اگر بناست تربیت در مدرسه شکل بگیرد،شروع آن از دانشگاه فرهنگیان است
اگر بناست تربیت در مدرسه شکل بگیرد،شروع آن از دانشگاه فرهنگیان است
اولین جلسه کارگروه کارورزی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان با حضور "حسین کمالی" سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان ، لطف الله مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان، معاونین اداره کل و سایر اعضای این کارگروه، در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

تیرنگ نیوز: اولین جلسه کارگروه کارورزی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان با حضور “حسین کمالی” سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان ، لطف الله مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان، معاونین اداره کل و سایر اعضای این کارگروه، در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اولین جلسه کارگروه کارورزی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان با حضور “حسین کمالی” سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان ، لطف الله مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان، معاونین اداره کل و سایر اعضای این کارگروه، چهارشنبه ۲ آذرماه۱۴۰۱در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

حسین کمالی ضمن خیر مقدم به حضار در جلسه و تبریک هفته بسیج مستضعفین ، درخصوص اهمیت این نهاد مقدس گفت: فرهنگ،تفکر و عمل بسیجی ملاک و معیار است.

ایشان جایگاه و رسالت دانشگاه فرهنگیان را بسیار ویژه و خطیر دانسته و گفتند: باید در این دانشگاه معلمان تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند تا در مدارس شاهد تربیت مطلوب باشیم. اگر بناست تربیت در مدرسه شکل بگیرد،شروع آن از دانشگاه فرهنگیان است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: ما باید وقت بیشتری برای فعالیت در بستر تربیت معلم بگذاریم و در محور تربیت نباید براساس علایق و خواسته های فردی عمل کرد بلکه برای اثرگذاری باید براساس اصول درست و انقلابی اقدام کرد و تمام تلاش این باشد تا این اصول درونی شود.

ایشان اظهار کرد: در دانشگاه فرهنگیان باید استعداد های دانشجو معلمان را شناسایی کرد و آن را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرد.

حسین کمالی در خصوص اهمیت پروژه کارورزی در مدرسه گفت: مدارس سطح استان باید آمادگی پذیرش دانشجو معلمان را داشته باشند  و مدیران و معلمین و اساتید کارورزی باید در تربیت معلم نسل جدید اهتمام ویژه ای داشته باشند. بنابراین رقم زدن اولین تجربه دانشجو معلمان از جانب ما، نیاز به دقت ویژه ای دارد.

ایشان گفت: ما آماده هرگونه هماهنگی و همکاری برای درست انجام شدن طرح کارورزی دانشجو معلمان در سطح استان هستیم.

در ادامه مهدوی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج عصاره معنویت است.

مهدوی به تشریح ساختار و وظایف این کارگروه پرداخت و دستورالعمل این کارگروه را بیان کرد.

در این جلسه چالش های طرح کارورزی مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه جلسه ، معاونین اداره کل و دانشگاه فرهنگیان و سایر اعضا،نکات مورد نظرشان را بیان کردند.