به نام مازندران؛ به کام اصفهان
به نام مازندران؛ به کام اصفهان
اگرچه برخی خبرگزاری‌ها می‌گویند که به نظر می‌رسد شانس ورزشگاه وطنی قائمشهر برای میزبانی از بازی‌های نساجی‌ها بالا رفت و احتمال برگزاری مسابقات این تیم در لیگ قهرمانان آسیا در شهر قائمشهر به قوت خود باقی خواهد ماند اما این مهم در صورتی محقق می‌شود که مسئولان اقدام عملی‌تری از خود نشان دهند.

تیرنگ: حضور تیم نساجی مازندران در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی از حریفان در ورزشگاه وطنی قائمشهر می‌توانست فرصتی راهبردی برای رونق گردشگری و صنایع وابسته به آن در این استان باشد اما متاسفانه علیرغم وعده‌های مسئولان به نظر می‌رسد ورزشگاه وطنی نتواند میزبان مسابقات باشد.

استان مازندران با داشتن جاذبه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و باستانی و گنجینه‌ای به نام صنایع‌دستی، می‌توانست جایگاهی به‌مراتب بهتر و اقتصادی‌تر داشته باشد.

دل‌خوش بودن به حضور گردشگران که سنتی‌ترین انتخابشان، شمال بود، هم نتوانست توسعه و رونق این صنعت را به دنبال داشته باشد.

سال‌هاست نبود یا کمبود زیرساخت‌های گردشگری، دغدغه اصلی سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به این حوزه است و شاهد بودیم که طرح‌ها و پروژه‌های بسیاری در بخش گردشگری، علی‌رغم وجود جاذبه‌های طبیعی و نعمت‌های خدادادی، به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب، عملیاتی نشد و به انجام نرسید. اکنون نیز به نظر می‌رسد ظرفیت حضور تیم ریشه‌دار نساجی در آسیا به نام مازندران و به کام اصفهان باشد.

اگر مسئولان مازندران می‌خواهند از این ظرفیت استفاده کنند باید بدانند این اتفاق و تحقق این هدف بدون برنامه‌ریزی میسر نیست و مسئولان استان باید از حالا گام‌های جدی‌تری برای سهم‌بری از حضور فوتبال‌دوستان جهان بردارند.

*میزبانی از تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق مردم قائمشهر و مازندران است

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران با بیان این که دولت سیزدهم در سال‌های گذشته ۶۷ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه وطنی هزینه کرده است، گفت: میزبانی از تیم های فوتبال حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق نساجی است.

ایزد سیف‌الله‌پور در گفت و گویی افزود: در ۲ سال گذشته دولت حدود ۶۷ میلیارد تومان برای رفع مشکلات زیرساختی در ورزشگاه وطنی قائمشهر هزینه کرد اما این ورزشگاه مشکلات دیگری هم دارد که باید در شان میزبانی از تیم‌های آسیایی و بین‌المللی برای رفع آن تلاش کنیم.

وی با بیان این که، میزبانی از تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق مردم قائمشهر و مازندران است، گفت: تماشاگران نساجی همواره ۲ ساعت مانده به بازی‌ها سکوهای ورزشگاه وطنی را پُر می‌کنند و حق آنان است که از نزدیک شاهد بازی‌های نساجی در مسابقات پیش رو باشند.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران تصریح کرد: اکنون با همت مسئولان ورزشگاه وطنی به تیم نساجی مازندران واگذار شده و این باشگاه برای رفع مشکلات زیرساختی این ورزشگاه در تلاش است. سیف‌الله‌پور افزود: در بحث ورود و خروج تماشاگران، جایگاه خبرنگاران و VIP مشکلاتی وجود دارد که با برنامه‌ریزی اصولی برای رفع آن تلاش خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران تصریح کرد: مسئولان پای کار بیایند تا با تلاش همگانی مسیر موفقیت‌های نساجی تداوم یابد.

*اقدامات لازم برای میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا آغاز شد

سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران خبر داد که اقدامات لازم برای میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا هم آغاز شده است.

حسینی‌پور گفت: ما کمیسیون ویژه برگزاری مسابقات آسیایی را در استان تشکیل داده‌ایم. امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم همه ساز و کارهای لازم را برای برقراری امنیت لازم برای برگزاری این مسابقات مهم در استان مازندران اجرا کنیم.

استاندار مازندران در خصوص ایرادات ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر تاکید کرد: ورزشگاه یکسری ایراداتی دارد. اگر کارشناسان به ورزشگاه آزادی هم بروند چند اشکال پیدا می‌کنند. در این باره پیش از بازی با آلومینیوم با حضور استاندار مازندران، مالک و مدیرعامل نساجی و رئیس هیئت فوتبال این استان، جلسه‌ای برای رفع موانع میزبانی نساجی از حریفان آسیایی خود در قائمشهر برگزار شد.

درحالی‌که مطابق با خواسته باشگاه نساجی مبنی بر برگزاری بازی‌های این تیم در نقش جهان اصفهان در صورت مهیا نشدن شرایط میزبانی برای ورزشگاه وطنی به نظر می‌رسید، این قضیه قطعی شده، اما در جلسه‌ای با حضور استاندار مازندران، مالک و مدیرعامل باشگاه نساجی و همچنین رئیس هیئت فوتبال مازندران، تصمیم بر این شد تا تمام اقدامات لازم برای میزبانی نساجی از حریفان خود در ورزشگاه وطنی قائمشهر به عمل بیاید.

سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران بر انجام همکاری‌های مالی و اداری با باشگاه نساجی برای رفع موانع لازم در این جهت نظیر افزایش ابعاد در ورودی تماشاگران میهمان و تعبیه پارکینگ برای هواداران و همچنین انتخاب یک مسئول به طور مستقیم برای این مهم، تاکید کرد.

اگرچه برخی خبرگزاری‌ها می‌گویند که به نظر می‌رسد شانس ورزشگاه وطنی قائمشهر برای میزبانی از بازی‌های نساجی‌ها بالا رفت و احتمال برگزاری مسابقات این تیم در لیگ قهرمانان آسیا در شهر قائمشهر به قوت خود باقی خواهد ماند اما این مهم در صورتی محقق می‌شود که مسئولان اقدام عملی‌تری از خود نشان دهند. البته نباید از نیاز به تقویت تیم در جذب بازیکنان و مربیان تراز اول چشم پوشی کرد چیزی که در بازی‌های این فصل نساجی مشخص است حضور بازیکنان مسن و نداشتن کیفیت لازم توسط آنان است. گفتنی است؛ با دریافت سهمیه لیگ قهرمانان آسیا توسط باشگاه نساجی و همچنین طی فرایندهای لازم برای اخد مجوز حرفه‌ای، اکنون مهم‌ترین مسئله این باشگاه، محل برگزاری بازی‌های این تیم در رقابت‌های آسیایی است.