انصراف ۱۳۲ نامزد نمایندگی مجلس و تغییر چیدمان رقابت انتخاباتی در مازندران
انصراف ۱۳۲ نامزد نمایندگی مجلس و تغییر چیدمان رقابت انتخاباتی در مازندران
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران از انصراف ۲۳ داوطلب نمایندگی مجلس دیگر در شبانه روز گذشته در استان خبر داد و گفت:‌ تاکنون۱۳۲ نفر از ادامه حضور در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان انصراف دادند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران از انصراف ۲۳ داوطلب نمایندگی مجلس دیگر در شبانه روز گذشته در استان خبر داد و گفت:‌ تاکنون۱۳۲ نفر از ادامه حضور در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان انصراف دادند.

قاسم عزیزاده گرجی  در جلسه ستاد انتخابات مازندران افزود: آمار ثبت‌نام نهایی داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مجموع ۷۴۸ نفر در حوزه‌های انتخابیه ۹ گانه مازندران بود که از این تعداد ۴۷۸ نفر از هیات نظارت، ‌هیات اجرایی و شورای نگهبان تاییده صلاحیت گرفتند.

وی ادامه داد:‌با تایید صلاحیت های انجام شده، این تعداد افراد در فرایند انتخابات قرار گرفته اند و از سوم اسفند تبلیغات رسمی خود را آغاز کرده اند.

به گفته رییس ستاد انتخابات مازندران با توجه اینکه تا ۷۲ ساعت مانده به زمان برگزاری انتخابات داوطلبان می توانند انصراف خود را اعلام کنند، تاکنون ۱۳۲ داوطلب انصراف داده اند و ۳۷۰ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی مانده اند.

وی گفت که از این تعداد ۱۲۹ نفر آقا و سه نفر خانم هستند که از ادامه حضور در عرصه انتخابات انصراف دادند.

عزیزاده گرجی توضیح داد:‌ با توجه به چهار راهبرد انتخاباتی فرموده رهبری به منظور فراهم کردن بسترهای مشارکت انتخاباتی با حضور اقشار موثر در حوزه های ورزشی، ‌هنری، ‌ادبی، تلاش شده است تا زمینه جذب آرای خاکستری را فراهم کنیم.

وی در خصوص راهبرد امنیت انتخابات نیز گفت که با انجام تلاش های لازم و اندیشیدن ساز و کار این مساله، ‌آرامش لازم برای این منظور برقرار شده است.

عزیزاده گرجی افزود:‌ در راهبرد رقابت انتخاباتی در تمامی حوزه های انتخاباتی فضای خوب رقابت همراه با رفاقت میان داوطلبان ایجاد شده است که این خود موجب تامین آرامش لازم می شود.

وی ادامه داد: به منظور تامین سلامت انتخابات با بهره گیری از نظارت مردم و مجریان انتخابات این امر نیز محقق شده است

  • منبع خبر : ایرنا