بازسازی زیرساخت‌های آبی و رودخانه‌ چالوس آغاز شد
بازسازی زیرساخت‌های آبی و رودخانه‌ چالوس آغاز شد
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: پایش مناطق سیل‌زده شهرستان چالوس طی دو روز گذشته به طور جدی در دستور کار کارشناسان این شرکت قرار دارد و با اعزام تجهیزات و نیروها، اقدامات مربوط به بازسازی زیرساخت‌ها آغاز شده است.

تیرنگ نیوز: مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران گفت: پایش مناطق سیل‌زده شهرستان چالوس طی دو روز گذشته به طور جدی در دستور کار کارشناسان این شرکت قرار دارد و با اعزام تجهیزات و نیروها، اقدامات مربوط به بازسازی زیرساخت‌ها آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی آب‌منطقه‌ای مازندران، محمدابراهیم یخکشی که از نخستین ساعات طغیان رودخانه چالوس برای حضور و مدیریت میدانی در مناطق سیل‌زده حضور یافت، اظهار کرد: همکاران ما پیش از آغاز بارندگی در آماده‌باش کامل قرار گرفتند و پس از طغیان رودخانه نیز اقدامات مربوط به بازگشایی راه‌ها و رفع مسدودی مسیرآب در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان این‌که طغیان رودخانه چالوس خسارات زیادی را به زیرساخت‌های آبی و رودخانه‌ها این منطقه وارد کرده است، افزود: با توجه به حجم بالای آب و همچنین سنگ و چوب انباشت شده در بستر رودخانه و تخریب برخی مسیرها، در حال حاضر اولویت با بازگشایی راه‌ها و پاکسازی مسیرها برای به جریان انداختن آب است.

این مسئول خاطرنشان کرد: شرکت آب‌منطقه‌ای با استقرار دو دستگاه بیل مکانیکی برای بازگشایی و اصلاح مسیر رودخانه واسپول و یک دستگاه بیل مکانیکی در سد چالوس برای لایروبی مخزن سد و خارج کردن سرشاخه‌ها و آورده‌های سیلاب به منظور برقراری مجدد جریان آب مورد نیاز اراضی کشاورزی در کانال انتقال آب چالوس عملیات بهسازی را آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای مازندران از انجام آماربرداری‌های تخصصی و کارشناسی پس از سیل نیز خبر داد و گفت: مقطع‌برداری ایستگاه‌های تخریب شده برای اندازه‌گیری دبی سیلاب توسط واحد مطالعات نیز از روز گذشته در نقاط مختلف انجام شد. پایش داده‌های مربوط به سیل و آورد آب رودخانه و همچنین بررسی میزان خسارت‌های سیل به زیرساخت‌های آب‌رسانی منطقه در حال انجام است.

  • منبع خبر : روابط عمومی