برخی متولیان هنوز به اهمیت رسانه پی نبرده اند/ خبرنگار واقعی با تغییر دولت رنگ عوض نمی کند
برخی متولیان هنوز به اهمیت رسانه پی نبرده اند/ خبرنگار واقعی با تغییر دولت رنگ عوض نمی کند
فرمانده سپاه کربلای مازندران با تاکید بر اصلاح رویه کم توجهی به اصحاب رسانه توسط برخی متولیان، اظهار کرد: با شناختی که دارم برخی متولیان امر رسانه، هنوز به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی  پی نبرده اند. اگر می دانستند که رسانه ها می توانند با کار درست، علمی، دقیق و انقلابی، فضایی ایجاد کنند که حقیقت دین، حقیقت اسلام و انقلاب را به خوبی نشان دهند که همه فتنه ها و دسیسه های دشمن را خنثی کند، مطمئنا اینگونه رفتار نمی کردند.

تیرنگ نیوز- سرویس فرهنگ: به گزارش تیرنگ، سردار سیاوش مسلمی در مراسم تجلیل از خبرنگاران مازندران با بیان اینکه اصحاب رسانه از جمله اقشار در کشور ما هستند که به اندازه تلاش ها و زحمت هایشان دیده نمی شوند، گفت: متاسفانه هنوز برخی در کشور متوجه اهمیت نقش و کارکرد رسانه های متعهد و انقلابی نیستند. چرا که اصحاب رسانه انقلابی و دغدغه مند در برابر امپراطوری رسانه‌ای دشمن مقابله می کنند.

وی با بیان اینکه هر اتفاقی و پدیده ای در گوشه گوشه جهان روی دهد به وسیله اصحاب رسانه به سمع و نظر افکار عمومی می رسد، افزود: در حالت کلی، اصحاب رسانه غیر متعهد می توانند در قبال خبرهای مختلف، جریان سازی مثبت یا منفی انجام دهند، اخبار را وارونه جلوه دهند، واقعیتی را دروغ یا هنجاری را ضدهنجار معرفی کنند. کاری که توسط امپراتوری رسانه ای دشمن سال هاست در حال انجام است اما اصحاب رسانه ما در داخل کشور علیرغم همه کاستی ها و محدودیت ها در مقابل این امپراطوری بزرگ رسانه ای ایستاده اند و از کیان اسلام و انقلاب دفاع می کنند. جریان انقلابی و دغدغه مندی که نه پشتوانه مناسبی دارند نه حقوق و درآمد کافی دارند و نه از امکانات لازم برخوردارند، اما به طور منجسم و متحد در مقابل جریان رسانه ای دشمن جانانه ایستاده اند.

سردار مسلمی با بیان اینکه فعالان رسانه‌ای کشور افراد با ایمانی هستند که تعهدمندانه در کشور قلم و قدم بر می‌دارند، گفت: اگر تعهد، ایمان، باور، ذوق و علاقه انقلابی اصحاب رسانه ما نبود شاید امروز در مقابله با دشمن تا این حد موفق نبودیم. اما متاسفانه متولیان ساماندهی رسانه‌ها در رسیدگی به مسائل و مشکلات فعالان عرصه قلم، دغدغه‌مند و کارآمد ورود نکردند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با تاکید بر اصلاح رویه کم توجهی به اصحاب رسانه توسط برخی متولیان، اظهار کرد: با شناختی که دارم برخی متولیان امر رسانه، هنوز به اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی  پی نبرده اند. اگر می دانستند که رسانه ها می توانند با کار درست، علمی، دقیق و انقلابی، فضایی ایجاد کنند که حقیقت دین، حقیقت اسلام و انقلاب را به خوبی نشان دهند که همه فتنه ها و دسیسه های دشمن را خنثی کند، مطمئنا اینگونه بی تفاوت و بی توجه رفتار نمی کردند.

وی با بیان اینکه برای توسعه انقلاب اسلامی باید نیروهای تراز اول انقلاب تربیت و حمایت شوند، افزود: امروز دشمن با همه امکانات و ظرفیت ها در حال تخریب انقلاب اسلامی و دستاوردهایش است تا به دنیا نشان بدهد که همه اقشار و گروه های مردمی در ایران از عملکرد جمهوری اسلامی رضایت ندارند، می خواهند ایران اسلامی را کشوری نا امن و خشن نشان دهند، می خواهند خدمات ارزشمند انقلاب را ناچیز و کم اهمیت جلوه دهند. در چنین شرایطی فعالان رسانه‌ای وقتی با همه محدودیت‌ها و کاستی ها برای اعتلای دغدغه‌های نظام تلاش می‌کنند، چرا نباید به تجهیزات روز مجهز شوند؟ چرا نباید ابزار و امکانات مناسبی برای مقابله با امپراطوری رسانه‌ای در اختیار داشته باشند!

سردار مسلمی ادامه داد: شما خبرنگاران و حتی بسیاری از مردم شاهد و مطلع هستید که بسیاری از مسائل فرعی در جامعه به واسطه ابزاری تحت عنوان فضای مجازی و به وسیله تعدادی از فریب‌خوردگان طوری جلوه داده می شوند که انگار در درون کشور آرامش و امنیت وجود ندارد، در حالی که حقیقت ماجرا چنین نیست و این همان اثرات جریان سازی وارونه رسانه ای است که دشمن روی آن سال هاست حساب ویژه نموده است.

فرمانده سپاه کربلای مازندران در ادامه به مشکلات مدیریتی دولت قبل اشاره کرد و گفت: ان شاءالله شاهد تحقق جامعه نوین اسلامی در دولت جدید باشیم. جامعه نوینی که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هست و به یاری خدا بسیاری از مسائل جامعه را از پیش رو بر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ایران قوی نیاز به اصحاب رسانه‌ قوی با دانش و خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی دارد، افزود: خبرنگار واقعی کسی هست که خبرهای درست، واقعی، به هنگام و تقویت کننده ایمان و باورها را منتشر کند، خبرنگار قوی و مقتدر در زمانی که انقلاب به آن احتیاج دارد پای کار نظام و انقلاب اسلامی باشد. خبرنگار واقعی با تغییر دولت چهره و رنگ عوض نمی‌کند برای اینکه به دنبال واقعیت نگاری، مطالبه‌گری برای احقاق حق مردم است. روحیه مطالبه‌گری خبرنگاران واقعی با آمدن و رفتن دولت‌ها تغییر نمی‌کند.

سردار مسلمی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در انقلاب‌های دنیا به ویژه انقلاب رنگی، بیان کرد: خبرنگاران در مدل انقلاب رنگی، آموزش‌های بسیار پیشرفته‌ای را دیده بودند در کشور ما کجا متولیان امر در حوزه رسانه برای پیشرفت ایران اسلامی نسبت به ایجاد فضای تعاملی، تربیت خبرنگاران توانمند، متعهد و ارزشی اقدام خاصی انجام داده‌اند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، با اشاره به استفاده ابزاری برخی مسئولان از ظرفیت رسانه ها گفت: برخی از مدیران ضعیف برای اینکه کار ضعیف خودشان را به مردم ارزشمند جلوه دهند با بهره‌گیری از تعدادی خبرنگار نماها تلاش دارند عملکرد نامناسب خودشان را مهم جلوه دهند و در این بین انقلاب دچار لطمه شده است.

ور در پایان با اشاره به نقش اثرگذار خبرنگاران استان مازندران در افزایش مشارکت مردم در انتخابات، گفت: حضور مردم مازندران در انتخابات 28 خرداد کم نظیر و باشکوه بود به طوری که حیرت و شگفتی دیگر استان ها را در پی داشت چرا که در کمتر استانی شاهد چنین حضور گسترده ای بودیم. آن هم در حالی که همه امپراطورهای رسانه‌ای به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات بودند. بی شک بخشی از شکوه و عظمت، مدیون تلاش و زحمات شما اهالی رسانه است. از اینرو بابت اقدام فعالان رسانه‌ای با هر گرایش سیاسی برای جلب مشارکت مردم در انتخابات تقدیر و تشکر می نمایم.