بهره برداری 227 پروژه عمرانی محرومیت در مازندران
بهره برداری 227 پروژه عمرانی محرومیت در مازندران
سردار مسلمی برگزاری یادواره شهید شاخص کارگری کشور در شهرستان فریدونکنار، بازسازی عملیات والفجر ۸ به مدت پنج شب در موزه فرهنگی دفاع مقدس استان، مراسم گرامیداشت سردار شهید سلیمانی و جهان آرا را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان عنوان کرد و گفت: همچنین ۲۲۷ پروژه عمرانی محرومیت با ۱۱۹ میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح‌های محرومیت زدایی و اشتغال زایی در سرفصل‌های مختلف به بهره برداری می‌ رسد.

تیرنگ نیوز – سرویس فرهنگ: سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه ایام بسیار مقدسی را در پیش داریم که برهمه ما ضرورت تبیین معارف دفاع مقدس تکلیف می شود، گفت: دفاع مقدس کارخانه بزرگ انسان سازی و از داشته ها و ارزش ها و اعتبارات بزرگ نظام بوده که حاصل رشادت ها و از خود گذشتگی های انسان های باغیرت، با ایمان و باشرفی است که جانانه از ایران اسلامی دفاع کرده اند و امروزه به معنی واقعی کلمه «گنجینه نظام» هستند.

وی افزود: شاید به ذهن نسل های جدید، برخی از رفتارها و گفتارهای شهدا قابل فهم نباشد اما واقعیت دفاع مقدس آن بود که افراد مختلف با تفکرات و گرایشات مختلف به آن ورود می کردند و پس از ساخته و پرداخته شدن در مکتب امام حسین (ع) با فرهنگ ایثارگری و شهادت خارج می شدند.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه امروز رسالت بزرگ ما، روایت و نگاهداشت آن ایام و انتقال یاد و خاطره شهدا به نسل های آینده است، گفت: استفاده بهینه از دفاع مقدس برای کاهش و از بین بردن آسیب های اجتماعی و فرهنگی بسیار موثراست. دشمن هم به این موضوع پی برده و در تلاش است تا از دفاع مقدس فاصله بگیریم و کمتر از شهدا و رفتار و خاطرات شان بگوییم. به همبن دلیل امروز بیشتر از گذشته نیازمند همبستگی و وحدت ملی هستیم.

سردار مسلمی با بیان اینکه دشمن به دنبال کمرنگ نمودن و بی اثر کردن همبستگی ملی و روحیه شهادت طلبی بین مردم ایران است، افزود: یاد و ذکر شهدا برکت است و به نوعی مهمترین مانع رسیدن دشمن به اهداف و برنامه هایش محسوب می شود چون ما را در مسیر انقلاب و آرمان هایش نگاه می دارد.

وی با اشاره به شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما مقاوم هستیم» بیان کرد: سعی کردیم برنامه‌های امسال را متناسب با مناسبت‌های همزمان با این هفته (رحلت نبی مکرم اسلام، شهادت امام حسن و شهادت امام رضا) طراحی کنیم که از جمله آن ها رویداد فرهنگی «قهرمان شهیدم» به عنوان یک رویداد ملی است.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه رزمایش میثاق با یاوران ولایت همزمان با دفاع مقدس در استان عملیاتی و اجرایی می‌شود، گفت: ادای احترام به ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دفاع مقدس و دیدار با خانواده های آن ها در قالب این برنامه صورت خواهد پذیرفت به همین منظور یکهزار و ۲۰۰ تیم برای اجرای این رزمایش که صبح سه شنبه با اعلام رمز آغاز می‌شود و گردان‌های مختلف در آن حضور خواهند داشت، ساماندهی شدند.

سردار مسلمی، طراحی برنامه‌های دیگری با عنوان دانشگاه ایثار، بازدید از آسایشگاه جانبازان و زیست شهیدان، آوای مقاومت، نمایی از بهشت، ایجاد کارگاه‌های سبک زندگی، اکرام حسنی، بهشت گردی، ستارگان هدایت، برپایی حلقه‌های وصل، قاب ماندگار، تماشاخانه، سینمای مقاومت محله، نهضت وصیت نامه خوانی شهدا پویش قهرمان شهیدم ، اجرای سلسله یادواره‌هایی با عنوان آبروی محله در محلات استان، دیدار با نخبگان علمی و دانشگاهی، نشست‌های بصیرتی، یادواره شهدای دانش آموزی در برخی شهرستان‌ها، اجرای برنامه به نیابت از رفیق شهیدم، برپایی مسابقات کشتی آزاد و فرنگی بسیج از ششم تا هشتم مهرماه در رامسر و… را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد و افزود: از دیگر برنامه‌های مهم هفته دفاع مقدس عطرافشانی گلزارهای شهدا است.

وی برگزاری یادواره شهید شاخص کارگری کشور در شهرستان فریدونکنار و بازسازی عملیات والفجر ۸ به مدت پنج شب در موزه فرهنگی دفاع مقدس استان، مراسم گرامیداشت سردار شهید سلیمانی و جهان آرا را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان عنوان کرد و گفت: همچنین ۲۲۷ پروژه عمرانی محرومیت با ۱۱۹ میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح‌های محرومیت زدایی و اشتغال زایی در سرفصل‌های مختلف به بهره برداری می‌ رسد.