الگوی علوی
الگوی علوی
اول ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج پر برکت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است که به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، اين پيوند آسمانی در اين ماه ازدواجی با بركت و منشا خيرات بوده كه بركات فراوانی در تاريخ بشريت داشته است

 

محمد جویباری، مدیرمسئول:

اول ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج پر برکت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است که به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است، اين پيوند آسمانی در اين ماه ازدواجی با بركت و منشا خيرات بوده كه بركات فراوانی در تاريخ بشريت داشته است و امروز نیز باید خانواده‌ها با الگو قرار دادن این ازدواج برای تسهيل امر ازدواج تلاش كنند و كارها و مسائلی چون مهريه و فضای جشن را آسان بگيرند تا از فشار مالی پس ازدواج بر زوج‌های جوان كاسته شود.
در این زمینه لازم است با توجه به جايگاه والای خانواده در دين مبين اسلام و تاثير بسيار تشكيل خانواده در پيشگيری از برخی انحرافات اجتماعی با فرهنگ سازی مناسب و آسان سازی شرايط، جوانان را به ازدواج تشويق كرد.
مسئولان باید بدانند که به تاخير انداختن ازدواج و ايجاد مشكل برای ازدواج جوانان گناه است و بايد از اين مسئله پيشگيری كرد، از طرفی با تسهیل شرایط جوانان را به فرزند آوری تشویق کرد. با شرايط امروز كه هر زوجی تنها به داشتن يك فرزند بسنده می‌كند در آينده جمعيت كشور ما كم می‌شود كه اين موضوع نگران كننده است.