا برای آیندگان این سرزمین قابل استفاده باشد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی […]

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: تجارب زیسته معلم که بازنمایی از تجربیات و انتخاب‌های شخصی اوست بسیار با‌ارزش و گرانسنگ بوده و شایسته است این تجربیات زیسته به رشته تحریر درآید و در جایی ثبت شود تا برای آیندگان این سرزمین قابل استفاده باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آئین تجلیل از فرهنگیان بازنشسته رامسر که با حضور نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان، مدیر آموزش و پرورش رامسر و دیگر مسئولان در کانون فرهنگی شهید سلیمان‌نژاد این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: در حوزه تعلیم و تربیت چیزی تحت عنوان بازنشسته نداریم بلکه معتقدیم معلم که طلایه‌دار تعلیم و تربیت است بعد از ۳۰ الی ۳۵ سال خدمت خالصانه به مرحله خودشکوفایی می‌رسد.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان با توجه به نقش و تاثیر‌‌گذاری آموزش و پرورش در توسعه زیر‌بنای اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی یک جامعه خاطرنشان کرد: برای تشخیص میزان توسعه‌یافتگی یک کشور نباید تنها به صنعتش توجه کنیم بلکه باید به مدارس برویم تا از چگونگی آموزش به دانش‌‌آموزان آگاه شویم در آن صورت است که می‌توانیم در خصوص توسعه‌یافتگی یک کشور اظهار نظر کنیم.

وی در خصوص اهمیت نقش معلم در تربیت دانش‌آموز مطالبه‌گر که تاثیر بسزایی در توسعه‌یافتگی یک جامعه دارد اذعان کرد: طبق سند تحول بنیادین چه کسی جز معلم می‌تواند مطالبه‌گری و تفکر انتقادی را در بین دانش‌آموزان ایجاد کند معلم به عنوان راهبر این توانایی را دارد که بستر مناسب را در مدرسه برای توسعه ذهن و فکر فرزاندان ایران اسلامی فراهم کند.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت اثر گذاری و اثر بخشی یک معلم در دستگاه تعلیم و تربیت گفت: ما زمانی می‌توانیم به عنوان معلم الهام‌بخش و تاثیر‌گذار الگوی دانش‌آموزان شویم که دو حقیقت روشن و آشکار را چراغ راه خود قراردهیم نخست اینکه عاشق کارمان باشیم و در وهله دوم عاشق کارکردن باشیم در واقع با اجرایی کردن این دو مولفه مهم است که می‌توانیم به عنوان نیرو اثر‌بخش و تاثیر گذار خدمت‌رسانی کنیم.

سعدی‌پور با بیان اینکه در دستگاه تعلیم و تربیت چیزی داریم تحت عنوان تجارب زیسته، خاطر نشان کرد: تجارب زیسته یک معلم که بازنمایی از تجربیات و انتخاب‌های شخصی اوست بسیار با‌ارزش و گرانسنگ بوده و شایسته است این تجربیات زیسته به رشته تحریر درآید و در جایی ثبت شود تا برای آیندگان این سرزمین قابل استفاده باشد.

وی در ادامه افزود: در زیست بوم جدید شاهد بودیم با وجود بکارگیری تمام تجهیزات و منابع انسانی جهت روشن نگه داشتن چراغ آموزش و تعلیم و تربیت، اثرگذاری کلاس غیر حضوری ۵۰ درصد کلاس حضوری است از اینرو معتقدیم هیچ آموزشی توان جایگزینی آموزش مستقیم و حضوری معلم در کلاس درس را ندارد.

شایان ذکر است در پایان جلسه از ۸۳  بازنشسته فرهنگی سال ۱۴۰۰_۱۳۹۹ رامسر تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

  • منبع خبر : روابط عمومی