برد از سر ناچاری
برد از سر ناچاری
نساجی برای مازندران یک تیم نیست، یک مکتب است.

تیرنگ:
باید مازندرانی باشی تا بدانی چگونه عشق به یک تیم در قلب یک استان تبدیل به یک ضربان شده است، کافیست تا یک بازی به ورزشگاه بروی تا صدای هواداران را بشنوی که می‌خوانند «نساجی ای امید شهر خسته،
نفس من به نفست وصله،
نمیذاریم تو رو اینجا تنها،
با تو هستیم تا آخر دنیا…»
نساجی برای مازندران یک تیم نیست، یک مکتب است.
اما این روزها نساجی برای بقا می‌جنگد و چاره‌ای جز برد ندارد.
بیست‌وسومین دوره لیگ برتر فوتبال کشور به ایستگاه‌های پایانی و حساسش رسیده و حالا نبرد تیم‌ها در صدر و قعر جدول به داغ‌ترین لحظاتش نزدیک می‌شود. استقلال و پرسپولیس نبرد میلیمتری و پرهیجانی برای قهرمانی دارند، ملوان، تراکتور و سپاهان برای کسب سهمیه می‌جنگند و در قعر هم صنعت نفت، نساجی، استقلال خوزستان، فولاد خوزستان و حتی پیکان و هوادار باید برای فرار از سقوط به لیگ آزادگان بجنگند.
نساجی که این فصل فوتبالی را در آسیا حضور داشت اما در لیگ برتر از ابتدا با ناکامی آغاز کرد و روزهای پرفشار و دشواری را گذراند، یکی از گزینه‌های اصلی سقوط به لیگ آزادگان به شمار می‌آید.
این فصل نساجی شرایط دشوارتری در پیش دارد. از ۱۳ مسابقه‌ای که نساجی با الهامی باید تا پایان فصل برگزار می‌کرد هشت مسابقه پشت‌سر گذاشته شده و فقط ۵ دیدار دیگر باقیمانده که هر کدام برای نساجی در حکم یک فینال هستند.
نساجی برای دیدار هفته بیست‌وپنجم چهارشنبه -۱۲ اردیبهشت- در اصفهان به مصاف ذوب‌آهن رفت دیداری که با نتیجه به ۲ بر صفر به نفع نساجی به پایان رسید.
دیدار استقلال خوزستان و ملوان با نتیجه یک بر یک و دیدار آلومینیوم و فولاد نیز با همین نتیجه به پایان رسید.
اکنون نساجی با ۲۲ امتیاز به رتبه سیزدهم جدول رسید.
✓ پنج بازی پنج فینال
با نگاهی به بازی‌های باقیمانده لیگ برتر می‌بینیم که بیست‌وششمین دیدار نساجی ۱۷ اردیبهشت در قائمشهر و مقابل یکی از ۲ مدعی قهرمانی یعنی پرسپولیس برگزار می‌شود. دیداری بسیار دشوار که هم در سرنوشت قهرمان لیگ اثرگذار است و هم می‌تواند روی بقا یا سقوط نساجی تاثیر بگذارد.
بازی هفته بیست‌وهفتم نساجی یک فینال واقعی و دیدار ۶ امتیازی است. تقابل نساجی با استقلال خوزستان در اهواز قطعا تا حد زیادی سرنوشت این ۲ تیم را مشخص خواهد کرد. نساجی و استقلال خوزستان در جدول همسایه هستند و در حال حاضر با یک امتیاز اختلاف برای کنار زدن همدیگر تلاش می‌کنند تا در لیگ بمانند. این تقابل برای ساکت الهامی و بازیکنانش در نساجی حساس‌ترین بازی تا پایان فصل است.
بیست‌وهشتمین مسابقه نساجی باید مقابل استقلال تهران در قائمشهر برگزار شود. تقابل با مدعی اصلی قهرمانی لیگ که در نبرد با پرسپولیس به دنبال کسب همه امتیازات ممکن است، برای نساجی که برای بقا در لیگ می‌جنگد و در هر بازی فشار زیادی را باید تحمل کند کار بسیار دشواری است. البته نساجی یک بار در فصل بیستم این کار دشوار را به خوبی انجام داد و در لیگ ماندنی شد.
نساجی در هفته بیست‌ونهم به مصاف تیم هوادار تهران می‌رود و باید در زمین حریف برای کسب امتیاز تلاش کند. آخرین دیدار نساجی هم در قائمشهر و مقابل دیگر تیم خوزستانی که از گزینه‌های احتمالی سقوط محسوب می‌شود برگزار می‌شود؛ فولاد خوزستان. دیداری که در صورت استمرار این نبرد میلیمتری بین تیم‌های قعر جدول می‌تواند تنور رقابت‌ قعرجدولی‌ها را در هفته پایانی فصل به داغ‌ترین حد ممکن برساند
نساجی بدون توجه به بازی دیگر تیم‌ها چاره‌‌ای جز برد ندارد و باید این بردها با اختلاف گل باشد تا تفاضل گل بهتری کسب کند.