انتقال ۵۶ میلیون و ۷۰۰ لیتر بنزین یورو به مازندران
انتقال ۵۶ میلیون و ۷۰۰ لیتر بنزین یورو به مازندران
نشست خبری مدیر شرکت خطوط و مخابرات نفت شمال به‌مناسبت ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت برگزار شد.

 

تیرنگ، الهام دهقان

نشست خبری مدیر شرکت خطوط و مخابرات نفت شمال به‌مناسبت ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت برگزار شد.

مدیر شرکت خطوط و مخابرات نفت شمال در این نشست با بیان اینکه شرکت خط لوله و مخابرات منطقه شمال، یکی از شرکت‌های پالایش و پخش کشور است که کار اصلی انتقال را انجام می‌دهد، گفت: انتقال نفت خام تولیدی به پالایشگاه‌ها و اقصی نقاط کشور از جمله برنامه‌ها است.

محمدمهدی جامعی با بیان اینکه در سال جاری بالغ بر ۴ میلیارد لیتر انواع فرآورده در ۶۰۰ کیلومتر خطوط لوله در حوزه استحفاظی منطقه شمال جابه‌جا شده است، گفت: در چندین مرحله صادرات فرآورده به کشورهای همسایه انجام شده است.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال با اشاره به اقدامات انجام شده توسط این شرکت گفت: در حمله سایبری اخیر به جایگاه سوخت کشور همکاران ما در کنار دیگر ارگان‌ها مرتبط زمینه راه اندازی ۶۰ جایگاه را فراهم کردند.

وی با بیان اینکه از ۴ میلیارد انتقال فرآورده ۳ میلیارد مربوط به استان مازندران بوده است که بخش زیادی آن در این استان انجام شده است، گفت: در نوروز سال گذشته ۳۵۰ میلیون لیتر از ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه تحویل پخش استان مازندران شده است.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال یادآور شد: تیم‌های عملیاتی ما در ایام ماه مبارک رمضان فعال بوده و مشکلی از بابت انتقال سوخت وجود ندارد.

این مسئول اضافه کرد: ۱۰ مرکز انتقال در شمال کشور پیش‌بینی شده که هفت مرکز در استان مازندران که از پشتیبانی ۲۲ خطوط مخابراتی برخودار است .

وی با اشاره به نقش مهم مخابرات برای انجام فعالیت‌ها انتقال فرآورده‌ها ادامه داد: منطقه شمال دارای نیروی انسانی قوی و با استعداد است و نیروهای خوبی در این منطقه جذب شده است.

جامعی گفت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت مقرر شد ۱۱ نیروگاه نزدیک به منطقه به خطوط انتقال متصل شوند و سوخت رسانی به نیروگاه‌ها از این طریق، میزان قاچاق در مسیر را کاهش می‌دهد.

وی اعلام کرد: نیروگاه آذرخش استان گلستان و نیروگاه شهید سلیمی نکا تاکنون به منطقه شمال متصل و خدمات سوخت‌رسانی انجام خواهد شد.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال همچنین از انتقال ۵۶ میلیون و ۷۰۰ لیتر بنزین یورو سال جاری به مازندران خبر داد. مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه شمال با اشاره به این که در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان پیشرو هستیم، گفت: بیش از ۹۸ درصد نیازهای صنعت توسط این شرکت‌ ها در حال تامین است.