اقدام نماینده قائمشهر عجولانه بوده است
اقدام نماینده قائمشهر عجولانه بوده است
رئیس خانه صمت مازندران با اظهار اینکه نماینده مردم قائمشهر در این مورد، مقداری عجله نموده است، گفت: شاید اگر تا فرجه منظور شده، واکنش خاصی صورت نمی پذیرفت، مکانیزم ها به صورت قانونی طی می شد و موارد اختلافی موردنظر، بدون حواشی مرتفع می گشت.

تیرنگ نیوز- سرویس اقتصاد: سید مجتبی رضوی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران در گفت و گو با تیرنگ درباره حواشی اخیر بشل انرژی (اینجا بخوانید)  اظهار کرد: متاسفیم از اینکه چنین اتفاقی روی داد. به نظر من در نحوه طرح موضوع، هم عجله و هم کج سلیقگی دخیل بوده در صورتی که ما برای موارد ضعف یا تخلف در کشور، قانون داریم و مبادی قانونی هم تعریف شده و بهتر بود این موضوع نیز از طریق مجاری قانونی پیگیری و دنبال می شد. دوستان ما در شرکت شهرک صنعتی با توجه به اشرافیتی که بر موضوع دارند به خوبی می دانند که بهتر بود موضوع را از کانال های مربوطه پیگیری اجرایی می کردند و با توجه به گفتگویی که با مدیرعامل محترم شرکت شهرکها داشتند ایشان ‌نیز اصراری بر شکل موضوع نداشتند .

وی با بیان اینکه گاها در انجام تعهدات و اتمام پروژه ها، تاخیراتی روی می دهد، افزود: ممکن است مشاهده چنین تاخیراتی برای برخی قابل تحمل نبوده و آنها را مجبور به واکنش کند اما بهتر است با حوصله و طی نمودن روال قانونی، ماجرا دنبال شود.

رئیس خانه صمت مازندران با اشاره به دغدغه خانه صنعت مبنی بر رفع مسائل مربوطه صنعت استان و جلوگیری از بروز چنین حاشیه هایی، بیان کرد: از یک و نیمسال قبل، جلساتی در همین رابطه در دفتر آقای قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران یا در دفتر آقای موسوی مدیرعامل وقت شرکت شهرک های صنعتی استان برگزار می شد. در این جلسات به جهت آگاه بودن از وضعیت سیستم از طریق بررسی مداوم و نظارت بهتر، مسائل را به صورت میدانی و ریز ریز مانیتورینگ (Monitoring)  کردیم.

رضوی با بیان اینکه زمین در مازندران اکسیر است و می بایست از آن به بهترین نحو بهره برد، گفت: به همین دلیل راکد ماندن طرح ها یا بلا استفاده ماندن زمین های شهرک های صنعتی سزاوار نیست و چنین مواردی طبق قانون، فسخ قرارداد یا واگذار می شود. حتی اگر موارد واگذار شده دارای پرواته بهره برداری بوده ولی در زمان حال فعالیت و اشتغالی نداشته باشند، در صددیم مکانیزیمی برای حرکت و فعالیت آن ها فراهم کنیم. چرا که معطل شدن زمین های واگذار شده به هر دلیلی (اقتصادی، سیاسی، تحریمی، کمبود مالی یا هرچیز دیگری) خود عبور از خط قرمز است و نباید چنین مواردی اتفاق افتد.

وی افزود: شرکت بشل انرژی هم از این دست شرکت ها بود و تذکرات لازم در زمان های مناسب داده شد. البته یکسری اتفاقات قبل و بعد مدیریت جدید روی داد و با دلایل ارائه شده توسط شرکت و ورود آقای استاندار به ماجرا، به این شرکت تا برج 4 امسال فرصت داده شد تا به تعهدات مقرر شده عمل کند و بهتر این بود قبل از موعد مقرر در راستای دامن نزدن به حواشی، به این موضوع پرداخته نمی شد.

رئیس خانه صمت مازندران با اظهار اینکه نماینده محترم مردم شریف قائمشهر در این مورد، مقداری عجله نموده است، گفت: شاید اگر تا فرجه منظور شده، واکنش خاصی صورت نمی پذیرفت، مکانیزم ها به صورت قانونی طی می شد و موارد اختلافی موردنظر، بدون حواشی مرتفع می گشت.

رضوی با اشاره به سوء استفاده های رسانه ای از این موضوع، تصریح کرد: متاسفیم از اینکه حواشی اخیر، ناخواسته موجب فراهم شدن خوراک رسانه ای برای معاندان نظام و بیگانگان شد. من به عنوان کسی که دستی بر آتش دارد بر این باورم که در چنین مواقعی نباید از روی احساسات یا از روی عصبانیت عمل کرد بلکه باید با حوصله و از طریق مبادی قانونی کارها را انجام داد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نباید به حواشی مربوطه دامن زد، گفت: در حال حاضر سرمایه گذار این شرکت مشغول ایجاد مستحداث خود است و امیدواریم در راستای تحقق شعار سال به تعهدات خود عمل کند. بدیهی است در پایان موعد تعیین شده موارد مورد نظر شرکت شهرکها لازم الاجرا تلقی خواهد شد./ گفت وگو: مجید ساجدی فر

بیشتر بخوانید:

ادعاهای نماینده قائمشهر خلاف واقع است؟! +تصاویر