اسوه مقاومت و ایثار
اسوه مقاومت و ایثار
خبر کوتاه بود و جانسوز؛ سردار رمضانعلی صحرایی سرباز رشید، سردار دلاور و سرافراز اسلام، جانباز سلحشور و پرافتخار ۸ سال دفاع مقدس به قافله شهداء پیوست.

تیرنگ نیوز- محمد جویباری: خبر کوتاه بود و جانسوز؛ سردار رمضانعلی صحرایی سرباز رشید، سردار دلاور و سرافراز اسلام، جانباز سلحشور و پرافتخار ۸ سال دفاع مقدس به قافله شهداء پیوست.

شاید تقدیرشان اینگونه بود که به عنوان یکی از فرماندهان ارشد دوران جنگ تحمیلی، پس از عمری مجاهدت و تحمل رنج ناشی از مجروحیت و عوارض شیمیایی – ۷۰ درصد جانبازی- دعوت حق را لبیک گوید و به همرزمان شهیدش بپیوندد.

سرداری بسیار مسئولیت پذیر و عاشق امام و انقلاب که از جمله مسئولیت‌های مهمش در طول سال‌های دفاع مقدس، می توان به فرماندهی گردان امام حسین (ع) لشکر ۲۵ کربلا، فرمانده گردان امام محمدباقر(ع)، فرمانده تیپ دوم لشکر ۲۵ کربلا، معاون عملیات سپاه چهاردهم و فرمانده توپخانه سپاه مازندران اشاره کرد که نشانگر صبوری و مقاومت ایشان بود.

البته سابقه مبارزاتی این جانباز شهید، به دوران ستمشاهی بر می گردد و پس از آن در ماه‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی که در خط مقدم مقابله با ضدانقلاب در کردستان بوده است.

تا اینکه با شروع جنگ تحمیلی و از همان ابتداء در قامت یک رزمنده و فرمانده دفاع مقدس ظاهر شد و در عملیات‌هایی همچون فتح المبین، بیت‌المقدس، محرم، والفجر مقدماتی، والفجر ۴، والفجر ۶، بدر، قدس ۱ و قدس ۲ و… نقش موثر و حضوری پررنگ داشت.

ایشان تا پایان دفاع مقدس هم در جبهه دفاع از اسلام و انقلاب ماند تا اینکه در عملیات های محرم، کربلای ۴ و ۵ از ناحیه سر و کمر بر اثر موج انفجار و ترکش مجروح شده بود.

همانطور که می دانید پیکر سردار شهید «صحرایی» صبح دوشنبه ۱۹ آبان، پس از تشییع خودرویی در رستمکلا در جوار شهدای تکیه امام خمینی (ره) خاکسپاری شد.

اینجانب به نمایندگی از گروه رسانه ای تیرنگ، شهادت این سردار خستگی ناپذیر را به مردم انقلابی و قدرشناسِ خطه مازندران بویژه به اهالی شریف شهرستان بهشهر و نیز خانواده محترم و صبور او و فرزندان گرامی اش تبریک و تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال، برای روح بلند آن جانباز گرانمایه، ترفیع درجات و برای مصیبت‌دیدگان، صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

لازم به ذکر است استان مازندران بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است که از این تعداد ۸۰۰ شهید از شهرستان بهشهر در شرق استان مازندران است.

بیشتر بخوانید:

نیما نماد ایستادگی و تغییر است

سهل انگاری در ایمن سازی ساختمان‌ها و سکوت نظام مهندسی!

هراس ابلیس پاریس از گسترش اسلام

منتقم می آید

پیام تبریک مدیرمسئول تیرنگ به مناسبت هفته نیروی انتطامی

آقا همه سال مضطرِ توام … امسال بیشتر

سلام بر شهدای خانطومان

حلقه مفقوده ای به نام «برندسازی» برنج مازندران

در فراق حرم عشق

دفاع مقدس احیا کننده ایمان و خودباوری ایران اسلامی است

اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی را محکوم می کنیم

بی‌بندوباری در سواحل مازندران!

جای شهدای سلامت خالی

تقدیر تیرنگ از دادگستری مازندران در برخورد با فساد

شهروند خبرنگار تیرنگ شوید

امروز احزاب صدای مردم نیستند