انعکاس ظرفیت و عملکرد آموزش و پرورش استثنایی و توانمندی های دانش آموزان جهت آگاهی بخشی به جامعه ضروری است
انعکاس ظرفیت و عملکرد آموزش و پرورش استثنایی و توانمندی های دانش آموزان جهت آگاهی بخشی به جامعه ضروری است
« سید سروش ساداتی جمالی » رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مازندران از برگزاری نمایشگاه دست‌ساخته‌های دانش‌آموزان هنرستان های استثنایی با هدف معرفی توانایی‌های این دانش‌آموزان به جامعه خبر داد.

تیرنگ نیوز: « سید سروش ساداتی جمالی » رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان مازندران از برگزاری نمایشگاه دست‌ساخته‌های دانش‌آموزان هنرستان های استثنایی با هدف معرفی توانایی‌های این دانش‌آموزان به جامعه خبر داد.

ساداتی هدف از برگزاری این نمایشگاه را رشد و پرورش خلاقیت ، پذیرش مسئولیت ، ایجاد رقابت سالم برای کار و تلاش، تشویق به یادگیری عمیق ، خودباوری جوانان، بهینه سازی اوقات فراغت، شکوفایی استعداد‌های دانش آموزان استثنایی، ایجاد انگیزه و آشنایی مردم با توانمندی‌های این گروه از دانش آموزان و معرفی ظرفیت های هنرستان های استثنایی برشمرد.

وی اظهار داشت:  امروز شاهد توفیقات بسیار خوبی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی هستیم و باعث افتخار است که توفیقات معلمان و دانش آموزان را جهت آگاهی بخشی به جامعه منعکس می کنیم.

جمالی ادامه داد:  همیشه کلمه معلولیت در اذهان به معنای یک ناتوانی معنی می‌شود و این می‌تواند مشکلاتی را برای فرد معلول ایجاد کند. اما معلولان در سراسر دنیا، بارها این را به اثبات رسانده‌اند که معلولیت، محدودیت نیست.

ساداتی تصریح کرد: تعداد ۸۲۰ دانش آموز با نیاز ویژه ذهنی در ۶ رشته مهارتی ، در ۲۰ آموزشگاه دوره های اول متوسطه پیش حرفه ای و دوم متوسطه کاردانش در سطح استان مازندران مشغول به تحصیل می باشند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران تاکید کرد: نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان، بستری برای آینده‌ای روشن و فرصتی برای تعیین مسیر شغلی و ایجاد انگیزه و علاقه در دانش آموزان و خانواده های آنها و همچنین باعث ترغیب حضور این عزیزان در مدارس حرفه آموزی می باشد.

لازم به ذکر است آثار و تولیدات دانش آموزان در رشته های مشبک و معرق چوب، خیاطی، باغبانی، خراش کاری روی فلز، سنگ های تزئینی، درودگری، طراحی و نقاشی، پرورش پرندگان زینتی، پرورش قارچ و محصولات زراعی و باغی، سوخته نگاری روی چوب در معرض دید نمازگزاران و عموم مردم قرار گرفت.

گفتنی است « آیت الله لایینی» نماینده ولی فقیه در استان مازندران ، « حسینی پور » استاندار مازندران و:« نوبخت فرماندار ساری » از این نمایشگاه بازدید کردند.