بیش از 900 جلسه آموزشی در زمینه بهداشت روان برای دانش‌آموزان استان برگزار شد
بیش از 900 جلسه آموزشی در زمینه بهداشت روان برای دانش‌آموزان استان برگزار شد
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از 900 جلسه آموزشی در زمینه بهداشت روان برای دانش‌آموزان استان برگزار شد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از 900 جلسه آموزشی در زمینه بهداشت روان برای دانش‌آموزان استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» با اعلام این خبر افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا مدل و سبک زندگی دانش‌آموزان تا حدودی تغییر یافت که لزوم آموزش‌های مرتبط با این پدیده به شدت احساس می‌شد از این‌رو با هماهنگی‌های صورت گرفته کلاس‌های کارگاهی از آبان ماه سال جاری به‌ویژه برای دانش‌آموزان در معرض خطر آغاز شد که تاکنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 77 نفر از مشاوران بسیار توانمند آموزش و پرورش این کار را بر عهده گرفتند، تصریح کرد: 924 کارگاه‌ آموزشی در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان مازندران با حضور فعالانه 77 نفر از مدرسان میانی در زمینه تقویت بهداشت روان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و موارد مرتبط برگزار شد. همچنین 40 کارگاه آموزشی 2ساعته از طرف اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران نیز در همین زمینه برگزار شده و موضوعات سلامت روان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزاری این کارگاه‌ها را براساس «نقشه خطرپذیری مدارس استان» ذکر کرده و گفت: نقشه خطرپذیری مدارس استان براساس مدلی طراحی شده که آسیب‌های اجتماعی موجود در مدارس را احصاء کرده و مدرسان میانی بهداشت روان براساس این نقشه مأموریت یافتند کارگاه‌های تخصصی مرتبط با بوم هر مدرسه را در زمینه‌های مختلفی اعم از پرخاشگری، افت تحصیلی و … برگزار کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی