انتخاب هیات رئیسه جبهه متحد و تشکیل کارگروهها به جلسه آینده موکول شد+ تصاویر
انتخاب هیات رئیسه جبهه متحد و تشکیل کارگروهها به جلسه آینده موکول شد+ تصاویر
از آنجا که برخی دبیران احزاب با دلایلی موجه نتوانستند در جلسه حضور یابند در جهت همگرایی بهتر و مشارکت بالاتر، برگزاری انتخابات هیات رئیسه به جلسه بعد در تاریخ یک مهر 99 موکول شد. همچنین مصوب شد انتخابات در جلسه آینده با هر تعدادی که حضور دارند برگزار خواهد شد و زمان آن به تعویق نخواهد افتاد.

تیرنگ نیوز: دومین نشست هم اندیشی دبیران احزاب جبهه متحد اصولگرایان استان مازندران در سالن اجتماعات دانشگاه علمی-کاربردی جامعه اسلامی کارگران برگزار شد.

به گزارش تیرنگ در این جلسه که تقریبا دو ساعت به طول انجامید دبیران احزاب حاضر در جلسه و خبرنگاران مدعو، نقطه نظرات خود را درباره سه خروجی(تشکیل 4 کارگروه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی- برگزاری انتخابات هیات رئیسه جبهه متحد اصولگرایان مازندران و فعال کردن دفتر جبهه در شهرستان های استان جهت انتخاب گزینه ها و رسیدن به لیست واحد برای انتخابات شوراهای شهر) جلسه قبل که قرار بود در این جلسه به آنها پرداخته شود، اعلام کردند.

اما از آنجا که برخی دبیران احزاب با دلایلی موجه نتوانستند در جلسه حضور یابند در جهت همگرایی بهتر و مشارکت بالاتر، برگزاری انتخابات هیات رئیسه به جلسه بعد در تاریخ  یکم مهر 99 موکول شد.

همچنین مصوب شد انتخابات در جلسه آینده با هر تعدادی که حضور دارند برگزار خواهد شد و زمان آن به تعویق نخواهد افتاد.

ضمن اینکه جبهه متحد اصولگرایان مازندران از تلاش و زحمات سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) و‌ رئیس کل دادگستری استان بخاطر برخورد قاطع و انقلابی با مفسدین و اخلالگران اقتصادی و مفسدین اختلاسگر که با نادیده گرفتن حقوق بیت المال، دست به غارت و‌ دزدی می زنند و از اعتماد مردم مظلوم سو استفاده می کنند، تشکر و قدردانی کردند.

زیربار تضعیف احزاب نمی روم

جانبازی رئیس خانه احزاب استان با اشاره به مصوبات جلسه قبل اظهار کرد: ما نمی خواهیم تضعیف جایگاه احزاب را شاهد باشیم. چرا دبیرانی که از فیلتر قانونی عبور کردند و در واقع تایید صلاحیتشان را از چند نهاد گرفتند در استان حمایت نمی شوند؟ من از این وضعیت راضی نیستم و زیربار تضعیف شدن احزاب نمی روم. چرا که دود آن در نهایت به چشم نظام خواهد رفت.

وی افزود: احزاب از ابتدای انقلاب پای کار بودند فعالیت ها و اقدامات شایانی انجام دادند و درست نیست پس از 42 سال احزاب و جریان های سیاسی را با نگاهی بدبینانه تضعیف کنیم. من تا جایی که مسئولیتی دارم از جایگاه و حقوق احزاب دفاع خواهم کرد.

رئیس خانه احزاب مازندران با اشاره به انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بیان کرد: نیاز است احزاب در سطح شهرستان ها فعال شوند و دبیران هر حزب، چهره های شاخص، مومن، متدین و دلسوز را شناسایی کنند تا با انتخاب و معرفی آن ها به مردم، شاهد روی کارآمدن چهره های انقلابی و جهادی باشیم.

جانبازی به اشاره به عدم احراز و ردصلاحیت برخی چهره ها و نامزدهای اصولگرای انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: چرا باید پس از 42 سال کار ما به جایی برسد که شاهد حذف نیروهای انقلابی و ولایی باشیم؟ این موضوع باید مورد بازنگری قرار گیرد تا دیگر ارزش و شخصیت افراد موجه، مورد سوال قرار نگیرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از سربازان گمنام امام زمان (عج) به دستگیری های اخیر در مدیریت شهری چند شهر مازندران پرداخت و گفت: حوادث فسادی و دستگیری های شورا و شهرداری ساری واقعا برای ما دردناک است. همچنین دستگیری های بابلسر و دیگر شهرها که در نهایت موجب بی اعتمادی مردم به اصل نظام می شود. چرا باید در شهری کوچک (به نسبت کلانشهرها) مثل ساری افرادی روی کار بیایند که بیت المال  را حیف و میل کنند و به یغما ببرند؟

افرادی که کاره ای نیستند، لیست می دهند!

رئیس خانه احزاب مازندران، با انتقاد از رویه ی کاری و فعالیت های جریان موازی اصولگرایان در مازندران افزود: افرادی که نه فعالیت سیاسی دارند نه جایگاهی دارند و حتی دبیر یک تشکیلات حزبی نیستند به امر مهمی چون انتخابات ورود می کنند و لیست ارائه می دهند! آن ها چه کاره اند؟ پس نقش احزاب شناسنامه دار جبهه متحد اصولگرایان چه می شود؟

جانبازی با اشاره به حواشی و اتفاقات اخیر در بورس کشور گفت: با پیشنهاد و توصیه دولت، بسیاری هست و نیست شان را وارد بورس کردند ولی به یکباره توی سر بورس زدند و بسیاری متضرر شدند چه دست هایی در کار است که می خواهند مردم را نسبت به اصل نظام بدبین کند. مردم گناه دارند، چرا که در شرایط بد اقتصادی به سر می برند و نیاز است مدیریت بهتری صورت گیرد.

جانباری با اظهار تاسف از انتشار برخی کلیپ ها در فضای مجازی مبنی بر عزاداری مختلط دختران و پسران با پوشش نامناسب و استفاده از مداحی های به سبک غربی، بیان کرد: ببینید کار به کجا رسیده که بیگانگان و دشمنان به آسانی در فرهنگ و جامعه ما رسوخ می کنند و مقدسات و اعتقادات ما را به انحراف می کشانند و باورهای جوانان ما را متزلزل می کنند. از اینرو انتظار می رود احزاب و جریان های سیاسی مثل گذشته در این زمینه ها ورود کنند.

تاکید بر حفظ  چهره های ارزشی در شورا و مجلس

طاهری دبیر حزب فدائیان اسلام در مازندران با اشاره به عدم حضور برخی دبیران احزاب در این نشست، اظهار کرد: انتظار می رفت در جلسه ای که مقرر شده بود هیات رئیسه جبهه انتخاب شوند، همه دبیران حضور یابند و مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید بر حفظ  چهره های ارزشی در شورا و مجلس، اظهار کرد: نیاز است از ورود اهل نفاق جلوگیری کنیم. در ضمن اگر انتخابات بخواهد با مشارکت 20 تا 30 درصدی مردم برگزار شود در واقع به معنای این است که هیمنه نظام را شکاندیم. باید با کاهش مشکلات اقتصادی زمینه افزایش مشارکت مردم را فراهم آورد.

لزوم همگرایی جریان های سیاسی اصولگرا

فریدونی دبیر جمعیت اسلامی فرهنگیان مازندران نیز در این نشست بیان کرد: کیفیت و کمیت جلسه امروز ما از جلسه قبل پایین تر است و برگزاری انتخابات در این شرایط به مصلحت جبهه نیست.

وی افزود: در واقع کارکرد احزاب به آن است که از خودمان بپرسیم آیا واقعا به آنچه می خواستیم رسیدیم یا خیر. بهتر است برای محقق کردن اهدافمان از همه افراد و چهره ها دعوت کنیم و صرفا به احزاب اکتفا نشود.

دبیر جمعیت اسلامی فرهنگیان مازندران به لزوم همگرایی جریان های سیاسی اصولگرا تاکید کرد و گفت: همگرایی در صورتی محقق می شود که مسئول جبهه به دنبال منافع و امتیازی نباشد تا بتواند همه را در کنار هم نگه دارد.

هر جا دولت دخالت کرد کارها خراب شد

رحمانی دبیر جامعه وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به حدنصاب نرسیدن جلسه برای انتخاب هیات رئیسه بیان کرد: این تشکیلات باید خوب برنامه ریزی شود وگرنه آش همان است و کاسه همان. البته در صداقت و برنامه ریزی آقای جانبازی شکی نیست و ایشان را فردی درست و سالم می شناسم.

وی از برخی گلایه ها و نقدهای اقتصادی مردم نسبت به دولت و نظام گفت و افزود: هر جا دولت ورود و دخالت کرد کارها خراب شد و این یک اصل است که نباید دولت در این حد در مسائل ورود کند.

فساد بدون رفع موانع قانونی، تکرار خواهد شد

نوکنده دبیر حزب جامعه اسلامی فرهنگیان با اشاره به حواشی فساد مالی در شهرهای استان مازندران بیان کرد: مشکل اصلی در قوانین موجود است که چنین فضایی را در اختیار افراد قرار می دهد و تا خلاهای قانونی مرتفع نشود، ممکن است چنین وقایعی در هر دوره ای حتی بین نیروهای اصولگرا نیز تکرار شود.

وی به بالا بردن آستانه تحمل همدیگر در جهت همگرایی اصولگریان تاکید کرد و گفت: باید در این مهم، بزرگان اصولگرای استان، پیشقدم و همدل شوند.

کیفیت جلسه به خروجی آن جلسه است نه به تعداد  

مهدی آباد دبیر حزب اسلامی ایران زمین و جوان ترین دبیر جبهه متحد اصولگرایان مازندران که وظیفه هماهنگی و اطلاع رسانی جلسه را بر عهده داشت به اهمیت حضور و نقش جوانان در احزاب تاکید کرد و خواستار همدلی و همگرایی جبهه متحد شد.

وی با بیان اینکه همه دبیران در یک سطح و کیفیت قرار دارند، گفت: حضور یا عدم حضور یک یا چند دبیر ممکن است بر کمیت جلسه تاثیرگذار باشد اما دلیل بر بالا رفتن یا پایین آمدن کیفیت جلسه نمی شود و مهم، خروجی حلسه است

امروز احزاب صدای مردم نیستند

محمد جویباری مدیر گروه رسانه ای تیرنگ با اشاره به دستگیری های اخیر در مدیران و مسئولان شهرهای مختلف مازندران، گفت: مبارزه با فساد مالی و دستگیری ها اگرچه از طرفی در جامعه امیدبخش است به اینکه دغدغه ای وجود دارد اما از طرفی ممکن است ناامیدکننده باشد.

وی به حضور جدی تر احزاب در بین مردم تاکید کرد و گفت: احزاب نباید غول چراغ جادو باشند که دسترسی مردم به آن ها دشوار باشد. متاسفانه امروز احزاب صدای مردم نیستند و مردم دغدغه مندی جریان های سیاسی را احساس نمی کنند.

فکری برای اختاپوس ها و هفت رنگ های سیاسی شود

حسین قربانی مدیر خبرگزاری تسنیم با انتقاد شدید از رفتار نان به نرخ روز خوران سیاسی، بیان کرد: اختاپوس ها و هفت رنگ های سیاسی در هر دوره ای مطابق با اهداف و شعارهای دولت وقت، رنگ عوض می کنند و با رخنه در دستگاه دولت های مختلف، خود و دوستان خود را به آن ها وصل کنند.

وی افزود: این نان به نرخ روز خوران سیاسی با همین روشهای متداول خود در دولت های مختلف حضور دارند و همه دوره ها در قدرت قرار دارند و به راحتی دارند از امکانات و منابع کشور استفاده می کنند بدون آنکه با آن ها برخوردی شود.

لزوم تقویت ارتباط جبهه متحد با نماینده ولی فقیه

حسن رمضان زاده مدیر سایت اصلاح پرس نیز به همدلی و همگرایی احزاب و جریان های سیاسی تاکید کرد و پیشنهاد تقویت ارتباط جبهه متحد با نماینده ولی فقیه در استان را مطرح کرد که مورد تایید اعضا قرار گرفت.

جلوی اِن قُلت ها گرفته شود

اصغری دبیر جامعه اسلامی کارگران به عنوان میزبان جلسه در پایان بیان کرد: پیشنهادم این است که برای انتخابات هیات رئیسه همه دوستان حضور داشته باشند تا جلوی ان قلت ها گرفته شود.

وی درباره پیشنهاد تحکیم ارتباط جبهه با نماینده ولی فقیه در استان گفت: بهتر است به یک جای یک جلسه چندین جلسه با آیت الله لائینی داشته باشیم و تبادل نظر کنیم.

حرف آخر

مقرر شد در جلسه آینده که یکم مهرماه در همین مکان برگزار می شود، هیات رئیسه جبهه متحد اصولگرایان مازندران حتما انتخاب شوند و 4 کارگروه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نیز تشکیل گردد تا پس از آن فعال کردن دفتر جبهه در شهرستان های استان جهت انتخاب گزینه ها و رسیدن به لیست واحد برای انتخابات شوراهای شهر نیز محقق گردد.

گزارش: مجید ساجدی فر

جبهه متحد اصولگرایان مازندران

جبهه متحد اصولگرایان مازندران

جبهه متحد اصولگرایان مازندران

جبهه متحد اصولگرایان مازندران