بهره‌مندی ۱۵۴ روستای فاقد آب از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی
بهره‌مندی ۱۵۴ روستای فاقد آب از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی
مدیر عامل آبفا مازندران در گفت‌وگو با تیرنگ گفت که ۱۵۴ روستای فاقد آب با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در استان طی فعالیت دولت سیزدهم از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند

 

تیرنگ:
مدیر عامل آبفا مازندران در گفت‌وگو با تیرنگ با بیان اینکه ۱۵۴ روستای فاقد آب با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در استان طی فعالیت دولت سیزدهم از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند، گفت: طی این مدت فعالیت‌ها و اقدامات مهمی در راستای خدمات رسانی بهینه به مردم شامل اصلاح، توسعه و احداث ۱۵۰۰ کیلومتر خط انتقال آب، حفر ۵۲ حلقه چاه با ظرفیت دبی استحصال ۱۱۴۴ لیتر در ثانیه، احداث ۳۴۰۰۰ متر مکعب مخازن ذخیره، اجرا شد.
وی از ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال نیاز اعتباری برای رفع تنش آبی در استان خبر داد و افزود: در حال حاضر برای اجرای پروژه‌های تنش قرارداد‌هایی با پیمانکاران به مبلغ ۷۰۰۰ میلیارد ریال منعقد شده است.
مدیرعامل آبفای مازندران همچنین از عقد تفاهمنامه آبرسانی به ۴۴۸ روستای استان با بنیاد خیریه حاج اکبر ابراهیمی و بسیج سازندگی استان خبر داد.
برارزاده گفت: در این تفاهم نامه مقرر شد یک هزار کیلومتر عملیات اصلاح شبکه آبرسانی در روستاهای استان با مشارکت بنیاد خیریه حاج اکبر ابراهیمی، شرکت آبفا مازندران، گروه‌های جهادی بسیج مهندسین و اعضای شورای اسلامی و دهیاران انجام شود.
برارزاده اعتبار پیش بینی شده برای این طرح را هزار و۱۴۶ میلیارد ریال عنوان کرد.