افزایش حجم گاز انتقالی در منطقه 9 عملیات انتقال گاز
افزایش حجم گاز انتقالی در منطقه 9 عملیات انتقال گاز
مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از افزایش حجم گاز انتقالی در سه ماهه نخست سال جاری در این منطقه عملیاتی خبر داد.

تیرنگ نیوز: مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از افزایش حجم گاز انتقالی در سه ماهه نخست سال جاری در این منطقه عملیاتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد: حجم گاز انتقالی از منطقه که شامل مجموع گازهای تحویلی به استان‌های شمالی و منطقه مجاور است، در سه ماهه نخست سال جاری به میزان 6.3 میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 6 میلیارد مترمکعب بوده است، 2.5 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: حجم گاز منتقل شده به منطقه همجوار  که شامل حجم گاز عبوری از تاسیسات تقویت فشار گاز چلوند و صادرات به کشور آذربایجان است، در سه ماه نخست امسال حدود 1.3 میلیارد متر مکعب و حجم گاز تحویلی به استان های تحت پوشش در این بازه زمانی حدود 4.7 میلیارد مترمکعب بوده است.

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز ساعت کارکرد توربو کمپرسورهای منطقه را 6 هزار و 149 ساعت اعلام کرد و افزود: همچنین حجم گاز تحویلی به نیروگاه های منطقه در 3 ماهه اول سال جاری را حدود 1.4 میلیون متر مکعب است.

مفخمی از تلاش ها و اقدامات تمامی کارکنان منطقه اعم از عملیاتی و ستادی در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران در انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز طبیعی قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی