بازار کشش گرانی بیش از این میزان را ندارد
بازار کشش گرانی بیش از این میزان را ندارد
یک انبوه ساز مازندرانی گفت: پیش بینی کارشناسان مسکن این است که در صورت تثبیت بازار مصالح ساختمانی و تا حدودی سکه و ارز که متاسفانه در یک سال اخیر بازار مسکن از آن تبعیت می کند، ما با تعدیل قیمت در این بخش مواجه خواهیم شد، پس از آن هم شاهد افزایش قیمت در حد نرخ تورم خواهیم بود

تیرنگ:
رضا جعفری، انبوه ساز مازندرانی در گفت‌وگو با تیرنگ با بیان اینکه بازار اجاره همیشه یک بازار متاثر از قیمت مسکن بوده است، گفت: پایین آمدن خرید خانه، به‌ویژه در واحدهای نوساز و کاهش سود سازندگان در این زمینه، باعث شده است که تعداد زیادی از فعالان این بخش، از حوزه ساخت کناره‌گیری کنند. آن دسته هم که هنوز در بازار فعالیت دارند، بازگشت سرمایه مناسبی نداشته‌اند.
وی افزود: «اکنون برخلاف ساخت واحدهای پروژه نهضت ملی مسکن باقی ساخت و سازها مثل سابق رونق ندارد. به هرحال وقتی یک سرمایه‌گذار در زمینه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند، وقتی نتواند آن را تبدیل به نقدینگی کند دیگر نمی‌تواند شروع به کار جدیدی کند. در همین راستا برخی از انبوه‌سازان ساختمان‌هایی را آماده کرده‌اند، اما قادر به فروش نیستند.»
جعفری با بیان اینکه اگرچه پیش بینی دقیقی از بازار مسکن نمی توان برای بلند مدت داشت، گفت: در حال حاضر بازار مسکن در رکود قرار دارد.
این انبوه ساز مازندرانی در مورد پیش بینی آینده بازار مسکن هم گفت : به دلیل این که قیمت گذاری مسکن از نرخ ارز و سکه و مصالح ساختمانی تبعیت می‌کند نمی‌توان در موردش نظر قطعی داد اما باید گفت بازار کشش گرانی بیش از این میزان را ندارد.
وی افزود : پیش بینی کارشناسان مسکن این است که در صورت تثبیت بازار مصالح ساختمانی و تا حدودی سکه و ارز که متاسفانه در یک سال اخیر بازار مسکن از آن تبعیت می کند، ما با تعدیل قیمت در این بخش مواجه خواهیم شد، پس از آن هم شاهد افزایش قیمت در حد نرخ تورم خواهیم بود.