با برطرف شدن موانع و چالشها، شهرکهای صنعتی در شرایط بهتری به فعالیت ادامه خواهند داد
با برطرف شدن موانع و چالشها، شهرکهای صنعتی در شرایط بهتری به فعالیت ادامه خواهند داد
نشست پیگیری اجرای سیاستهای ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور کلیه اعضاء ستاد برگزار شد.

تیرنگ نیوز: نشست پیگیری اجرای سیاستهای ستاد اقتصاد مقاومتی مازندران به ریاست رئیس کل دادگستری استان و با حضور کلیه اعضاء ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي مازندران، حجت الاسلام و المسلمین اکبری در این جلسه، بانکها را بخش مهمی از اقتصاد هر کشور دانست و گفت: بانکها برای حمایت از فعالان تولید و صنعت و ارائه تسهیلات در زمان مناسب، باید پیگیر مطالبات خود نيز باشند و دادستان، مدیرکل بازرسی استان و مسئولان مرتبط، باید این موارد را شناسایی و در الویت پیگیریها قرار دهند.

رئیس کل دادگستری مازندران درخصوص بررسی وضعیت ساماندهی شهرکها و نواحي صنعتی اظهار داشت: واحدهای تولیدی شهرکهای صنعتی موجب ایجاد تغییراتی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و محیطی پیرامون خود می شوند و اثرات مثبتی همچون تقليل مهاجرت، کاهش فقر، افزایش درآمد و بهبود شرایط اقتصادی دارند و سیاست دستگاه قضایی استان نيز حمایت از این واحدهاي توليدي مستقر در شهرکهاست و با برطرف شدن موانع و چالشها، شهرکهای صنعتی در شرایط بهتری به فعالیت ادامه خواهند داد.

حجت الاسلام اكبري تصريح كرد: بررسي مشکلات شهرک صنعتی مرزن آباد چالوس در مصویات ستاد تسهیل نیز موجود است و ما بر اجرای مصوبات اين ستاد تأکید داریم و با همکاری دستگاههای مختلف بویژه اداره ثبت، موانع صدور سند و استفاده از تسهیلات بانکی باید در اسرع وقت برطرف شود و مواردی همچون برق، آب و راه، در اولویت قرارگیرد چون با توجه به هزینه هایی که شده، گذشت زمان مشکلات را چندين برابر خواهد کرد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي مازندران نيز در اين نشست با ارائه گزارشي از پروژه هاي اجرا شده در شهرك صنعتي مرزن آباد چالوس گفت: يكي از مشكلات عمده واحدهاي توليدي، تأمين سرمايه در گردش است كه بانكها بايد در اين زمينه همكاري بيشتري داشته باشند تا صنعتگران بتوانند بدون دغدغه به فعاليت خود بپردازند.

ياسر اميني خاطرنشان كرد: حمايت دستگاه قضايي از فعاليت صنعتگران گام مؤثري در اجراي منويات مقام معظم رهبري در مسير شكوفايي توليد و صنعت استان خواهد بود.

لازم به توضيح است، دادستان شهرستان چالوس نيز درخصوص چگونگي حمايتهاي قضايي واحدهاي توليدي شهرک صنعتی مرزن آباد، به بیان راهکارهاي لازم پرداخت.

 

  • منبع خبر : روابط عمومی