اصلاح طلبان، طلبکاران همیشه بدهکار
اصلاح طلبان، طلبکاران همیشه بدهکار
جبهه اصلاحات استان مازندران اخیرأ بیانیه ای را در خصوص انتخابات منتشر کردند که بیان نکاتی در این رابطه لازم است.

 

تیرنگ:
جبهه اصلاحات استان مازندران اخیرأ بیانیه ای را در خصوص انتخابات منتشر کردند که بیان نکاتی در این رابطه لازم است.
نخست، به انتهای بیانیه می رویم که در آن آرزوی انتخابات آزاد با حضور تمام نحله های سیاسی در آینده را داشتند، در این جا چند سوال مطرح می شود:
سوال اول: دوستان جبهه اصلاحات استان می توانند آزاد تر از این انتخابات از حیث تعداد، گرایش های سیاسی و تایید صلاحیت را به ما معرفی کنند؟ و آیا منظور این اصلاح طلبان حضور از نحله های مختلف، گروه های کمونیستی، منافقین، تجزیه طلبان شرق، غرب، شمال، جنوب است یا داعشی‌ها و تکفیری‌ها؟
سوال دوم: این بند از بیانیه شما شعاریست که معاندین و براندازان چند وقتی است مطرح می کنند، آیا قرابتی در این بین وجود دارد؟
دوم، کاندیدای مد نظر برخی از اعضای این جبهه همواره منتقد اصلا در این انتخابات ثبت نام نکرده‌اند که امروز این چنین شمشیر را از رو بستند و بیانیه صادر می‌کنند، شما برادری خود را ثابت کنید بعد به دنبال لیست دادن یا ندادن باشید. هرچند اعضای این جبهه که بعضاً مخالف لیست هم هستند، اکنون در ستادهای انتخاباتی همان کاندیدای اصلاح طلب در حال فعالیت هستند و این بیانیه‌ها بازی بیش نیست.
سوم، اگر نگاهی اجمالی به حوزه‌های انتخابیه استان بیاندازیم حضور کاندیدای اصلاح طلب شناسنامه دار کم نیست و در بدبینانه ترین حالت در چند حوزه انتخابیه مهم کاندیدای قطعی دارند؛ که این جبهه بدون بینش و تحلیل سیاسی و عجولانه این فرصت را از دست داده است و تقلیدگونه از جبهه اصلاحات مرکزی اقدامی صورت داده است.
چهارم، نبود شفافیت یکی از نکات مهمی بود که اصلاح طلبان در این سال‌ها نسبت به آن انتقاد داشتند ولی خودشان اعلام نکردند که تعداد آرای موافق و مخالف این دستور کار(ارائه لیست انتخاباتی) به چه صورت بوده؟!
پنجم و نکته پایانی اصلاح طلبانی که در سال ۹۴ و همچنان پیشتر در مجلس حضور داشتند چه گلی بر سر این ملت زده‌اند که امروز لیست دادن یا ندادن آن‌ها بخواهد تاثیری در مشارکت مردم فهیم این استان داشته باشد. این جماعت رئیس جمهور سال‌های ۹۲ تا ۱۴۰۰ خود را که برآمده از جریان اصلاحات بوده گردن نگرفته و پاسخگوی خسارات این دوران نیستند حال چه انتظاری از این جماعت طلبکار همیشه بدهکار باید داشت.