با اعتماد به دانش آموزان، نقش‌های اجتماعی را به آنان واگذار کنیم
با اعتماد به دانش آموزان، نقش‌های اجتماعی را به آنان واگذار کنیم
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای معاونین اداره کل، بر اعتماد به دانش‌آموزان و واگذاری نقش‌های اجتماعی به آنان تاکید کرد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای معاونین اداره کل، بر اعتماد به دانش‌آموزان و واگذاری نقش‌های اجتماعی به آنان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: نقادی سرلوحه کار خبرگزاری پانا باشد. خبرنگاران پانا باید خبرهای انتقادی هم کار کنند ولی با نقد منصفانه و مشفقانه. این موضوع که خبرهای خوب مدارس توسط خبرنگاران پانا منعکس شود بسیار جالب و هیجان انگیز است.

وی افزود: باید به دانش‌آموزان اعتماد کنیم تا بتوانند حرف های خود را به راحتی بیان کنند. در همین راستا باید نقش‌های اجتماعی را به آنان واگذار کنیم. از ظرفیت خبرگزاری پانا میتوان برای واگذاری نقش ها به دانش آموزان در همه شهرستانها و مناطق استفاده کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تاکید کرد: ۵ هزار مدرسه در استان داریم و باید ۵ هزار خبرنگار پانا داشته باشیم. خبرنگاران خبرگزاری پانا نباید به اخبار آموزش و پرورش محدود شوند بلکه باید مسائل مختلف جامعه را نیز تحت پوشش خبری قرار دهد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه صدا و سیمای مرکز استان برنامه های تلویزیونی را برای جوانان و نوجوانان تدارک دیده تا حداقل هفته ای یک بار عصرها جوانان و نوجوانان در آن برنامه تلویزیونی حرف های خود را بزنند و انتقادات خود را ارائه کنند. همچنین اخبار جوانه ها نیز قرار است به زودی در در شبکه استانی راه اندازی شود که این یک ظرفیت فوق‌العاده است تا به دانش‌آموزان نقش های بزرگتری را واگذار کنیم.

سعدی پور در بخش دیگری از سخنان خود شوراهای دانش‌آموزی را یار و یاور مدیران‌مدارس دانست و تاکید کرد: شورای دانش آموزی در حد تشریفات نباشد و حرف های روسای شوراهای دانش آموزی در مدارس شنیده شود تا دانش آموزان در مدارس نقش آفرین و اثرگذار باشند.

این مقام مسئول مجلس دانش‌آموزی را تمرین دموکراسی و مردم‌سالاری برشمرد و گفت: ۵۵۰ هزار دانش‌آموز در استان در حال تحصیل هستند که مشورت و استفاده از خرد جمعی این جمعیت بزرگ دانش آموزی می تواند به آموزش و پرورش بسیار کمک کند.

  • منبع خبر : روابط عمومی