اینروزها همه اختلاس می کنند شما چطور؟ / ان شاء الله که مُشت نمونه خروار نیست!
اینروزها همه اختلاس می کنند شما چطور؟ / ان شاء الله که مُشت نمونه خروار نیست!
حجم فساد مالی در مرکز مازندران از نظر تعداد و رقم، به قدری قابل توجه است که اگر ساری را به تنهایی به عنوان تیم ملی اختلاس ایران در سال 99 بنامیم پر بیراه نیست و راه دوری نرفته ایم! اگر همانند فوتبال، قرار به معرفی تیم منتخب اختلاس هفته یا ماه باشد مطمئنا مازندران، سهم بسزایی در این تیم خواهد داشت...

تیرنگ نیوز- مجید ساجدی فر: ظاهرا حجم فسادهای مالی در مازندران را همچون کائنات، پایانی نیست و با شیوه انبساطی که دارد هر روز به ابعاد آن اضافه و خبر تازه تری شنیده می شود.

خبرهایی که شگفتی آن برای مردم کمتر از شنیدن اثبات وجود کرم چاله و سیاهچاله در فضا نیست و مدام از خود از خود می پرسند: چطور ممکن است؟ یعنی حقیقت دارد؟ ما در کجای معادله قرار داریم؟…

از شهر صاحب سبک و پیشگام ساری گرفته تا بابل، نوشهر، بهشهر، سلمانشهر، از شرکت گاز و شورا و شهرداری گرفته تا ثبت اسناد و نظام فنی روستایی و…

به نظر می رسد توزیع فساد مالی و عدالت اختلاسی در نقاط مختلف استان و در دستگاه های گوناگون رعایت شده و از این نظر مردم همه نقاط استان در شرایط مشابه قرار دارند و گروهی بر دیگری رشک نخواهند برد.

مطمئنا هر کدام از ما در رسانه ها و فضای مجازی با همه یا بخشی از عناوین و تیترهای زیر مواجه شده ایم:

دستگیری مدیرعامل شرکت گاز مازندران در پی فساد مالی!

بازداشت چند عضو شورای شهر بابل به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی

دستگیری سرپرست فعلی و قبلی شهرداری سلمانشهر مازندران

5عضو شورای شهر بهشهر جلب و تفهیم اتهام شدند

بازداشت رئیس سابق نظام فنی روستایی چالوس به اتهام فساد مالی

باند فساد مالی در سلمانشهر متلاشی شد

و…

آنوقت همه این خبرها یکجا در مقابل خبر«دستگیری همه اعضای شورای 9 نفره و شهردار ساری و بیش از 20 تا از عوامل مدیریت شهری» بیشتر به یک شوخی شبیه هستند. اگر مهدی اخوان ثالث خدابیامرز در این روزگار می زیست احتمالا شعری می سرود که در آن می گفت: پادشاه اختلاس ها ساری…

واقعا نمی دانیم این حرکت جادویی مدیران شهری ساری را کجای دلمان بگذاریم که عالمی را حیران خود نموده اند! این موضوع نه تنها پیشگامی مرکز استان را در همه زمینه ها نشان می دهد، بلکه تفاوت معنادار مرکز یک استان با دیگر شهرها را اثبات می کند.

امیدواریم این یگرنگی و همدستی الگویی باشد برای همه دستگاه های دیگر.

حجم فساد مالی در مرکز مازندران از نظر تعداد و رقم، به قدری قابل توجه است که اگر ساری را به تنهایی به عنوان تیم ملی اختلاس ایران در سال 99 بنامیم پر بیراه نیست و راه دوری نرفته ایم!

اگرچه طبق اخبار منتشر شده، فساد مالی تقریبا در همه استان ها وجود دارد که به اذعان کارشناسان بخش اعظم آن ناشی از خلاهای قانونی است که دست افراد را باز می گذارد ولی ظاهرا گستردگی آن در هیچ استانی به اندازه مازندران و در هیچ شهری به یکدستی و یکپارچگی ساری نیست.

اگر همانند فوتبال، قرار به معرفی تیم منتخب اختلاس هفته یا ماه باشد مطمئنا مازندران، سهم بسزایی در این تیم خواهد داشت و از پیشگامان خواهد بود!

البته این نشان دهنده خودکفایی استان در مقوله اختلاس است و پیش بینی می شود با استمرار این وضعیت در آینده نزدیک بتوانیم حداقل چند خاوری به اروپا صادر کنیم و تعداد لژیونرهای مختلس مان را که از زمین خاکی یا زیرخاکی شروع کرده اند، افزایش دهیم!

واقعا بسی جای تامل دارد اینکه در استانی، نیروهای امنیتی به هرنهاد و سازمانی که ورود می کنند با فساد مالی مواجه می شوند و دست خالی بر نمی گردند! البته این مهم به دست نیامده و نمی آید مگر با همدلی و همراهی همه مختلسگران عزیز و جان برکف در دستگاه های مختلف.

در پایان جا دارد از طرف همه مردم فهیم مازندران به ویژه مردم شریف ساری از تلاش شبانه روزی همه مختلسان دلسوز تشکر نماییم و از محضر آن ها عذرخواهی کنیم که در اثر سستی ما نتوانسته اند ارقام کلان تری اختلاس کنند. ببخشید دیگر در این روزگار تحریم و گرانی و فشار اقتصادی بیشتر از این دست مان بر نمی آمد. شرمنده ایم واقعا !!