ایمن سازی خط لوله 12 اینچ كلاله – مراوه تپه در تقاطع با رودخانه
ایمن سازی خط لوله 12 اینچ كلاله – مراوه تپه در تقاطع با رودخانه
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از ایمن سازی خط لوله 12 اینچ کلاله – مراوه تپه متقاطع با رودخانه در استان گلستان خبر داد.

تیرنگ نیوز: سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از ایمن سازی خط لوله 12 اینچ کلاله – مراوه تپه متقاطع با رودخانه در استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد: گابیون و ابنیه های موجود در مسیر خط لوله 12 اینچ کلاله – مراوه تپه در تقاطع با رودخانه دیگلی داش شهرستان مراوه تپه در استان گلستان که دچار آب بردگی شده بود، ترمیم و همچنین با احداث کف بند و نصب لوله های آبرو، این خط در برابر آسیب های احتمالی ناشی از جاری شدن سیل، ایمن و مقاوم سازی شد.

وی همچنین به بازسازی مسیر جاده دسترسی به این خط لوله اشاره کرد و  افزود: منطقه 9 عملیات انتقال گاز پروژه های ایمن سازی خطوط لوله در تقاطع با رودخانه ها را برای جلوگیری از مشکلات مربوط به ریزش، رانش و طغیان رودخانه‌ها، جهت افزایش پایداری شبکه انتقال گاز در استان های شمالی در دستور کار قرار داده است.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز یادآور شد: پروژه های ایمن سازی خطوط لوله گاز در تقاطع با رودخانه های مرسه رود کلاچای و چلوند آستارا در استان گیلان، زرین‌گل علی‌آبادکتول و کوسه کلای مراوه تپه در استان گلستان و رودخانه های صفارود رامسر و ماشالک نوشهر به اتمام رسیده و پروژه های ایمن سازی در دیگر رودخانه های استان های شمالی در حال اجراست.

مفخمی با بیان اینکه خطوط لوله انتقال گاز به عنوان شریان های حیاتی این انرژی نقش حساسی در تامین و انتقال گاز دارند، خاطرنشان کرد: ایمن و مقاوم سازی خطوط لوله جهت افزایش ضریب ایمنی و پیشگیری از ریسک نشت خطوط از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این امر در منطقه 9 به صورت ویژه پیگیری می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی