بازار وعده‌ها داغ است
بازار وعده‌ها داغ است
حضور برخی نامزدها در مراسم‌های ترحیم و حتی عروسی از دیگر ترفندهای تبلیغاتی طی روزهای گذشته بوده است.

تیرنگ:
تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران در کمتر از چند روز به برگزاری انتخابات داغ و داغ شده، آنها و ستادهایشان از ترفندهای مختلف برای جلب نظر مردم استفاده می‌کنند، برگزاری میتینگ‌های تبلیغاتی، حضور در فضای مجازی گرفته تا شرکت در جشن‌ها و مراسم‌های عزا تا شام دهی برخی کاندیدا از این روش‌ها هستند.
البته نامزدها از فرصت جشن‌ها و برنامه‌های اعیاد شعبانیه نیز برای پرشورتر شدن انتخابات بهره بردند.
از سوی دیگر فضای مجازی به عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغاتی نامزدها نیز هدفگذاری شده به طوریکه همه روزه کانال‌ها و گروهای جدید با عنوان‌های مختلف و مرتبط با نامزدها ایجاد می‌شود.
گروه‌ها و کانال‌هایی که هر یک تصویر نامزد مورد حمایتی خود را درج کرده و برخی نیز در راستای سودآوری و کسب درآمد از تبلیغات انتخاباتی فعالیت می‌کنند.
البته در بخش فضای مجازی جنگ رسانه‌ای بین طرفداران نامزدها شکل گرفته است.
حضور برخی نامزدها در مراسم‌های ترحیم و حتی عروسی نیز از دیگر ترفندهای تبلیغاتی طی روزهای گذشته بوده است.
فعالیت انتخاباتی نامزدها فقط مختص شهرها نیست بلکه روستاهای پرجمعیت نیز در برنامه بازدیدهای میدانی کاندیداها قرار دارد. سفره‌های شام و ناهار نیز فراوان به چشم می‌خورد.
حضور خواننده‌ها، کمدین‌ها و چهره‌های هنری از دیگر روش‌های تبلیغات نامزدها است.
البته هنوز هم چسباندن عکس و پوستر در سطح شهر و ارسال پیامک طرفداران خودش را دارد.
همچنین امسال صدا و سیما نیز برای تبلیغات انتخاباتی سنگ تمام گذاشت و کانال‌هایی را برای تبلیغات نامزدها در نظر گرفت.

آتیرک شهروند بابلی در گفت‌وگو با تیرنگ با بیان اینکه هر چیزی قاعده خود را دارد، دیگر زمانی که مردم با عکس بخواهند به کسی رأی بدهند تمام شده، بلکه باید با عملکرد و روحیه کاری کاندیدا آشنا شد و وی را برای خدمت به مردم راهی مجلس کرد، گفت: استفاده از فضای مجازی برای تبلیغ کاندیداها در این دوره شدت گرفته است.
وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در کشور است، اظهار کرد: مردم به برکت انقلاب اسلامی در انتخابات شرکت می‌کنند و مردم با حضور در انتخابات نقش مهمی در سرنوشت خود و کشور ایفا می‌کنند. نامزدهای انتخابات در فرصت باقی مانده باید برای تبلیغ در مسیر قانون حرکت کنند
آتیرک که شغل آزاد دارد، گفت: نامزدهای انتخابات مجلس در فرصت باقی مانده باید تلاش کنند برنامه‌های اصلی و واقعی خود را به دور از هر بزرگنمایی برای مردم صادقانه بیان کنند و از سردادن شعارهایی که انجام آن برای نماینده امکان پذیر نیست، پرهیز کنند.
رضوی دیگر شهروند بابلی گفت: بازار وعده‌ها در استان داغ است.
وی گفت: نامزدهای انتخابات در میدان تبلیغات این روزها وعده‌های شیرین و قشنگی می‌دهند. بررسی ها نشان می دهد که اکثر وعده‌ها حول محور مسکن، جوانان و اشتغال شکل گرفته است.
این بانو گفت: تب‌وتاب انتخابات در سایر شهرستان‌ها هم در واپسین روزهای تبلیغات به اوج خود نزدیک شده و نامزدها با وعده‌های قشنگ و دل‌چسب به دنبال رسیدن به صندلی‌های مجلس هستند.
رضوی گفت: دیوارها تا تنه درختان شهر محل مناسبی برای نصب بنرهای تبلیغاتی نامزدها نیست.
وی با بیان اینکه نامزدها نباید هم را تخریب کنند، گفت: از طرفی نباید شعارها و وعده‌هایی بدهند که قابلیت اجرا ندارد یا در توانشان نیست چون باعث بدبینی مردم می‌شوند.
در جای جای نقاط پهناور مازندران این روزها تنور انتخابات گرم است. امید است مردم کشورمان با مشارکت حداکثری خود در پای صندوقهای رأی برگ زرین دیگری را در تاریخ این نظام و انقلاب ارزشمند از خود به جای بگذارند.