ای کاش من هم یک پاسدار بودم
ای کاش من هم یک پاسدار بودم
مقام معظم رهبری همیشه در رهنمودهایشان درخصوص موارد مختلف راهگشای بسیاری از گره‌ها در جامعه هستند، کافیست تا بازخوانی در خصوص فرمایشات معظم‌له درباره موارد مختلف داشته باشیم تا تبیین‌ بسیاری از مطالب برای مردم و مسئولان صورت گیرد.

تیرنگ نیوز : مقام معظم رهبری همیشه در رهنمودهایشان درخصوص موارد مختلف راهگشای بسیاری از گره‌ها در جامعه هستند، کافیست تا بازخوانی در خصوص فرمایشات معظم‌له درباره موارد مختلف داشته باشیم تا تبیین‌ بسیاری از مطالب برای مردم و مسئولان صورت گیرد.

در روزهای اخیر خبر  اینکه پارلمان اروپا به متمم قرارگرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی رای داد، در فضای رسانه‌ای کشور و جهان مخابره شد و واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشت.

این اقدام بی اساس، بر خلاف اصول و حقوق بین الملل، خصمانه و غیرقانونی در حالی است که سپاه پاسداران از نهادهای نظامی و دفاعی مشروع با جایگاه رسمی و منطبق با قانون اساسی است که در راستای وظایف قانونی و رسالت الهی و اسلامی خود، حافظ دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی است.

رهبر معظم انقلاب در 26/۰۶/ 1376 فرمودند که سپاه ولید و فرزند انقلاب است؛ تربیت شده‌ دامان انقلاب است و به گردن انقلاب هم حق دارد؛ درعین‌حال رابطه متقابل است.

ایشان 09/۰۴/1397 هم در این خصوص سپاه را یکی از مؤلّفه‌های قدرت دانستند و فرمودند سپاه را روزبه‌روز باید اعتلاء و کیفیّت بخشید.

افتخارات و تجارب و نوآوری‌های نظامی و فنی و نیز مجموعه‌ای از نیروهای مخلص و متعهد و کارآمد و حزب‌اللهی که غیرتی حسینی را از کربلا آموختند و استراتژیست‌های برجسته‌ میدان جنگ هستند، خصوصیّت سپاه است.

کارنامه‌ی سپاه، انقلابی زیستن و انقلابی ماندن در بزنگاه‌های حساس کشور و با وجود دشمنان داخلی و خارجی است. این ارگان نظامی  برای دفاع از انقلاب، تمامیت انقلاب و هدف‌های انقلاب و برای مقابله با دشمنان انقلاب از مسیر اصلی و درست، خارج نشد.

فکر و عقیده و ایمان انقلابی پاسداران انقلاب را برای دفاع از منافع کشور و مبارزه با تروریسم و داعش تا کشورهای اطراف کشاند و آنان را در کشورها و سرزمین‌های دیگر مدافعان حرم و سربازان جهاد قرار داد تا دشمنان هرگز فکر نزدیکی به مرزهای ایران در  ذهنشان خطور نکند.

البته عملیات‌های سپاه تنها به خارج از کشور و مرزها ختم نمی‌شود کافیست تا نگاهی به مناطق محروم بیندازیم تا ببینیم جوانان غیور سپاهی و بسیجی چگونه در روستاهای دور افتاده برای آبادانی کشور اقدامات جهادی انجام می‌دهند؛ از نوسازی مدارس و مسجد و خانه تا کاروان‌های پزشکی بخش‌هایی از این اقدامات است.

این ویژگی انقلاب، زنده و پویا جمهوری اسلامی است که پاسدارانی انقلابی دارد که چون حضرت عباس  در راه جانبازی قدم بر می دارند. قطعا اقدامات جهادی سپاه و تاب نیاوردن دشمن از اقتدار سپاه و نظام دلیل تروریستی خواندن آن است، شاید جمله‌ای که امام خمینی آن روز گفته بودند امروز آرزوی بسیاری از ما باشد امام خمینی فرموده بودند: ای کاش من هم یک پاسدار بودم.

ایشان در ۲۶ دی ۱۳۶۰ در دیدار با فرمانده کل سپاه و تعدادی از فرماندهان یگان‌های عمل کننده در عملیات‌ها فرمودند:  شما قدر خودتان را بدانید. خداوند به شما عنایت داشته است که شما را مهیا کرده تا قرآن کریم و اسلام عزیز و میهن اسلامی را حفظ کنید. نظام الهی مقرر کرده است تا شما برای خدمت به اسلام انتخاب شوید و این پیش خدا ثبت است و ملائکة الله و خداوند پشتیبان شماست و دلتان قوی باشد. هر قدمی که برای اسلام برمی دارید قدمی است الهی که خدا برای شما پیش آورده است. شما روی تدبیر و فکر عمل کنید، دیگر نه از کشتن بترسید و نه از کشته شدن. عمده این است که قصدتان خالص باشد که بحمدالله هست. روحیه قوی این جوانان بیست ساله از اموری است که انسان را به تعجب وامی دارد”. (صحیفه امام، جلد 15، صص 496 و 497).

امروز من هم  می‌گویم کاش من هم یک سپاهی بودم تا افتخار سربازی در لباس آن را داشتم.