افتتاح طرح آرامش و ایمنی ترافیک معابر شهری با حضور رئیس پلیس راهور مازندران
افتتاح طرح آرامش و ایمنی ترافیک معابر شهری با حضور رئیس پلیس راهور مازندران
در راستای کاهش تصافات و انضباط ترافیکی، طرح آرامش و ایمنی ترافیک معابر شهری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در بهشهر به اجرا درآمد.

 

بهشهر – صانعی:
در راستای کاهش تصافات و انضباط ترافیکی، طرح آرامش و ایمنی ترافیک معابر شهری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در بهشهر به اجرا درآمد.
رئیس پلیس راهور مازندران گفت: با توجه به اینکه بهشهر یکی از شهرهای بحرانی مازندران در تصادفات منجر به فوت و جرح و خسارت در سال‌های گذشته است؛ بر آن شدیم تا طرح آرامش و ایمنی ترافیک معابر شهری را در این شهر و شهرهای اقماری آن به اجرا درآوریم.بدین منظور اعضای ستاد راهور استان به همراه فرمانده ناحیه انتظامی شهرستان، دادستان، شهردار، کلیه دستگاه‌های امدادی شامل ۱۰ تیم کمکی جهت کاهش تصادفات، ایجاد انضباط و نظم بخشیدن به گره‌های ترافیکی، توجه به ایمنی موتورسواران و عابران پیاده در دستور کار این طرح قرار گرفت.
سرهنگ بیگلری افزود: تقاضای من از دستگاه‌های متولی امر ترافیک خصوصا شهرداری‌ که نقش مهمی را داخل شهر دارد این است که در بحث گذرگاه‌های عابر پیاده، زیرگذر، روگذر و موارد دیگری که می‌تواند نقش موثری در بحث سلامت شهروندان ایجاد کند، ورود و با بازدید‌های مشترک به همراه پلیس راهور شهرستان نسبت به شناسایی نقاط حادثه‌خیز، آشکارسازی و اصلاح هندسی آن اقدام نماید تا در پایان سال شاهد کاهش تصادفات در استان مازندران مخصوصا شهرستان بهشهر که یکی از شهرهای مهم مازندران است را باشیم.
رئیس پلیس راهور استان ضمن اشاره به نقش بازدارندگی دستگاه قضا تصریح کرد: تنها دو درصد از رانندگان مازندران با حرکاتی مثل: دوردور کردن، سرعت غیرمجاز، لایی کشیدن و موتورسواران با تک چرخ زدن حادثه آفرین هستند. این رانندگان پس از توقف و تست الکل و اعتیاد در صورت دو تخلف همزمان خودرو آنان با دستور دادستان شهرستان مربوطه جهت عبرت سایرین بالای داربست و در معرض دید همگان قرار داده می‌شود؛ سپس به پارکینگ منتقل و راننده متخلف نیز پس از آموزش و اعمال قانون ترخیص می‌گردد.
سرهنگ نصرالله بیگلری ضمن اشاره به خودروهای دستکاری شده بیان داشت: نیازمندیم که همه تابع قانون باشیم تا در کاهش تصادفات نقش داشته باشیم. نقطه مقابل رانندگان متخلف که خط قرمز ما هستند ؛ پلیس راهور از رانندگانی که به قوانین احترام می‌گذارند را شناسایی و با اهدا لوح تقدیر و گل آنان را تشویق می‌نماید. بنابر‌‌این هر تغییراتی که در داخل و خارج خودرو انجام شود برخلاف مقررات است و حتما برابر آئین‌نامه با آنان برخورد می‌شود. این خودروها ضمن توقیف باید به اصل خودش برگردد و صاحبان خودرو در مقابل دادگاه پاسخگو باشند.
رئیس پلیس راهور مازندران در پایان با اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران آنان را تشویق به استفاده از تجهیزات ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کرد.